Array
(
  [_edit_lock] => Array
    (
      [0] => 1573060488:5
    )

  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 5
    )

  [_thumbnail_id] => Array
    (
      [0] => 34345
    )

  [_wp_page_template] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [_elementor_controls_usage] => Array
    (
      [0] => a:0:{}
    )

  [_advads_ad_settings] => Array
    (
      [0] => a:2:{s:11:"disable_ads";i:0;s:19:"disable_the_content";i:0;}
    )

  [tie_sidebar_pos] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [tie_post_slider] => Array
    (
      [0] => 184
    )

  [_the_champ_meta] => Array
    (
      [0] => a:5:{s:7:"sharing";i:0;s:16:"vertical_sharing";i:0;s:7:"counter";i:0;s:16:"vertical_counter";i:0;s:11:"fb_comments";i:0;}
    )

  [_yoast_wpseo_opengraph-title] => Array
    (
      [0] => פורטל זהר.נט - זהר הצפון | ״שילמו״ בטלפון וביטלו העיסקה: כך נפלו בתי עסק בכרמיאל בפח בתרגיל ״עוקץ״ | היכנסו לכתבה
    )

  [_yoast_wpseo_opengraph-description] => Array
    (
      [0] => חדשות כרמיאל
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => בתי עסק בכרמיאל נוכלים
    )

  [_yoast_wpseo_title] => Array
    (
      [0] => כך פועלים הנוכלים שמפילים בפח בתי עסק בכרמיאל | חדשות כרמיאל
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => איש מכירות מכרמיאל טוען: חשפתי פרשת הונאה ומרמה שבה נוכלת המתחזה ללקוחה הפילה ״בפח״ לפחות שני בתי עסק בעיר ועסקים נוספים בארץ
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 59
    )

  [_yoast_wpseo_content_score] => Array
    (
      [0] => 30
    )

  [photographr] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_photographr] => Array
    (
      [0] => field_526e88dd85757
    )

  [journalist] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_journalist] => Array
    (
      [0] => field_526e890585758
    )

  [youtube] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube] => Array
    (
      [0] => field_5309e571a1762
    )

  [youtube2] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube2] => Array
    (
      [0] => field_5371dcbebf175
    )

  [_yoast_wpseo_primary_category] => Array
    (
      [0] => 246
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 999
    )

  [_wp_old_date] => Array
    (
      [0] => 2019-10-30
    )

)
כרטיס אשראי אישה טלפון עיסקה צילום אילוסטרציה: Depositfiles
צילום אילוסטרציה: Depositfiles

כך פועלים הנוכלים שמפילים בפח בתי עסק בכרמיאל

שתפו

איש מכירות מכרמיאל טוען: חשפתי פרשת הונאה ומרמה שבה נוכלת המתחזה ללקוחה הפילה ״בפח״ לפחות שני בתי עסק בעיר ועסקים נוספים בארץ

מאת גיל דובריש

חשד לפרשת ״עוקץ״ בעשרות אלפי שקלים של חנויות לשיווק רהיטים בכרמיאל ובכול רחבי הארץ. ככל הידוע הצליחה אישה שהתחזתה ללקוחה להונות לפחות שני בתי עסק בכרמיאל בסכום כולל של כ-19,000 שקלים וכן ניסתה לבצע עיסקאות נוספות, שבוטלו למרבה המזל ללא נזקים. קיים יסוד סביר להניח שלאישה ישנם שותפים נוספים המעורבים בניסיונות ההונאה. הפרשה נחשפה על-ידי תושב כרמיאל, איש מכירות בענף הרהיטים. לא ברור כמה עסקים נוספים נפלו קורבן לתרגיל ״העוקץ״ בכרמיאל ובכול רחבי הארץ.

איש המכירות, אפי יובל, פירסם לאחרונה פוסט ברשת הפייסבוק שבו הוא חושף את שיטות הפעולה של הנוכלת ומזהיר בעלי עסקים מפני האפשרות שיפלו ברשת. בשיחה איתנו מספר יובל: ״אני עובד כאיש מכירות של חברת רהיטים מוכרת בכל הארץ. לפני כשנתיים בוצע ״עוקץ״ באחת מחנויות הרהיטים בכרמיאל ולאחרונה נתקלתי במקרים נוספים בארץ הזהים בשיטת הפעולה שלהם״.

גם זה יעניין אתכם. היכנסו לקרוא: 

הנוכלת מתחזה ללקוחה

לדברי אפי יובל, מי שעומדת מאחורי מעשי ההונאה היא אישה, ככול הנראה תושבת אזור חיפה, שפועלת בשיטה מאוד פשוטה: ״הנוכלת מתחזה ללקוחה, יוצרת קשר טלפוני עם חנויות רהיטים בעקבות פרסום באינטרנט ומבקשת לרכוש מוצר מסויים. לטענת הלקוחה, מאחר שאינה משתמשת בכרטיס אשראי היא יכולה לשלם בהעברה בנקאית. על מנת להשלים את ביצוע העיסקה האישה מעבירה לנציג החנות צילום של העברה בנקאית שביצעה לכאורה בסכום העיסקה. מאותו רגע, ההזמנה יוצאת לדרך״.

