הספריה העירונית בכרמיאל. צילום: פורטל זהר.נט
הספריה העירונית בכרמיאל. צילום: פורטל זהר.נט

חשש מקריסת התקרה האקוסטית בספריה העירונית

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

הספריה העירונית בכרמיאל סגורה לציבור הרחב כבר זמן רב – ולא רק בגלל הסגר. הסיבה: סכנה לקריסת תקרות אקוסטיות במקום. הדבר מונע מאלפי מנויי הספריה בכרמיאל לקבל מזה שבועות ארוכים את השירות לו התרגלו, כאמור, עוד לפני תחילת הסגר השלישי.

בעיריית כרמיאל מתכוונים לבצע שיפוץ רחב היקף במבנה שהוקם בשנות השמונים, אבל לאור הסגר ומגבלות הקורונה, לא ברור מתי יושלם השיפוץ.

לדברי אחד ממנויי הספריה ששוחחנו איתו, ״נכון שהסגר עוד לא הסתיים והספריה אמורה להיות סגורה בכל מקרה, אבל גם בזמן שהמשק חזר לפעילות שגרתית אחרי הסגרים הקודמים, הספריה לא נפתחה לציבור. כשביקשנו לדעת מה הסיבה, אמרו לנו שיש סכנה בטיחותית עם התקרות האקוסטיות הישנות. זה מתסכל אותי ועוד תושבים רבים כמוני שמשתמשים באופן קבוע בשירותי הספריה להשאלת ספרים. מוזר שהליקויים במקום לא תוקנו למרות שעבר הרבה זמן ואפשר היה לעבוד ולשפץ כל התקופה הזו״.

מעיריית כרמיאל נמסר לנו בתגובה: ״ראש העיר משה קונינסקי גייס תקציב בסך של מיליון ש״ח על מנת לשפץ ולשדרג בהתאם להנחיות הבטיחות את הספריה העירונית. בספריה יבוצעו עבודות שיפוץ חדרים ותיקון סכנות בטיחותית הקשורות בתקרות שעלולות לקרוס, כאשר השדרוגים יבוצעו בהתאם להנחיות כיבוי אש והנגשה. לנוכח ובהתאם להנחיות הממשלה והסגר, הספריה העירונית סגורה״.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.