מחלף כרמיאל מערב צילום נתיבי ישראל
מחלף כרמיאל מערב. צילום אווירי: נתיבי ישראל

כך נראים 400 מיליון ש״ח: הושלם מחלף כרמיאל מערב

שתפו

המחלף החדש בהשקעה של יותר מ-400 מיליון ש״ח מאפשר גישה ישירה ומהירה מכביש 85 לכרמיאל, משגב, בענה ודיר אל אסד. צפוי לשרת כ-1.5 מיליון רכבים בכל שבוע

מערכת פורטל זהר.נט

בשעה טובה ומוצלחת: משרד התחבורה באמצעות חטיבת תשתיות הרכבת של חברת נתיבי ישראל השלים את הקמת מחלף כרמיאל מערב בהשקעה של למעלה מ-400 מיליון שקלים. המחלף החדש מאפשר גישה ישירה ומהירה מכביש 85 אל כרמיאל, המועצה האזורית משגב, בענה ודיר אל-אסד.

המחלף מהווה פיתרון משמעותי להפחתה בעומסי התנועה הנמצאים במגמת עליה מתמדת כתוצאה מהגידול ברכבים החדשים אשר נוספים לרשת הכבישים מידי שנה.

מאיר פינטו, המהנדס הבכיר שהוביל את הפרויקט בחברת נתיבי ישראל: "כמהנדס תשתיות 25 שנה אני יכול לומר בבירור כי פתיחתו של פרויקט זה מהווה אחד הרגעים המרכזיים בחיי-המקצועיים. ראשית מהווה הסדרה בטיחותית ראשונה של מפגש הכביש עם מסילת כרמיאל-ת"א אותה היה לי הזכות גם כן להוביל. בנוסף, מחלף זה, מהמתקדמים בעולם, מהווה פתרון הנדסי אשר יספק מענה לגידול המבורך בתושבים״.

פינטו, המשמש סגן מנהל אגף ביצוע בחטיבת תשתיות הרכבת של חברת נתיבי ישראל מציין בנימה אישית: ״כתושב הצפון אני נרגש כל פעם מחדש שעובר ליד המחלף. הדבר גורם לי להרגיש כל פעם מחדש שזכיתי לקחת חלק בבניית הארץ – באם בהקמת מסילת רכבת כרמיאל-ת"א, הקמת מסילת רכבת העמק ונוספים. כששואלים אותי במה אני עוסק אותה אני עונה – בבניית הארץ, אולי 'ציונות 2.0', תחושה אשר ילדיי, נכדיי וחברי מעידים כי שותפים לה״.

מחברת נתיבי ישראל נמסר בתשובה לפנייתנו כי היקף הנסיעות היום-יומיות של תושבי האזור במחלף עומד על כ-100 אלף נסיעות ביום ולכך יש להוסיף כמות דומה של רכבים בתנועה חוצה, בסופ״ש מתווספים כ-200 אלף רכבים נוספים, בעיקר של מטיילים ותיירי פנים. בסך הכל, מדובר בכ-1.5 מיליון רכבים מדי שבוע.

אל תפספסו את הכתבות האלה בפורטל:

כתבה מעניינת:

מרכז נוחות מרכז רפואי זיו בית חולים צפת דוברות מרכז רפואי זיו

אם כבר מגיעים לבי״ח צפת: נפתח מרכז חנויות חדש

שתפומערכת פורטל זהר.נט אם כבר אתם מגיעים עד למרכז הרפואי ע״ש זיו (בית החולים) בצפת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.