לדברי אפי, כאן נעוץ מעשה המרמה. ״למעשה מדובר בהעברה פיקטיבית של כספים, אך למוכרנים אין אפשרות לבדוק בכל פעם את מצב החשבון של העסק ולכן הם אינם יודעים שהכסף כלל לא הועבר לחשבון. האישה הזו מתוחכמת מאוד, היא מבצעת את רוב העיסקאות האלה לקראת החגים, כשהיא מודעת לכך שיש לחץ כבד בחנויות ויש סיכוי טוב שבעלי העסקים לא יהיו מודעים לניסיון המרמה״.

מכאן והלאה פועלת האישה בשתי דרכים שונות, האחת – היא מקבלת את הרהיטים שהזמינה אך לא באמת שילמה עליהם, תוך שהיא מציינת בפני המובילים כתובת אחרת מזו שרשומה על ההזמנה; ודרך שניה – זמן מה אחרי ביצוע ההזמנה, הלקוחה מתקשרת לעסק ומבקשת לבטל את העיסקה מסיבות אישיות. במקרה כזה היא נדרשת לשלם דמי ביטול שהם כשליש מגובה העיסקה – והחנות מחזירה לה את יתרת הכסף, כשני שליש. להזכירכם – הלקוחה כלל לא העבירה כסף מלכתחילה (!), ולכן שני השלישים שמוחזרים לה על-ידי העסק הם רווח נקי שלה.

אפי יובל מציין כי בשנתיים האחרונות ידוע לו על שני מקרים בכרמיאל שבהם נפלו בתי עסק בפח בדיוק בשיטה הזו, בעיסקאות בגובה של 10,200 שקלים ו-8700 שקלים. כמו כן ידוע על 5 מקרים נוספים שבהם ההונאה לא הצליחה. ״בכל המקרים האישה משתמשת בשמות וכתובות בדויים באזור הצפון, מה שידוע לי הוא כנראה רק חלק קטן מהיקף ההונאה בכול רחבי הארץ״ הוא אומר. אחד מבעלי העסקים אף פנה למשטרה והגיש תלונה, אך זו נסגרה מחוסר עניין לציבור. בעלי עסקים שחמקו מ״העוקץ״ וביקשו להגיש תלונות, נענו בשלילה – מאחר שבלי נזק, לא ניתן להוכיח כי היה ניסיון הונאה.

תישארו מעודכנים, הצטרפו לאינסטגרםלפייסבוק ולטלגרם שלנו!

מסרה פרטים חשודים בטלפון

אחד מבעלי העסקים בכרמיאל שהאישה ניסתה להפיל בפח בחודש שעבר, ללא הצלחה, הוא חיים וייצמן מרהיטי נוביה. ״ידוע לי על ניסיונות ׳העוקץ׳ המתרחשים כאן, מכיר את הפרטים של המקרים הקודמים ולכן אני מגלה ערנות רבה לנושא״ מספר וייצמן. ״התקשרה אלינו אישה, סיפרה שהיא תושבת עכו וציינה פרטים שנראו לנו חשודים. היא ביקשה לרכוש פינת אוכל וכסאות בסך 3990 שקלים ולאחר שסיכמנו את המחיר, הודיעה שביצעה העברה בנקאית בסכום הזה. תיאמנו מולה את האספקה לעוד שלושה ימים. כאשר בדקנו את חשבון הבנק התברר שהכסף לא עבר. יצרנו איתה קשר והודענו לנו שלא קיבלנו את הסכום. האישה אמרה שתדבר עם בעלה ותבצע את ההעברה. אחרי יומיים, כשעדיין לא ראינו שום כסף בחשבון התקשרנו אל הלקוחה שוב, היא כנראה הבינה שעלינו עליה וביקשה להקפיא את העיסקה״.

בעקבות החשיפה קורא אפי יובל לציבור בעלי העסקים שחושד כי נפל קורבן או שניסו להפילו בשיטת ההונאה הזו, לפנות אל מערכת הפורטל במייל [email protected]. ״מה שחשוב הוא להגיש תלונה במשטרה בכל מקרה של הונאה, כך שניתן יהיה למצות את הדין עם הנוכלת״ הוא מדגיש.

כתבה מעניינת:

מוחמד מנאע וזירת הרצח צילומים מדא ורשתות חברתיות

החשד: חיסול בין עבריינים בכרמיאל

שתפוהמשטרה פתחה בחקירה בעקבות מציאת גופתו של מוחמד מנאע (35) בדירת מגורים בכרמיאל. הרקע – …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *