בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / באיזה מקום נמצאת כרמיאל ביוקר הארנונה למגורים?

באיזה מקום נמצאת כרמיאל ביוקר הארנונה למגורים?

שתפו

לפי נתונים שפורסמו השבוע, הארנונה של תושבי העיר נמצאת מתחת לממוצע הארצי. העיר מדורגת במקום ה-28 בישראל בגובה המיסים למגורים ואילו בארנונה לתעשייה, כרמיאל במקום השני (!) במדד הרשויות הזולות ביותר

מאת גיל דובריש

חשבתם שהארנונה בכרמיאל יקרה? נתונים חדשים שפורסמו השבוע ע״י חברת CofaceBdi, מגלים כי תושבי העיר משלמים ארנונה פחות מהממוצע הארצי.

חיוב הארנונה למגורים עמד בכרמיאל בשנת 2015 (אין נתונים מאוחרים יותר) על 41.7 שקלים לשנה לכל מטר מרובע, בעוד שהממוצע הארצי עומד על 47 ש״ח למטר. בסך הכל מדורגת כרמיאל במקום ה-28 בארץ בגובה הארנונה למגורים. בכרמיאל משלמים יותר ארנונה למגורים מאשר מודיעיןמכבירעות, אשדוד, נצרת עילית, עפולה, טבריה ואילת, אבל פחות מיישובים כמו חיפה, קריית מוצקין, נהריה, עכו וחדרה.

מנתוני CofaceBdi עולה כי בכל הקשור לארנונה בתעשייה, כרמיאל היא כמעט הכי זולה בארץ, עם 47 שקלים למ״ר לשנה. רק עיר אחת מקדימה אותנו במדד הזה וזו נצרת עילית עם 46.6 ש״ח למ״ר. מדובר בפחות מחצי מהממוצע הארצי לתעשייה, שעומד על כ-100 שקל למ״ר לשנה.

הארנונה היקרה ביותר בישראל למפעלים בישראל היא בבני ברק שם תעריף הארנונה המשוקלל לתעשייה עומד על כ-161 שקל למ״ר לשנהכ-60% מעל הממוצע הארצי. לצד כרמיאל נמצאות בדירוג הערים הזולות ביותר גם אילת, ביתר עילית, מודיעין עילית, עפולה, אום אל פחם, חיפה ונצרת.

יצויין כי דירוג הארנונה של חברת CofaceBdi מבוסס על עיבוד פרסומי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומתייחס לנתונים העדכניים ביותר שפורסמו באתר המתייחסים לשנת 2015. החישוב נעשה על פי חלוקת חיוב ארנונה של הסקטור (באלפי ש"ח) בשטח (אלפי מ"ר) המשויך ברשות לאותו סקטור (מגורים, מסחר ושירותים ותעשייה) מדובר בנתונים שנתיים למ"ר. לעורכי המחקר חשוב לציין כי ההשוואה היא אינדיקטיבית בלבד והחישובים בוצעו בהתאם לדיווחי הרשויות ללמ"ס כאשר בפועל כל רשות נוהגת לחייב לפי שיטה שונה.

לדברי תהילה ינאי, מנכ״לית משותפת בחברת CofaceBdi, ״דירוג גובה תעריפי הארנונה בישראל מגלה מגמות בולטות בהן הערים המרכזיות הן לאו דווקא היקרות ביותר, או הזולות ביותר. בקרב הערים עם אוכלוסייה ערבית אנחנו מזהים תעריפי ארנונה נמוכים יחסית, אך במקביל מדובר בערים עם רמת שירות נמוכה יחסית לתושבים״.

כתבה מעניינת:

בני זוג עצובים דיכאון עצב צילום אילוסטרציה, אין קשר לכתבה: drobotdean www.freepik.com

שיא האטימות: בנקים סירבו להסדר חובות, משפחה מכרמיאל נגררה לפשיטת רגל

שתפובני זוג המועסקים כפועלי ייצור נקלעו לחוב של יותר מחצי מיליון ש״ח. שלושה בנקים סירבו …


3 תגובות

 1. דוד צור

  מקום 28 פירושו שאנחנו אחרי סביון עומר ארסוף וישובים כאלה. את המדידה יש לעשות לפי ישובים ברמת ההכנסה הדומה לכרמיאל ולא להסתמך על סטטיסטיקה שנוחה למפרסמים מטעם. כמו כן כדאי לציבור לבדוק היטב את השטחים המוגדרים לצורך ארנונה לדעתי צפויה הפתעה למשלמי הארנונה בידקו היטב את אשר אתם משלמים. גם אני אחרי ארבע שנים לצערי התעוררתי והדקתי ומצאתי פער משמעותי בין אשר אני נדרש לשלם לבין המציאות.

 2. אנחנו סובלים ממטרדי רעש מבריכת השחיה , כל שקל שאנחנו משלמים זה בזבוז
  כל שבוע יש אירוע חד פעמי ואין עם מי לדבר
  המשטרה שולחת אותנו למוקד , המוקד אומר שהמשטרה אישרה
  ומותר להרעיש עד 12 בלילה , כמובן שזה לא נכון ואין להם מושג ,רעש בלתי סביר אסור בכל שעות היממה לא רק בשעות המנוחה
  האיש מהמוקד לאיכות הסביבה בערייה לא יכiל למדוד.רעש כי ב 17:00 הוא כבר לא במשרד
  אבל הרעש הוא ב19:00
  השבוע דיברתי עם מספר אנשים שגרים באיזור כולם מיואשים ואומרים שאין מה לעשות , אבל כן יש מה לעשות
  צריך.להתלונן ולדרוש מהעיירה למדוד את עוצמת הרעש , ולצלצל למוקד 100 גם 100 פעם להטריח את המשטרה
  אסור לוותר על איכות החיים שלנו
  פשוט משתינים עלינו , נראה אם ראש העיר היה מוכן שמישהו ירעיש לו ליד הבית בעוצמה כזאת

 3. בין הערים ברמה של כרמיאל – עיר אחת היקרות. השוואה מוטעה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.