חנוכת גינת שושנה בכרמיאל. צילום קהילת הכרם
חנוכת גינת שושנה בכרמיאל. צילום קהילת הכרם

לזכר רעייתה: נחנכה גינה בעזרת תרומת חברת קהילת הכרם

שתפו

הגינה הוקמה לזכרה של שושנה יובל ז״ל חברת קהילת הכרם שנפטרה לפני כשנתיים, בעזרת תרומתה של רעייתה, אלישבע יובל

מערכת פורטל זהר.נט

קהילת הכרם, הקהילה המסורתית של כרמיאל, חנכה השבוע בטקס מרגש את גינת שושנה, לזכרה של חברת הקהילה, שושנה יובל ז"ל, שנפטרה לפני שנתיים, והוקמה בעזרת תרומה של רעייתה, אלישבע יובל, גם היא חברת הקהילה

שוש ואלישבע עלו לארץ באוגוסט 2014, השתכנו בכרמיאל והצטרפו לקהילת הכרם. על שלט ההנצחה נכתב הפסוק: "כִּי קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר מְאֹד בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ לַעֲשֹׂתוֹ." (דברים, ל', י"ד). אלישבע ושוש תרמו את כתיבת פסוק זה לפני שנים רבות כשהשתתפו ביוזמה של קהילתן במסצ'וסטס לכתיבת ספר תורה חדש. מדי שנה קראה אחת מהן את העלייה השישית בפרשת ניצבים בה נקרא פסוק זה.

גינת שושנה נבנתה על שטח מוזנח שנותר ללא שימוש במשך שנים רבות. בזכות קבלת התרומה הפך השטח המוזנח לפינת חמד שמשמשת את הקהילה לקיום תפילות וקבלות שבת מוזיקליות. בטקס חנוכת הגינה תקעו חברי הקהילה, קרוליין בן ארי ומייק קרונין, בשופרות שהיו של שושנה, כנהוג בחודש אלול.

העבודות להקמת הגינה התקיימו במהלך חודש מרץ, בזמן משבר הקורונה. על עבודת התכנון והביצוע של בניית הגינה ניצח חבר הקהילה מייק קרונין, שתרם מזמנו וממרצו לניהול הקשר עם כל הגורמים שעסקו במלאכה. תכנון הגינה נעשה על ידי אדריכלית הנוף גליה נבון. הוקמה ועדת גינון בקהילה, שאחראית על המשך הטיפוח של הגינה.

כתבה מעניינת:

קבר רבי ישמעאל כהן גדול בסג׳ור. צילום אריאל פלמון (ויקיפדיה)

הילולת רבי ישמעאל כהן גדול: המשטרה תחסום הכניסה לאתר הקבר

שתפוההילולה הגדולה שבה משתתפים מדי שנה כרמיאלים רבים, לא תתקיים הפעם באתר הקבר – בהנחיית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.