בית / משפחה פלוס / בריאות וכושר / להימנע מ״המידלדלים״ – כך תחטבו את שרירי הזרוע
חברת הרבלייף. צילום -Shutterstock
צילום: Shutterstock

להימנע מ״המידלדלים״ – כך תחטבו את שרירי הזרוע

גם אתם לא מרוצים ממראה הזרועות שלכם? קבלו כמה תרגילים מומלצים לעיצוב וחיטוב שרירי הזרוע

מערכת פורטל זהר הצפון

הצטברות שומנים באזור היד האחורית ומיעוט בפעילות מאמצת ומחזקת, מביאים להצטברות של שומן המסתיר את חיטוב היד ויוצר מראה לא אסתטי לזרוע. לכן, זכה שריר זה לאורך השנים לשמות מביכים כמו  ״המידלדלים״. שריר זה שנתפס אצל רבים ובעיקר רבות כבעייתי מבחינה אסתטית, הולך ומתדלדל עם השנים ולכן חשוב לחזק ולעצב אותו.

גם ביד האחורית, כמו בכל אזור אחר בגוף מצטבר שומן. כדי להפחית את השומן הזה, עלינו להוריד את אחוזי השומן בגוף באופן כללי על ידי גירעון קלורי ותרגילי חיזוק תוך כדי. ״איך אני מוריד את הזרועות המדלדלות״, היא אחת השאלות הנפוצות בקרב מתאמנים, ובגדול, כדי לחטב את הזרועות יש לעשות יותר אירובי, לאכול מאוזן בעזרת תפריט של איש מקצוע, להוסיף תרגילי כוח שמחזקים את כל הגוף ולשלב תרגילי כוח ספציפיים לחיטוב היד האחורית והכתפיים.

חברת הרבלייף. צילום - שאטרסטוק (67)
צילום: Shutterstock

ישנם תרגילים שכל אחד יכול לבצע בכל מקום ואינם תלויים בחדר כושר או באביזרים נלוויםמומחי הספורט של חברת הרבלייף הבינלאומית, מעניקים טיפים ועצות לתרגילי כוח ספציפיים לחיטוב היד האחורית והכתפיים:

עוד בנושא:

1. כפיפת מרפקיםהניחו את כפות הידיים על ספסל כשהן פונות לכיוון הגוף, כופפו את המרפקים וישרו אותם שימו לב שאתם לא נועלים את המרפקים. בצעו את התרגיל 15 פעמים וחזרו על התרגיל לעוד 3 סטים.

2. פוש אפ צרהתחילו במנח פלאנק (השענות בשכיבה על המרפקים בגוף ישר), אספו את הבטן ושמרו על עורף ארוך בהמשך לעמוד השדרה, כופפו את המרפקים בצמוד אל הגוף ויישרו את המרפקים מבלי לנעול אותם. בצעו את התרגיל 10-12 חזרות, וחזרו על הסט עוד 3 פעמים. מתחילים יכולים להניח את הברכיים על הרצפה כדי להקל וליישר את הידיים.

טעויות נפוצות שיש להימנע מהם: עבודה מהגב במקום הידייםבמקום זה אספו היטב את הבטן, נעילת מפרקים ביישורבמקום זה יישרו את הידיים מבלי לנעול, טווח תנועה לא מלאהקפידו על טווחי תנועה מלאים.

3. תרגיל בסיסי של פשיטה וכפיפת היד לאחוראת התרגיל מבצעים כאשר יושבים על קצה כסא עם רגליים ב-90 מעלות או עומדים ברגליים מעט כפופות. בטן בפנים גב ישר וכתפיים רחוקות מהאוזניים. מרימים את היד אל מאחורי הראש. במקום משקולות ניתן להשתמש בגומייה כאשר היד העובדת מחזיקה בקצה אחד שלה והיד השנייה מחזיקה את הקצה השני מעבר לגב. אפשר גם להשתמש בקופסאות שימורים. חוזרים על התרגיל 3 פעמים 15 חזרות בכל פעם בשתי הידיים לסירוגין.

חברת הרבלייף. צילום Shutterstock
צילום: Shutterstock
שתפו

כתבה מעניינת:

שיזוף חוף ים בגד ים אילוסטרציה Pixabay

הקיץ כאן: כל מה שחשוב לכם לדעת על חשיפה לשמש ופתרונות הגנה

קבלו כמה טיפים ועצות בכל הקשור להגנה מפני החשיפה לשמש. למה זה חשוב ואיך אפשר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable