קהילת המוזיקאים של כרמיאל צילומים יורי פקר
קהילת המוזיקאים של כרמיאל. צילומים יורי פקר

כשהקורונה מתפשטת, המוזה פורצת

שתפו

דווקא בשיא הקורונה חיבר מיכאל גינקר מכרמיאל שיר אופטימי, הקליט וצילם קליפ ביחד עם חברים טובים – כולם מוזיקאים מקומיים ומוכשרים. צפו בשיר הכי כרמיאלי שיש

מאת גיל דובריש

כשהקורונה מתפשטת, המוזות ממריאות. דווקא בימים לא פשוטים כאלה, יצא שיר חדש בשם ״מי ומתי״ שכולו על טהרת המוזיקאים הכרמיאלים והאהבה לעיר.

השיר נכתב והולחן על-ידי מיכאל גינקר, מנהל אגף לפיתוח דמוגרפי בעיריית כרמיאל ומוזיקאי מחונן בפני עצמו. יום אחד, בשיאו של הגל הראשון בחודש מרץ, הוא ישב, כתב והלחין שיר שמדבר על המצב המוזר אליו נקלענו. הוא קרא לשיר הזה ״מי ומתי״. לדבריו, ״השיר הזה מספר על אדם מבוגר שיושב במרפסת קטנה, משתעל ותוהה איך זה שלמעלה מחליט מי ומתי יגיע תורו ללכת… השיר הופך להיות אופטימי בהמשך, ומבטיח לנו ׳שהאופק נראה. כששמש תזרח מחדש ואז תישכח שאלה׳ ״.

גינקר פנה לעודד כהן, בעל הרכב מוזיקלי מכרמיאל והשניים צירפו עוד חברים – כולם מוזיקאים שמכירים האחד את השני בעיר, מנגנים ביחד בהזדמנויות שונות. ״אנחנו מכירים היטב, קהילת המוזיקאים בכרמיאל מגובשת, אנחנו חברים, כל מי שפנינו אליו הסכים בשמחה לקחת חלק בפרויקט״ מספר מיכאל. ההרכב החדש שנקרא קהילת המוזיקאים של כרמיאל, KARMIEL MUSICIANS COMMUNITY כולל בנוסף למיכאל גינקר, את עודד כהן, ליקה טישנקו, דימה פבלוב, שגב אלקיים, רודולף נוסבק, שי פנקס ו-ולדימיר שטוקמייסטר. השיר הוקלט באולפני לייב סאונד סטודיו של אלכס אייזנברג. אחר כך צולם קליפ מושקע במיוחד באתרים שונים בעיר, כמו גג עיריית כרמיאל ותל בתה, וכן צולמו נופי העיר והגליל ממבט-על. על הצילומים המרהיבים אחראי יורי פקר ועל הבימוי אמון לאוניד קני.

״זה היה פרויקט פרטי, מבצע חברי כזה, מחווה לכרמיאל בהשראת הקורונה״ אומר גינקר. הייתי מושפה מכל מה שהתרחש כאן בתחילת הקורונה, אבל רציתי לשדר שיהיה בסדר, וזה מה שיצא. כשהתחלנו לעבוד על השיר, קיוויתי שעד שייצא – הקורונה כבר לא תהיה רלוונטית, אבל לצערנו אנחנו בשיאו של הגל השני״.
על השאלה האם אפשר לצפות לשירים חדשים מהאנסמבל החדש, אומר מיכאל: ״המוזיקה היא תחביב, זו אהבה גדולה, יש בכרמיאל מוזיקאים מוכשרים מאוד שלא תמיד מגיעים לידי ביטוי ואני מאמין שנמשיך עם יוזמות נוספות בתחום״.

 

כתבה מעניינת:

קבר רבי ישמעאל כהן גדול בסג׳ור. צילום אריאל פלמון (ויקיפדיה)

הילולת רבי ישמעאל כהן גדול: המשטרה תחסום הכניסה לאתר הקבר

שתפוההילולה הגדולה שבה משתתפים מדי שנה כרמיאלים רבים, לא תתקיים הפעם באתר הקבר – בהנחיית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.