בית / חדשות / חברה / ירושלים – סיור לילי של נשות כרמיאל

ירושלים – סיור לילי של נשות כרמיאל

שתפו

מאת: אלה ויינטראוב

האווירה של ירושלים, הכוח של העיר הזו תחקק בנו תמיד, כל פעם מחדש נרגיש זאת כאילו חוות אותה בפעם הראשונה.

טניה מזרסקי סגנית ומ"מ ראש העיר בפגישה איתה פונה אלי ושואלת – "את מגיעה לסיור לירושלים נכון?

אני חושבת פעמיים אם יש לי את הכוח לבלות לילה שלם ללא שינה בטיול זה, נזכרתי בעבר שעשיתי טיולים קסומים אלו, עניתי מיד "כמובן"

ההתחלה של הסיור לירושלים

יום רביעי, שש בערב, מרחב העירייה, נשים מתחילות להגיע לאוטובוס, התכנסו שם מתנדבות שפעילות במסגרות שונות בעיר, כמו כן הוזמנו גם העולות החדשות שנמצאות כחודשיים בארץ ומתגוררות במרכז הקליטה. דפנה גיל שהיא מארגנת ויזמת הסיור, בדקה שהכול מסודר, שכולן הגיעו, מי החליפה את מי, והאם לכולן יש מקום.

סוזי קונינסקי מגיעה קצת מאוחר יותר אך לא לבד אלא עם שני מגשים גדולים מלאים בכל טוב של ירקות ונשנושים בריאים.

עולות לאוטובוס, נשים מתיישבות זו לצד זו והאוטובוס רועש בקולות ובצחוקים.

טניה לוקחת המיקרופון ומברכת את כולן, כאחראית על התיק לקידום נשים מודיעה שיש כתובת לגשת אליה.

חייבת לציין שבמסגרת מדיניות העירייה לעידוד מתנדבים ובהם הקמת בית מתנדב, סייעה העירייה במימון האוטובוס. את עלות ההדרכה מימנה כל משתתפת ואת מימון העולות חדשות שילמה הגב' טניה מזרסקי.

האוטובוס מונע והנסיעה מתחילה, חייבת לציין שהיא עברה מהר ותוך שעתיים וקצת הגענו לירושלים.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

ירושלים – מחנה יהודה

ירדנו מהאוטובוס, השוק היה פתוח חלקית, הסתובבנו בין הדוכנים, התחלנו להרגיש את האווירה הירושלמית, ירושלים היא עיר שיש בה מגוון רחב של תרבויות, שפות, דתות ואנשים, היפה בה שזה אינו מפריע לה להיות מעצימה ומיוחדת כל כך אלא, רק מחזק אותה ואת הייחודיות שלה ושבה.

הסיור בירושלים משוק מחנה יהודה לרובע היהודי

לאחר שעה של סיבוב בשוק מחנה יהודה, ישיבה בבתי קפה וקנייה של קנאפה במגוון טעמים שלעולם לא ידעתי שקיימים, נפגשנו כולנו שוב, הפעם הגיע אלינו המדריך שלנו, שמו שלומי גבאי, הסיור בירושלים היה פולקלורי, התחלנו את הסיור בשוק מחנה יהודה אל עבר הרובע היהודי, הסיור כלל סיפורים, מוזיקה, שירה וריקודים, חווינו כולנו את התחושה של אהבת הארץ, האדמה, את ירושלים המיוחדת והעם שלנו.

שלומי גרם לנו לחוות כל חלק בסיור מהפן הרגשי, לחוש את המסורת, את הוותק והסמלים של העם שלנו, היה כל כך ייחודי שהצטרפו אנשים נוספים לסיור שנהנו להיות חלק מהפולקלור הזה.

לעתים קרובות תקע בשופר שהיה חלק מהסיור, כאילו קרא לאנשים נוספים, הוסיף צבע וגוון לסיור מיוחד זה.

ירושלים – הכותל

בסוף הסיור הגענו לכותל, המקום היה הומה אדם, השעה הייתה אחרי חצות אך סינדרלה לא הלכה לביתה, נהפוך הוא, היה נראה כי אנחנו באמצע היום, שניים עם מיקרופון התפללו, בכו, ושוב התפללו, המונים נהרו להתפלל מול הקיר הקדוש, ימים בין כסה לעשור, ימים של סליחות, ימים של כאב, האנרגיה הייתה עצמתית ואפשר היה להרגיש את הכנות ואת האנרגיה שאותה אפשרי לחוות רק בכותל, רק בירושלים.

ירושלים, כותל, קיר, המון אנשים אך יש שקט, שומעים רק תפילות, חווים משהו אחר, אמיתי, אנחנו מול הבורא, ללא כסות ומסיכה (רוחנית), המקום שנותן לנו להרגיש שאפשר לומר בו הכל, בעיקר לצעוק גם בשקט את הכאב, הרגשות והבקשות.

חלק מהנשים הצליחו להגיע לקיר, חלקן חוו את האווירה, אני הסתובבתי כדי לראות, להקשיב ולהרגיש את מה שהאנרגיה העצמתית הזו נותנת, היא קיימת רק בירושלים, בעיקר בכותל.

ואז נזכרתי בשיר "הכותל" במילים – עמדה נערה מול הכותל, שפתיים קרבה וסנטר, אמרה לי תקיעות השופר חזקות הן אבל השתיקה עוד יותר.

סיום

לאחר שעה כולנו התאספנו וחזרנו הביתה, לשגרה, שמחות שישנן פעילויות כאלו לנשים בעיר שלנו ומודות לכל אלו שפעלו להוציא לפועל סיור מרגש זה.

דעה אישית

העם שלנו שסוע, יש שנאה בין תושביה, לפעמים גם בין הקרובים לנו, כשהייתי בכותל הרגשתי את הרצון להיות יחד, לפני כיפור, ניתן אוזן גם לאלו שדעתן שונה, ניתן יד גם לאלו שאנחנו רואים בהם אויבים, ניתן חמלה לאלו שמעשיהם פגעו בנו.

המשפט – "ואהבת לרעך כמוך" – אינו אומר שאוהב אותך או אפילו אכבד אותך רק אם דעותיך דומים לשלי, אלא, למרות שאתה חושב שונה ממני, אכבד ואוהב אותך, בעיקר אומר, אל תשכחו לאהוב עצמכם, אחרת איך תדעו אהבה מהי?

גמר חתימה טובה

כתבה מעניינת:

קורונה מסכה צילום אילוסטרציה PixaBay

חובת חבישת המסכות – האם אפשר לוותר?

שתפומאת גיל דובריש בימים אלה, שבהם עומס החום כבד בצורה קיצונית, הנחה משרד הבריאות על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.