לראשונה: האופוזיציה הצביעה בעד הצעת התקציב
לראשונה: האופוזיציה הצביעה בעד הצעת התקציב

לראשונה: האופוזיציה הצביעה בעד הצעת התקציב

שתפו

מועצת העיר אישרה פה אחד את הצעת התקציב לשנת 2015. כצפוי גם משה קונינסקי וחברי סיעתו הרימו את ידיהם בעד ההצעה

 

ישיבות התקציב בכרמיאל הן תמיד מקור לדיונים סוערים שמסתיימים בהרמת קול ובהצבעת נגד של חברי האופוזיציה. אבל הישיבה שסיכמה את שנת 2014 הייתה רגועה מתמיד, ההצבעה על סעיפי התקציב עברה בסדר מופתי והסתיימה בהנפת יד של כל חברי המועצה שנכחו במקום. גם יו”ר האופוזיציה משה קונינסקי וחברי סיעת המהפך הביעו תמיכה בתקציב החדש. זה לא הפתיע אף אחד, קונינסקי כבר אמר מראש, בראיון עם זהר הצפון שפורסם בגליון הקודם, כי העיר עומדת בפני שנה כלכלית קשה וכי בתקופות כאלה יש להביע תמיכה ולגלות סולידריות.

הצעת התקציב עומדת על 255 מיליון ו-900 אלף ש”ח, גידול של 3.2 מיליון שקלים בהשוואה לשנה שעברה. זו עלייה נומינלית של 1.2% בלבד.

העירייה לא תעלה את הארנונה והיא צפויה להתעדכן בשיעור 0.75% בלבד, בהתאם לעדכון אוטומטי הנקבע על ידי הממשלה, במסגרת חוק ההסדרים.

במהלך הישיבה הודה ראש העיר עדי אלדר לכל חברי מועצת העיר ולצוות מינהל הכספים בראשותה של הגזברית ענת לנקסנר על העבודה המקצועית.

הוא הוסיף ועדכן כי העירייה מחויבת במתן הנחות בארנונה לזכאים במסלולים השונים (מחלקת גביה, מבחן הכנסה וועדת הנחות) בגובה של  22,000,000 שקל, עליהם העירייה לא מקבלת החזר ממדינת ישראל ונאלצת לספוג אותן בתקציב השוטף שלה.

סעיפים נוספים עליהם שם ראש העיר דגש במהלך הישיבה: ההוצאה לרווחה הנה בסך 26,240,000 ש”ח ומהווה 10% מסך התקציב. פירעון המלוות הצפוי לשנת 2015 הנו בסך 10,581,000 שקל, המהווה 4.1% מהתקציב.  סך עומס המלוות המצטבר ל-14 השנים הבאות עומד על 56,936,000 שקלים.  סך שיעור השתתפות העירייה בחינוך, הנה 43% – כולל רשתות החינוך העל יסודי אורט ואמי”ת (שאינם רשומים בתקציב השוטף של העירייה). תקציב תנועות הנוער גדל לסך 250,000 ש”ח בשנת 2015.

בנוסף קיבל השבוע ראש העיר עדי אלדר הודעה שעיריית כרמיאל זוכה בפרס ניהול תקין גם בשנת 2014, כמדי שנה.

כתבה מעניינת:

שירות התעסוקה כרמיאל צילום ארכיון

סימן טוב: לראשונה מאז תחילת המלחמה ירידה במספר דורשי העבודה

שתפומערכת פורטל זהר.נט סימנים חיוביים ראשונים של התעוררות מחודשת בכרמיאל. לראשונה מאז תחילת מלחמת כ"ב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *