בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / למד בישיבה בכרמיאל – נספה באסון מירון
ישיבת רינה של תורה במתחם פלמ״ח לשעבר. צילום ארכיון
ישיבת רינה של תורה בכרמיאל. צילום ארכיון

למד בישיבה בכרמיאל – נספה באסון מירון

שתפו
מערכת פורטל זהר.נט
יוסף מסטורוב, בן 17, תושב רמלה שלמד בישיבת רינה של תורה בכרמיאל, נספה באסון הגדול במירון בו קיפחו את חייהם 45 בני אדם. הוא נקבר במוצאי שבת בבית העלמין החדש ברמלה. בהלוויה נכחו רבים מתלמידי הישיבה בכרמיאל שהכירו את יוסף מקרוב, הם פרצו בבכי כאשר נודע להם בסוף השבוע על מותו באסון הכבד. במהלך ההלוויה, פתחו הנוכחים לבקשתם של בני המשפחה בשירת 'אני מאמין'.
אביו של יוסף מסטורוב ספד לו בבכי וסיפר כי השיחה האחרונה עם בנו התקיימה ביום ההילולה, כאשר בנו עידכן אותו כי ברצונו לנסוע למירון. ״שאלתי אותו מה אתה צריך ללכת לשם״ שיחזר האב את השיחה וסיפר יוסף השיב לו שברצונו להתפלל כל הלילה ולחזור למחרת לישיבה.
האב בכה ואמר: ״היה לנו חלום לראות אותו מתחת לחופה, עם אחיו ואחיותיו… אני יודע שעכשיו הוא לומד למעלה. איבדנו את אחד מבנינו הטובים ביותר שיש, הוא היה אוהב ומכבד כל אחד".
הרוג נוסף באסון הוא שלמה זלמן ליבוביץ, בן 19 מצפת, שלמד במשך 4 שנים בישיבת קרן אורה בראשות הרב אברהם צבי מרגלית ברחוב הגליל בכרמיאל. שלמה הגיע לכאן כשהיה תלמיד בכיתה ט׳ ולמד את כל שנות התיכון שלו בישיבה, עד שסיים את כיתה י״ב. לאחר מכן הצטרף ללימודים בישיבת כנסת יחזקאל באלעד. הוא הובא למנוחות בלילה שבין שבת לראשון בבית העלמין בצפת, בנוכחות מאות אנשים.
בין 150 הפצועים באסון היה גם תלמיד ישיבה מכרמיאל אשר פונה לבית החולים זיו בצפת, מצבו הוגדר בינוני והוא אושפז למספר ימים.
לפני שאתם עוזבים היכנסו לקרוא:

כתבה מעניינת:

ישראל ליכטנשטיין כרמיאל זקא איחוד הצלה קופת חולים מאוחדת 2018

הכרמיאלי שחילץ פצועים במירון: הגיעו כדי לרקוד ולשמוח וחזרו בשקי גופות

שתפוישראל ליכטנשטיין היה בין הראשונים שהגיעו לזירת האסון במירון כדי לטפל בפצועים: אחד האירועים הקשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.