מעצורי חניה
צילום: ארבל שטראוס

לחנות בבטחה עם מעצור חניה

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

מכירים את זה שאתם נכנסים לחניה ואז עולה החשש שמא הפגוש של הרכב יפגע בקיר או במדרכה שלפנינו או שלחילופין נתנגש ברכב שמאחורינו? בדיוק בשביל זה קיים מעצור חניה, מוצר בטיחות (המכונה גם "אבן בלימה") המסייע לנו להיכנס לחניה באופן בטוח ולא לפגוע בשום דבר הסמוך אלינו.

המנגנון הוא פשוט – המעצור מותקן בקצה של רצפת החניה וברגע שגלגלי הרכב נוגעים בו הנהג יודע שהגיע לקצה החניה וזה יהווה סימן עבורו לעצור ועל ידי כך למנוע פגיעה בעצמים קרובים.

מקומות נפוצים להתקנת מעצור חניה

  • חניות שנמצאות בניצב למדרכות. בחניות מסוג זה קיים הסיכון שחלקו הקדמי של הרכב יעלה על המדרכה. מעבר לעובדה שהרכב יכול להיפגע מהחיכוך בינו לבין המדרכה (למשל כשהפגוש נמוך), קיים גם סיכון להולכי הרגל שהולכים עליה – הרכב יהווה מכשול החוסם להם את המעבר והם יאלצו לרדת מהמדרכה כדי לעקוף אותו. מעצור חניה יבטיח שהמדרכה תישאר פנויה.
צילום: ארבל שטראוס
  • חניות שנמצאות מול קירות (נפוצות בחניונים מקורים או תת קרקעיים). בחניות מסוג זה הסכנה יכולה להיות נזק לאוטו או לקיר כתוצאה מהתנגשות של הרכב בקיר. נוכחותו של המעצור תעצור את הרכב בזמן ותמנע פגיעה מיותרת.
  • חניונים בהם הרכבים חונים אחד מול השני. בחניונים מסוג זה קיימות שתי בעיות פוטנציאליות- "פלישה" של רכב לחניה שמולו או מצב הפוך – הרכב יבלוט אל חלקה החיצוני של החניה ויגרום לחסימה של הנתיב בו נוסעות מכוניות. המעצור תופס כאן שתי ציפורים במכה ומונע את שתי הבעיות הנ"ל.
  • חניות פרטיות. כאשר החניה צרה או נמצאת מול קיר או כוללת שער, המיקום של הרכב בתוכה הוא משמעותי. מעצור חניה יאפשר לחנות בצורה נכונה ללא פגיעות.

יתרונות של המעצור

מלבד היתרונות שהוזכרו קודם (סיוע לנהג בחניה, מניעת חסימות של מדרכות\נתיבים, מניעת פגיעות של הרכב בעצמים סמוכים), קיימים עוד מספר יתרונות:

  • המעצור מותקן בקצה החניה, דבר המאפשר ניצול מקסימלי של החניה.
  • מעצורי החניה מאפשרים לשמור על סדר ואסתטיקה בחניונים.
  • ההתקנה וההסרה של המעצור הן פשוטות (ההתקנה לרוב מתבצעת באמצעות ברגים).
  • מעצור חניה יכול להתאים למגוון כלי רכב (חשוב לציין שמדובר רק על כלי רכב פרטיים).

לסיכום

מעצור חניה הוא המדריך הפרטי שלנו בבואנו לחנות. בעזרתו אנחנו יכולים לחנות בצורה נכונה  ומסודרת, לנצל את שטח החניה באופן מיטבי והכי חשוב – לא נפגע בשום דבר שנמצא בקרבת החניה (מלבד אולי המעצור עצמו, אך זה בסדר מבחינתו).

(תוכן מקודם)

*** Best Links

כתבה מעניינת:

רכב פרטי חשמלי צילום עופר סגל

הגידול בתחבורה חשמלית

שתפו עופר סגל דירקטור מכירות בחברת טרפילוג  ומנהל בפועל את סגל גרופ אבא לשני בנים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.