נזקי גוף צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

כל מה שחשוב לדעת על נזקי גוף מהבחינה המשפטית

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

נפצעתם או נפגעתם בגוף בדרך כלשהי? סביר להניח שמגיע לכם פיצוי! כאן נסביר כל מה שחשוב לדעת על נזקי גוף ומה שניתן לעשות לגביהם מבחינה משפטית!

ההגדרה של נזקי גוף

פגיעה גופנית יכולה להתקיים בדרכים רבות ושונות, עליהן נרחיב בהמשך. אבל לפני כן חשוב להבין מהי הכוונה כשמתייחסים לאותה פגיעה גופנית. אם כן, מדובר על פגיעה, אשר יש לה השלכות ארוכות טווח ולעיתם אף בלתי הפיכות על איכות או רמת החיים, יכולת ההשתכרות וכך הלאה.

גורמי פגיעות נפוצים

כאמור, יש הרבה סוגים של פגיעות גופניות ובהתאם – גם גורמים להן, המגיעים אל בתי המשפט. אחד הגורמים הנפוצים ביותר הוא תאונות דרכים מכל הסוגים, אשר גורמות לנזקים גופניים קשים לצד הנזקים לרכוש. בנוסף לצערנו, יש גם מקרים רבים של רשלנות רפואית מסוגים שונים, רשלנות בתחום הבנייה והתחזוקה של מבנים ושטחים ציבוריים ועוד.

נזקים משניים

חשוב לדעת, שלמרות שתחום משפטי זה נקרא נזקי גוף ובעיקר בהם הוא עוסק, יש התייחסות גם לפגיעות שאינן גופניות. לדוגמה, אם כושר ההשתכרות או פוטנציאל ההשתכרות של אדם נפגעו, גם על כך מגיע לו פיצוי. כך גם לגבי מקרים, בהם הנפגע חווה טראומה כתוצאה מהפגיעה והוא זקוק לטיפול רגשי, איכות החיים שלו ירדה מפני שהוא כבר לא מסוגל לנהוג וכך הלאה.

מדידת הנזק

כאמור, על פי רוב, ניתן לדרוש פיצוי בגין נזקי גוף מהגורם שהוביל לאותה הפגיעה ולאותו הנזק. גובה הפיצוי נמדד בהתאם למידת הנזק שנגרם וכדי שניתן יהיה למדוד אותו נכונה, יש להמתין, על פי רוב, חודשים ספורים. זאת, מפני שרק לאחר תקופת מה ניתן לדעת באמת מהן התוצאות ארוכות הטווח של אותו הנזק וכיצד הוא משפיע על חיי הנפגע.

פניה לעורך דין

בדרך כלל, הגורם שהוביל לנזק הגופני לא שש לתת פיצוי ויש לנקוט כנגדו בהליכים משפטיים ולשם כך יש להיעזר בעורך דין, המתמחה בדיני נזיקין ובעיקר בנזקי גוף כמו נזקי גוף – עו"ד מוטי ארד. למרות שאת היקף הנזק ניתן למדוד באמת רק לאחר תקופת מה, ההמלצה הגורפת היא לפנות לעורך הדין בהקדם האפשרי. זאת, על מנת שהוא יוכל לקבל את כל המידע הרלוונטי בזמן אמת ולהכין אותו היטב לקראת ההליכים המשפטיים.

בחירת עורך הדין

תביעות בגין נזקי גוף הן בעלות משמעות גדולה לעתיד ולכן חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה. אבל דבר חשוב נוסף בבחירת עורך הדין הוא בחירת עורך דין קשוב, שנותן למיוצג שלו תחושת ביטחון לאורך הדרך. חשוב לזכור, שבדרך כלל, הליכים משפטיים מכל סוג, ודיני נזיקין על אחת כמה וכמה, הם תהליכים ארוכים ולכן חשוב לעבור אותם עם האדם הנכון.

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

רימון הלם בכניסה לבניין מגורים בכרמיאל. צילום אביטל אהרוני

כרמיאל: רימון בכניסה לבניין מגורים – הוזעק חבלן משטרה

שתפומערכת פורטל זהר.נט שעה ארוכה של חרדה עברה היום אחרי הצוהריים (שלישי, 11.5.2021) על תושבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.