טקס יקירי העיר לשנת היובל התקיים ביום חמישי
טקס יקירי העיר לשנת היובל התקיים ביום חמישי

טקס יקירי העיר לשנת היובל התקיים ביום חמישי

שתפו

ביום חמישי האחרון הוענקו תארי יקיר היובל ואזרחית הכבוד של כרמיאל לשנת היובל בטקס שמרשים ומכובד שהתקיים מול אולם מלא, בהיכל התרבות.

היקירים נבחרו על ידי ועדה שהוקמה לשם כך על פי קריטריונים שנקבעו מראש, שהעיקרי בהם הוא תרומה משמעותית לקהילה ולחברה בכרמיאל.

באותו מעמד הוענק גם תואר אזרחית הכבוד של כרמיאל לד"ר אורנה שמחון מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, המלווה את כרמיאל מראשית דרכה בתחום החינוך ועד ימינו אנו.

היקירים  שנבחרו בשנת היובל הם: אבינועם קיסר, סגן ראש עיר בהתנדבות ולאחר מכן בשכר שנים רבות בכרמיאל, אידית אבוד

יו"ר מרחבית של נעמ"ת (כולל משגב, יישובי הסביבה וכרמיאל), איציק עזרא, פעיל חברתי וקהילתי וחבר הנהלה בפסטיבל המחולות, דליה מרג'ין מוותיקות העיר, עבדה בשירות לייעוץ לאזרח (שי"ל), קלטה מאות עולים ותושבים חדשים בעיר, חנה ינאי מוותיקות העיר, שמשה לאורך השנים דמות חינוכית מובילה בכרמיאל כמורה וכמנהלת בי"ס, יוסי מזור  פעיל חברתי, לילות כימים מגיש סיוע לתושבי העיר בכל תחום שאזרח יפנה אליו, עו"ד יעקב סופר שימש כחבר מועצת עיר עשרים וחמש שנים ברציפות, כאשר בחלק מהתקופה שימש כסגן ראש העיר בתואר, יורם הורוביץ שהקים עם שותף חברת היי-טק שנרכשה ע"י SAP והודות להתעקשותו החברה שנרכשה נשארה בכרמיאל עד שנת 2014, ישראל לכטנשטין  תושב ותיק בכרמיאל, מתנדב במד"א ובארגון זק"א, מזל כוכבי גמלאית של משמר הגבול, שירתה כקצינת נפגעים , שמרה על קשר על המשפחות השכולות גם כגמלאית, ד"ר מלכה נקים רופאת ילדים במקצועה, מעמודי התווך  של רופאי הילדים בכרמיאל, שלמה אזולאי ז"ל שהלך לעולמו לאחרונה, עסק בסיוע למשפחות ופעילות ציבורית, שלמה יליארד ז"ל מראשוני כרמיאל, היה פעיל חברתי, בכל שנותיו סייע לקליטת עולים ומתיישבים חדשים, ממקימי סניף מד"א בכרמיאל.

באירוע נכחו גם רינה גרינברג מ"מ ראש העיר, שולה כהן סגנית ראש העיר ורותם ינאי סגן ראש העיר, חברי מועצה העיר מנכ"ל העירייה ששימש כיו"ר ועדת בחירת יקירי העיר, ראשי מינהלים ומנהלי מחלקות בעירייה, בני משפחה וחברים של יקירי העיר ותושבי כרמיאל.

עדי אלדר ראש העיר: "לפני חמישים שנה, החל לפרוח ניצן מבין הסלעים, שסימן את תחילת דרכו של הישוב החדש בלב הגליל- כרמיאל! ראשוני המתיישבים היו אמיצים ובעלי שאר רוח,  שכן איש לא צפה שבתוך חמישים שנה, יהפוך הניצן הזה, לשדה כלניות פורח ומשגשג.

היסודות שהונחו על ידי ראשי צוותי ההקמה : אדם טל, אברהם ארגוב וברוך ונגר זיכרונם לברכה , היה בסיס איתן שסלל את היציבות וההמשכיות, מדור המייסדים, לימינו אנו.

העשייה של ברוך ונגר ראש העיר הראשון של כרמיאל , הותירה חותם רב משמעות, המלווה אותנו לאורך הדרך. הייתה לי הזכות לעבוד עם ברוך וללמוד ממנו.

שנת החמישים של כרמיאל, מצוינת באירועים המתפרסים לאורך כל השנה ובקרוב נקיים אירוע לוותיקי העיר, אשר הגיעו לכרמיאל בעשור הראשון להקמתה.

יקירים יקרים, נבחרתם ליקירי היובל, לנוכח העשייה הברוכה של כל אחת ואחת מכם, למען כרמיאל ותושביה. התברכנו באנשים כמותכם ואני מבקש להביע את תודתי והערכתי לכם, על כל אשר אתם עושים.

בשנת 1964 הונח היסוד, להקמתה של עיר פיתוח חדשה בגליל והיום חמישים שנה לאחר מכן, אנחנו חיים באחת הערים היפות והיציבות ביותר בארץ. עיר ואם בישראל – כרמיאל!”

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *