בית / חדשות / חדשות כרמיאל / חשש: מורה מכרמיאל נחשפה לחצבת
חיסון צילום אילוסטרציה 2019 Pixabay
צילום אילוסטרציה: Pixabay

חשש: מורה מכרמיאל נחשפה לחצבת

מורה באחד מבתי הספר נחשפה ככל הנראה לחולה במהלך חופשה בחו״ל, אך לא נדבקה. הורים לתלמידים במוסד החינוכי נקראו לחסן את ילדיהם

מאת גיל דובריש

מורה באחד מבתי הספר בכרמיאל נחשפה על-פי החשש לחולה במחלת החצבת, ככל הנראה במהלך חופשה בחוץ לארץ בעת חול המועד פסח. לזהר הצפון נודע כי בעקבות הדיווח הוחלט לחסן את המורה באופן מיידי ולהישאר במעקב. למרבה המזל גם בימים הבאים לא גילתה המורה תסמינים של המחלה והוסר החשש כי נדבקה.

יצויין כי הורים לתלמידים במוסד החינוכי שבו מלמדת המורה קיבלו בימים האחרונים הודעה על המקרה. גורמים רפואיים יצרו קשר עם הורים לילדים שטרם חוסנו באופן מלא נגד מחלת החצבת וקראו להם להגיע ולחסן את ילדיהם בהקדם האפשרי, ליתר ביטחון.

מעיריית כרמיאל נמסר כי ״היה חשש כי מורה נחשפה למחלת החצבת , הנושא נבדק והיא נמצאה בריאה לחלוטין״.

כנסו לכתבות נוספות בפורטל זהר הצפון:

מחלת החצבת נחשבת למחלה הזיהומית המדבקת ביותר. בחלק מהמקרים, סיבוכי המחלה עלולים להיות קשים ואף לסכן חיים. לאדם שאינו מחוסן הנחשף לחולה חצבת, יש סיכון גבוה מ-90% להידבק במחלה.

המחלה מועברת מאדם לאדם על ידי פיזור הנגיף לסביבה בעת שיעול, עיטוש או מגע עם הפרשות מהאף וליחה.  ניתן להידבק גם בעת שהייה בחלל סגור שבו שהה החולה אפילו שעתיים לאחר שהחולה עזב את המקום. סימני המחלה יופיעו בדרך כלל בין 10 ל-14 ימים לאחר החשיפה לנגיף. המחלה מתבטאת תחילה בחום גבוה, נזלת, שיעול, עיניים אדומות ורתיעה מאור. ביום הרביעי או החמישי להופעת סימני המחלה מופיעה פריחה בצבע אדום כהה על העור, בדרך כלל מתחילה בצוואר ומשם מתפשטת בהדרגה לעבר הפנים, הגוף והגפיים. חצבת עלולה לגרום לסיבוכים קשים בדרכי הנשימה ובמערכת העצבים.

גם זה יעניין אתכם בפורטל:

שתפו

כתבה מעניינת:

זכאים לבגרות בכרמיאל עד תשע״ח משרד החינוך 2019

ירידה בשיעורי הזכאות לבגרות בכרמיאל

שיעור הזכאים בשנת הלימודים תשע״ח עמד על 73.2%, ירידה של למעלה מ-2% בהשוואה לשנה קודם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable