עיריית כרמיאל עירייה
עיריית כרמיאל. צילום ארכיון

לא תאמינו כמה פניות יש בשנה למוקד העירוני

שתפו

אשתקד התקבלו במוקד 51,206 שיחות מתושבים, שהם 140 פניות בממוצע מדי יום. הנה קצת מידע על הלב הפועם של עיריית כרמיאל

מערכת זהר הצפון

המוקד העירוני נחשב בעיני רבים הלב הפועל של עיריית כרמיאל, לשם מנותבות ומנוקזות פניות האזרחים. בשנת 2018 נרשמו במוקד העירוני לא פחות מאשר 51,206 פניות של תושבים, מתוכן 31,066 בקשות לטיפול והיתר בירורים ובקשות מידע.

אחת לשבועיים מקבלים מנהלי המחלקות דו״ח ביצוע. רפרנטים של המוקד הנמצאים במחלקות, עוקבים אחר הפניות הפתוחות, או פניות שצפי הטיפול בהן עבר ומוודאים טיפול בהן. אחת לשבוע חוזר כל מוקדן באופן רנדומלי, על 5 פניות סגורות (שטופלו), מוודא מול התושב ביצוע ושירות לפנייה ושביעות רצונו מהטיפול בפנייה. בכל שבוע נבדקות 40 פניות שונות. אחת לחודש מקבלת מנכ״לית העירייה דו״ח ביצוע על הקריאות שהגיעו למנהלים ועל מצבן וסטטוס הטיפול בהן.

קיראו בפורטל זהר הצפון:

יפה רז וצוותה ניצבים בעצם בקו הראשון מול התושבים, החל מקבלת הבקשות, התלונות, הפניות של התושבים. הפנייה היא רק החלק הראשון, חשוב מאוד ואולם מרגע זה הפנייה מופנית למחלקות המתאימות, מעקב אחר הביצוע ודיווח על איכות ומהירות הביצוע. במהלך השנה מתקיימות פגישות בין יפה רז, דפנה מנצור והצוות לבין המחלקות השונות, לשם תיאום ציפיות, הבנה ושיפור התקשורת שיוצרת שיתוף פעולה מיטבי בין המוקד לבין המחלקות.

ישנן פניות רבות שמטופלות באופן מיידי, לעומת פניות שאופיין מצריך טיפול ממושך. יפה רז מקפידה מאוד על הפיקוח לווידוא הטיפולים. הקשרים עם המחלקות השונות חשוב ביותר. מחלקות העירייה משתפות פעולה עם הצוות ואם יש תקלה או עיכוב בטיפול רז דואגת לטפל בזה.
לרבים נראית העבודה במוקד פשוטה. אך לא כך הדבר. העבודה כרוכה בפעילויות רבות שמרבית התושבים אינם מכירים.

מעט מהנתונים על פי חלק מהמחלקות לשנת 2018:

במינהל החינוך התקבלו 3674 פניות בנושאי גני ילדים, נכסים וחשמל שטופלו. נותרו רק 139 פניות שעדיין מטופלות (הטיפול בנכסים לוקח זמן).
במינהל הנדסה התקבלו אשתקד 8129 פניות בנושאי גנים ונוף, פיקוח על הבנייה, חזות העיר, תחבורה ופיתוח, חשמל ותשתיות שטופלו. נותרו מספר פניות שעדיין בטיפול בשל אופיין.

במינהל איכות הסביבה ותברואה התקבלו 12,458 פניות שטופלו בנושאי נקיון, איכות הסביבה ותברואה, פיקוח, וטרינריה, רכב ופינוי אשפה והדברה. נותרו מעט פניות פתוחות. מספרן מוגדר זניח.

כתבה מעניינת:

אדם מבוגר אשפוז מאושפז בית חולים צילום אילוסטרציה דפוזיט פוטוס

עצוב: תושב כרמיאל נפטר במחלקת הקורונה בנהריה

שתפוהמנוח בן 83, שלא היה מחוסן בכלל, אושפז בערב ראש השנה, הונשם והורדם. מתחילת המשבר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.