צילום להמחשה פריפיק ניסור קיר בלוקים
צילום להמחשה: פריפיק

כל מה שחשוב לדעת על ניסור קיר בלוקים

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

קירות בלוקים הם מרכיב נפוץ מאוד במבנים רבים, בעיקר בזכות יכולות הבידוד הגבוהות שלהם – הן בפני רעש והן בפני טמפרטורות נמוכות או גבוהות. במקרים שבהם נוצר צורך לנסר קיר בלוקים במסגרת שיפוץ ועיצוב מחדש של חלל כזה או אחר, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להיעזר במסור יהלום. ישנם כמובן דגשים חשובים נוספים, והם מפורטים בכתבה זו.

באילו מקרים כדאי לנסר קיר בלוקים?

קירות בלוקים הם כאמור אופציה נפוצה למדי. כדאי לדעת שאורכה של כל לבנה קבוע – 40 ס"מ, וכך גם הגובה (שהוא 19 ס"מ). ההבדל בין בלוקים שונים הוא ברוחב, שמשתרע על מנעד רחב למדי. ניסור קיר בלוקים יתבצע כשרוצים להרחיב את אחד החללים בבית או לבצע באופן כללי חלוקה מחודשת של שטח הנכס. פעולה זו מתבצעת בדרך כלל כחלק משיפוץ מקיף ומאפשרת להתאים את הבית באופן אופטימלי לצרכים העכשוויים.

פטישון מול מסור יהלום – איך עדיף להיפטר מקיר?

באופן עקרוני כשיש קיר שכבר אין בו צורך, יש שתי דרכים להיפטר ממנו: אופציה אחת היא פטישון. השם של כלי עבודה זה עלול להטעות, משום שלא מדובר בפטיש קטן אלא להפך, בפטיש רב עוצמה שמאפשר לשבור גם קירות שעשויים מחומרים חזקים. האופציה השנייה היא מסור יהלום והיתרון המרכזי שלה הוא היעילות הרבה יותר שלה. למעשה, ניסור הקיר במקום שבירתו מצמצם במידה ניכרת את פרק הזמן הדרוש עד להשלמת הפעולה, ובנוסף אין צורך במאמץ פיזי רב מדי.

ניסור מדויק ובטוח

יתרון נוסף של ניסור קיר בלוקים באמצעות מסור היהלום הוא רמת הדיוק הגבוהה. כשהניסור מתבצע בדיוק לפי התוכניות, אין חשש לפגיעה בחלקי קיר שחשוב להגן עליהם. בפרט בא לידי ביטוי יתרון זה כשלא רוצים לוותר על כל הקיר אלא רק על חלק ממנו. איכות זו תורמת גם לרמת הבטיחות של העבודה המתבצעת.

ניסור נקי וללא חשיפה לחומרים מזיקים

עוד יתרון של מסור יהלום כשהעבודה הנדרשת היא ניסור של קיר בלוקים הוא שהמשימה מתבצעת מבלי לייצר אבק. אבק הוא כידוע חומר מזיק מאוד שעלול לחדור לדרכי הנשימה של הפועלים וגם אל מכשירים חשמליים רגישים שנמצאים באזור. כשמנסרים עם מסור יהלום משתמשים במקביל במים, והם גם מצננים את להב היהלום וגם סופחים אליהם את האבק שנוצר כשהבלוקים מתפוררים. בזכות איכות זו האוויר נשאר נקי, ואפשר לנסר קירות בלי חשש לנזק בריאותי.

מה זה מסור יהלום?

מסור היהלום שהופך את ניסור קיר הבלוקים לפשוט יותר, מהיר יותר ובטוח יותר כשמו כן הוא – מסור שהלהב שלו עשוי מיהלום. יהלום הוא חומר קשיח במיוחד, למעשה הקשה ביותר בטבע, ולכן התוצאות המצוינות שמספק כלי העבודה. עוד כדאי לציין כי פעולת הניסור יכולה להתבצע באופן ידני וגם באופן אוטומטי באמצעות שלט רחוק.

 

(תוכן שיווקי)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

בדק בית לפני קניית דירה צילום אילוסטרציה פריפיק

כל מה שצריך לדעת על בדק בית לפני קניית דירה יד שנייה או בית ישן

שתפומערכת פורטל זהר.נט זה לא סוד שמצב הנדל"ן בארץ הוא מאוד לא פשוט ומחירי הדירות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.