בית / חדשות / חדשות כרמיאל / כל מאבטחי מוסדות החינוך נקלטו מחדש בעבודה
חדשות כרמיאל

כל מאבטחי מוסדות החינוך נקלטו מחדש בעבודה

שתפו

כמעט 50 מאבטחים שחששו לגורלם בעקבות פירוק חברת בטחון לאומי, החלו לעבוד בחברת ש.ניר אשר זכתה במכרז לאבטחת בתי הספר

מאת גיל דובריש

בשורה משמחת: קרוב ל-50 המאבטחים שפוטרו מחברת בטחון לאומי, בעקבות קריסתה ופירוקה, נקלטו בתחילת השבוע לעבודה בחברה ש.ניר, אשר תבצע במקומה את עבודות האבטחה בבתי הספר ומוסדות ציבור בכרמיאל.

בגליון הקודם של זהר הצפון, דווח בהרחבה על המשבר העמוק בחברת בטחון לאומי, לאחר שנקלעה לחובות בסך כ-8.5 מיליון שקלים, אותם לא יכלה לפרוע עוד. בעקבות זאת מונה מפרק זמני לחברה, עו”ד ליאור מזור, אשר שלח מכתבי הפסקת עבודה לכל המאבטחים. במכתב לעובדים, נמסר: “מתוקף הצו למינוי מפרק זמני לחברה ובהתאם להחלטת בית המשפט המחוזי מתאריך 25 בנובמבר, לא ניתן יהיה להוסיף ולהעסיקך בחברה… הינך מתבקש להחזיר לידי הח”מ את מלוא ציוד החברה המצוי ברשותך עד לא יאוחר מיום 25 נובמבר 2015… ולמוסרו לידי מר איציק יקוטי (בסניף כרמיאל) או לידי מר כרמי ווהבה (סניף חיפה) או ליד מר רונן ריבוח (בסניף נהריה)… בנוסף הינך מתבקש להעביר לידי הנ”ל דיווחי שעות ונוכחות לחודש נובמבר 2015 ככל שטרם הועברו ומצויים בידך”.

העובדים הביעו חשש גדול לעתידם וציינו כי ביניהם בעלי משפחות ואנשים מבוגרים, אשר יתקשו להיקלט מחדש בשוק העבודה המקומי. זאת ועוד, העובדים הפנימו כי לא יקבלו משכורת על עבודתם בחודש נובמבר משום שאין למעשה כתובת לפניות בעקבות פירוק החברה.

עיריית כרמיאל שהביעה דאגה לנוכח האפשרות כי מוסדות החינוך ישארו ללא אבטחה, פנתה אל חברת משק וכלכלה בשלטון המקומי על מנת לערוך מכרז בזק בקרב חברות אבטחה, המעוניינות להחליף את חברת בטחון לאומי. 7 חברות הגישו הצעות כספיות בהליך מזורז, בסיומו נבחרה חברת ש.ניר, חברת אבטחה ותחזוקה מוכרת בארץ המפעילה סניף גם בכרמיאל. ש.ניר הציגה הצעה כספית טובה במיוחד וגם הבטיחה לשמר את מקומות עבודתם של המאבטחים המפוטרים, יחד עם קצין הבטחון של החברה.

“היינו מאוד מרוצים מהטיפול של חברת בטחון לאומי בנושא אבטחת מוסדות החינוך בעיר, אולם פעילותה הסתיימה בנסיבות מצערות”, אומרת ממלאת מקום ראש העיר, רינה גרינברג. “אנחנו יותר משמחים כעת, עם קליטתם מחדש של המאבטחים בחברת ש.ניר. הייתה לנו בקשה מיוחדת מהחברה הזוכה במכרז, שהמאבטחים ישארו לעבוד באותם מוסדות שבהם הועסקו קודם ולשמחתנו החברה החדשה הסכימה לבקשה זו”.

מלשכת דוברת העירייה לביאה שלו-פישר נמסר: “עיריית כרמיאל נכנסה להליך זריז ותוך שבוע הצליחה לסיים את נושא חברת האבטחה. דרך נוהל הצעות מחיר מזורז באמצעות החברה למשק וכלכלה, קיימו רינה גרינברג מ”מ ראש העיר, פנינה איבגי קב”טית מוסדות חינוך, מיכאל גינקר מנהל מחלקת בטחון קהילתי, שלמה גבע היועץ המשפטי וענת לנקסנר גזברית העירייה, ישיבות מרתוניות עד בחירתה של חברת האבטחה ש.ניר, שיש לה סניף בכרמיאל. התנאי של עיריית כרמיאל היה שהחברה תקלוט את כל המאבטחים שעבדו בחברה הקודמת, עם הוותק שלהם ועם זכויות העובדים. לנוכח דרישת עיריית כרמיאל, תנאים אלו אכן התקבלו”.

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי מצביע בחירות קלפי כרמיאל

ראש העיר הצביע והשפיע – ואתם?

שתפומערכת פורטל זהר.נט הבוקר (שלישי) יצאו ראש העיר משה קונינסקי ורעייתו סוזי לממש את זכותם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.