בית / חדשות / חדשות כרמיאל / מזעזע: כ-30 נסיונות התאבדות מדי שנה בכרמיאל
עצוב דיכאון לבד אילוסטרציה Pixabay 2018
צילום אילוסטרציה: Pixabay

מזעזע: כ-30 נסיונות התאבדות מדי שנה בכרמיאל

משרד הבריאות חושף בדו״ח מיוחד את היקף האובדנות בארץ. כרמיאל למרבה הצער מדורגת בצמרת בשיעור המקרים ביחס לאוכלוסיה

מאת גיל דובריש

בפרק זמן של 10 שנים שמו קץ לחייהם 36 אנשים בכרמיאל. הנתון המזעזע הזה עולה מדו״ח מיוחד שפירסם לאחרונה משרד הבריאות, העוסק בנושא היקף האובדנות בישראל.

עיקר הדו״ח מתייחס לעשור שבין השנים 2006-2015 ולמקרי התאבדות מגילאי 15 ומעלה. לפי הנתונים האלה, כרמיאל שבה התאבדו באותה תקופה 36 בני אדם – בממוצע 3.6 מיתות בשנה, נמצאת בצמרת היישובים בארץ שבהם מקרי ההתאבדות הרבים ביותר ביחס לאוכלוסיה. כרמיאל מדורגת למרבה הצער במקום החמישי עם שיעור מתוקנן לגיל של 10.2 וכשהיא מקדימה בהרבה יישובים גדולים ממנה כמו ירושלים, חיפה, ראשון לציון ואשדוד. למעשה רק 4 ישובים מקדימים את כרמיאל בדירוג הארצי – פרדס חנה כרכור, בת ים, הרצליה ותל אביב-יפו.

בכל הקשור למספר נסיונות ההתאבדות, מדורגת כרמיאל באמצע הטבלה מבין כל היישובים הבינוניים והגדולים בארץ. לפי משרד הבריאות, בתוך חמש שנים, בין 2012 ל-2016, נרשמו בכרמיאל 148 נסיונות התאבדות בקרב גילאי 10 ומעלה, ממוצע מדאיג של כ-30 נסיונות בשנה. שכבת הגיל הבולטת ביותר במספר נסיונות ההתאבדות היא 15-24. במהלך 2012-2016 נרשמו בכרמיאל 63 נסיונות התאבדות בשכבת גיל זו, מתוכם 45 של בנות ו-18 של בנים.

במשרד הבריאות מציינים כי ״תופעת האובדנות, ההתאבדויות ונסיונות ההתאבדות, משאירה את חותמה על החברה ועל המשפחה ויש למצוא את הדרכים לצמצמה. מדינת ישראל רואה חשיבות עליונה במניעת התאבדויות ונסיונות התאבדות״.

שתפו

כתבה מעניינת:

תחנת רכבת כרמיאל

האוטובוסים לא מחכים בתחנה

נוסעים בתחבורה הציבורית מתלוננים: נהגי קווים פנימיים ״בורחים״ מהתחנה לפני שהאנשים מספיקים לצאת מהרכבת. אגד: …


תגובה אחת

  1. שימו לב מי מקדים יפו עתירת הערבים שרצח אצלם על רקע כבוד המשפחה וריב בין משפחות היא מסורת ותל אביב שהמקור לנגע הם האתיופים והסודנים הלא ליגלים אהוביהם של זוהמת השמאל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.