כמה נהגים ונוסעים לא חוגרים חגורות בטיחות בכרמיאל?

שתפו

תצפית מתנדבי עמותת אור ירוק בכרמיאל גילתה: 86% מהנוסעים בכרמיאל אינם חגורים, רק 32% במשגב

מערכת זהר צפון

רוב הנהגים והנוסעים בכרמיאל לא חוגרים חגורות בטיחות ובכך מסכנים את עצמם במקרה של תאונה. כך עולה מבדיקה שערכו מתנדבים עמותת אור ירוק בכרמיאל.

לפי נתוני עמותת אור ירוק, המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2016 נהרגו 32 בני אדם בתאונות דרכים כאשר לא היו חגורים בחגורת בטיחות. לאחרונה, ערכו מתנדבי עמותת אור ירוק ביניהם חברי קבוצות הנוער של אור ירוק, תצפיות בכ-150 יישובים שונים בכל רחבי הארץ במטרה לאמוד את שיעור חגירת חגורות הבטיחות בארץ.

בין המקומות בהם ערכו המתנדבים תצפיות היו כרמיאל ומשגב, במהלכן פקדו המתנדבים מוקדים שונים. המספרים לא מחמיאים לתושבי כרמיאל: בתצפית נבדקו 100 רכבים, בהם היו 174 נהגים ונוסעים. מתוכם, 149 נהגים ונוסעים, לא היו חגורים בחגורות בטיחות, כלומר שיעור מוחץ של 86% מכלל הנוסעים ברכבים. במשגב נערכה תצפית דומה שכללה 20 רכבים בלבד, שם התגלה כי מתוך 73 נהגים ונוסעים, רק 23 לא היו חגורים, כלומר 32% מכלל הנוסעים.

במקרה של תאונת דרכים, כאשר הנוסעים ברכב אינם חגורים בחגורת בטיחות, הם עלולים להיזרק אל מחוץ לרכב או על שאר היושבים בו ולסכן גם אותם. החגורה שומרת על חייהם של הנוסעים ברכב כאשר מתרחשת תאונה, מאחר והיא מפזרת את עוצמת המכה על פני שטח הגוף של הנוסע ושומרת עליו בתוך כסאו וברכב. על פי נתוני עמותת אור ירוק, חגורת בטיחות מפחיתה את הסיכון לפגיעה חמורה ב-40%.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כשאין ניידותאין מספיק אכיפה. חייבים להוסיף עוד 300 ניידות ו-300 שוטרים לכבישים בכדי להגביר את האכיפה כנגד נהגים שמסיעים נוסעים שאינם חגורים בחגורת בטיחות. אם תהיה מספיק הרתעה, כל אדם שנוסע ברכב יהיה חגור בחגורת בטיחות וניתן יהיה להציל את חייהם של אנשים רבים".

 

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …


תגובה אחת

  1. 90% בכרמיאל לא מאותתים !!!!! ..למה לא אוכפים את זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.