מהירות אתרים אינטרנט. צילום להמחשה: Deposit Photos
צילום להמחשה: Deposit Photos

מהירות אתר – סיגמנט חשוב לדירוג האתר שלך

שתפו

מערכת זהר.נט

בשנים האחרונות גוגל מנסה יותר ויותר לכוון לחוויית משתמש טובה יותר, אבל מה זה בכלל חווית משתמש שכולם זורקים לאוויר?

חווית משתמש זה איך חווה הגולש את האתר שלכם, האם הוא רואה באתר שלכם כאתר שימושי? האם הוא חוזר אליו מדיי פעם כדי לבדוק האם יש דברים חדשים? האם הוא עובר וקורא עמודים נוספים ולא רק את העמוד הזה שהוא נכנס אליו? או שאולי הוא בכלל בורח ממנו, ראה, הסתכל איזה כמה שניות והמשיך הלאה? בסופו של דבר התוצאה של מה שהגולש עשה או לא עשה באתר שלכם מושלכת על חווית המשתמש שלו – האם הוא אהב את העיצוב? התחבר לתוכן ולמסרים? קיבל את מה שחיפש? או שאולי הוא חיכה יותר מדיי זמן עד שהתמונות בכלל עלו, התייאש והלך?

מהירות האתר שלכם – חלק גדול מחוויית המשתמש

אתם יכולים לבנות אתר שעולה מאות אלפי שקלים, עם מלא אלמנטים עיצוביים, אתר שיראה מיליון דולר, אבל בסופו של דבר כשהגולש יכנס אליו ייקח לו 2 דקות רק לטעון אותו – כאן איבדתם גם את הגולש וגם את הדירוג בגוגל. מבחינת גוגל, אין מצב שהגולש שלכם מחכה שהאתר יטען, הוא צריך לקבל את המידע שלו כמה שיותר מהר, במילי סקנדס (מילי שניות) ככל שיטען מהר יותר, גוגל ייתן יותר ניקוד לאתר שלכם.

אז מה זה בעצם שיפור מהירות האתר?

שיפור מהירות אתרים הפך להיות משהו שכל בעל אתר צריך להכיר ולדעת, אם אתם מעוניינים להיות מדורגים גבוה בגוגל, אם אתם מעוניינים לקבל כמה שיותר פניות מהאתר שלכם או מעמוד הנחיתה, כדאי שגם אתם תכירו ותבינו את המשמעות.

פעם כשדיברו על מהירות של אתר, התייחסו בעיקר לשרת – המקום שבו האתר שלכם מאוחסן, היום זה קצת יותר מורכב, נכון, לשרת יש חלק מאד גדול במהירות, ככל שהוא יהיה חזק יותר ויעבד את הנתונים מהר יותר, ככה גם מה שניטען ירוץ מהר יותר, אך לא רק זה. יש המון דברים שניתן לעשות היום בהקשר למהירות שהם לא רק טיפול בשרת. חלק מהדברים הם ההבנה שהאתר לא חייב לטעון את כל מה שיש בעמוד, אלא רק את מה שהגולש רואה באותו הרגע, זאת אומרת – שאם יש לכם איזה סרטון יוטיוב בתחתית העמוד או איזה אלמנט אנימציה באמצע, אין שום סיבה שהסרטון והאלמנט הזה יטענו לפני שהגולש יגיע לחלק הזה בדף. אם הגולש יראה לנכון להמשיך לדפדף למטה רק אז העמוד ימשיך בטעינה וככה הגולש יראה את הדברים שהוא צריך ורוצה במהירות וביעילות.

גם ייעול של קבצי העיצוב והפונקציות באתר הם חלק מאופטימיזציה של מהירות אתר.

באתרי וורדפרס הנפוצים, ישנם המון פלאגינים שמעולים בטיפול במהירות האתר (רק צריך לדעת איך להגדיר אותם כמו שצריך) , הם עושים עבודה מעולה ונותנים מענה למה שגוגל דורשים.

איך אדע מה ציון המהירות של האתר שלי?

גוגל מספקים כלים לבדיקת מהירות האתר שלהם ויש עוד כמה אתרים מומלצים שעושים את הבדיקה ומספקים לכם רעיונות ונתונים למה צריך לשפר באתר (אתם יכולים פשוט להריץ בגוגל חיפוש) או ללחוץ על הלינק שהוספנו לעמוד לפרטים נוספים.

 

(תוכן שיווקי)

***ווב-קלאב

כתבה מעניינת:

מדידות

מדידות ניטור טכנולוגיות

שתפומערכת פורטל זהר.נט ניטור גיאודטי הוא שירות מדידה ייעודי הניתן על ידי מודדים מוסמכים מקצועיים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *