מאבק של ממש מתרחש מתחת לפני השטח, בין הבית היהודי וסיעת יחד, על שאלת זהותו של היו”ר הבא של המועצה הדתית. מצד אחד, בבית היהודי טוענים לסיכומים מוקדמים שנקבעו במהלך החתימה על ההסכם הקואליציוני בסוף 2013,

יו”ר המועצה הדתית שאול פרץ שוקל את המשך דרכו

שתפו

מקורבים לפרץ טוענים כי הוא אינו שולל פרישה לאור המלחמה המתחוללת בנושא בחירת היו”ר

 

מאבק של ממש מתרחש מתחת לפני השטח, בין הבית היהודי וסיעת יחד, על שאלת זהותו של היו”ר הבא של המועצה הדתית. מצד אחד, בבית היהודי טוענים לסיכומים מוקדמים שנקבעו במהלך החתימה על ההסכם הקואליציוני בסוף 2013, לפיו תהיה להם מעורבות משמעותית בבחירתו של יו”ר המועצה הדתית, ומאידך סיעת יחד שנכנסה לקואליציה ודורשת כי היו”ר יהיה מטעמה. בינתיים, לדברי מקורבים של היו”ר המכהן שאול פרץ, הוא מאס בסחבת והודיע בשיחות סגורות, כי הוא שוקל את המשך צעדיו במועצה.

פרץ (43), יליד כרמיאל, מכהן בתפקיד מאז שנת 2001, אז החליף את יעקב מכלוף. בשלוש השנים האחרונות, הוא משמש כיו”ר ממונה, משום שחילוקי דעות פוליטיים מנעו את בחירתו לתפקיד בפעם השלישית. בתקופת כהונתו התפתחה המועצה הדתית בכרמיאל וגדלה בצורה משמעותית, עברה למשכנה החדש ושידרגה את מגוון השירותים שהיא מעניקה לציבור הרחב.

בסיטואציה הנוכחית, קיים לחץ מצד סיעת הבית היהודי במועצה, להעמיד לבחירות מועמד חדש לתפקיד, כאשר תסתיים הקדנציה של פרץ, בתוך שנה ממועד הבחירות לרשות המקומית, כלומר עד סוף חודש אוקטובר לכל המאוחר. מאידך קיימת התנגדות בקרב מוקדי כוח בתוך העירייה לשינוי מעמדו של פרץ והדבר יוצר דילמה לא פשוטה בקרב מקבלי ההחלטות. גורם המקורב לשאול פרץ טוען: “אינני מבין מדוע על אף הרוב הקיים במועצת העיר לבחירתו לכהונה נוספת, הבחירה מתמהמהת”. עוד לדברי אותו גורם, יתכן ופרץ חש פגוע מכך שאינו מקבל את ההערכה לגבי פועלו ב-13 השנים האחרונות, וכי במידה והמחלוקת תימשך, יתכן שישקול לפרוש מהתפקיד.

שאול פרץ עצמו סירב להגיב לפנייתנו.

כתבה מעניינת:

רכב דוח חניה תחנת רכבת צילום פרטי

נקנסים וכועסים: נהגים חונים במקומות אסורים בתחנת הרכבת בגלל מצוקת חנייה

שתפומצוקת החנייה מתגברת בתחנת הרכבת בכרמיאל: נהגים שלא מוצאים חנייה פנוייה נאלצים לחנות במקומות אסורים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.