בית / חדשות / חברה / מיזם מאירים את העיר האיר את כרמיאל לקראת חג האורים
מאירים את העיר 2018-12

מיזם מאירים את העיר האיר את כרמיאל לקראת חג האורים

שתפו

תושבים רבים נרתמו בהתנדבות והשתתפו בשלל פעילויות ואירועים. היוזמות יאנה מלניקוב ואלינור דפני: ״המיזם יהפוך למסורת שנתית לפני חנוכה״

מערכת זהר הצפון

מיזם "מאירים את העיר״ צובר תאוצה. בשבוע האחרון התקיימו פעילויות התנדבותיות רבות ברחבי כרמיאל לרגל חג החנוכה. להלן פירוט של הפעילויות והאירועים השונים במסגרת המיזם – ולהזכירכם, מדובר בשבוע אחד בלבד.
– מסיבת חנוכה ספורטיבית לחברי "המועדון של שי" (מועדון חברים בעלי צרכים מיוחדים) עם קבוצת כדורסל נערים ארצית הישגי כרמיאל.
– "צובעים את העיר" – צביעת בניין מגורים שעלה בעבר באש וטרם שופץ ברחוב מורד הגיא 4.
– "מתוק ברכבת" – חלוקת סופגניות, ספינג'ים ודברי מתיקה בתחנת הרכבת לחיילים ולתושבים ע"י הורי ותלמידי כיתה ב׳3 בבית ספר "הרעות" (משם הם המשיכו בספונטאניות עם החלוקה גם במתחם היוצר ובמרכז הקליטה).
– פינוקים לילדים מכפר הילדים: ארוחת ערב ב"קקאו" וצפייה בסרט ב"מובילנד".
– ארוחות ערב מפנקות למשפחות מהקהילה בכרמיאל ב"טגלוס" וב"זסטי".
– אירוח חברי "המועדון של שי" ב"בורקס בבא".

יאנה מלניקוב ואלינור דפני שעומדות מאחורי הפרויקט, מציינות כי ״כל הפעילויות האלו לא היו מצליחות אילולא ההיענות החיובית והחום האנושי המרגש של האנשים ובעלי העסקים שלקחו חלק״.

הן שבות ומבהירות כי ״המיזם אינו פוליטי. להיפך, הוא קם במטרה לגבש בינינו תושבי העיר מחדש לאחר הבחירות וכל מי שרק רצה יכול היה להצטרף ולסייע כפי יכולתו. היה מרגש לראות ששלושה חברי מועצה מסיעות שונות אכן לקחו בו חלק כזה או אחר: גיא מרציאנו, גיורא צ'שקין ורותם בז'רנו. ננצל במה צנועה זאת כדי להביע תקווה שגם חברי מועצה ונציגי סיעות נוספות ייקחו להבא חלק ביוזמות כאלו או אחרות שמגיעות מתושבים, ישימו את הפוליטיקה והאגו בצד ויחזקו את העוצמות והטוב המגיעים מהתושבים לטובת הקהילה״.

מלניקוב ודפני מוסיפות ואומרות עוד: ״בשלב זה החלטנו שהמיזם יהפוך למסורת שנתית ובכל שנה, בשבוע שלפני חג החנוכה, ניזום מגוון פעילויות התנדבותיות בכרמיאל ביחד עם תושבי העיר הנפלאים ובעלי העסקים שירצו לקחת חלק. יתכן שבמהלך השנה הקרובה נקיים עוד פעילויות וחיבורים בין צרכים שעולים מהקהילה ורצון טוב אבל כרגע אנחנו חייבות לעצמנו ולמשפחות שלנו לקחת פסק זמן. הקבוצה שפתחנו ׳הכרמיאלים נוהרים להתנדב׳ תמשיך להיות פעילה ואנו מזמינות את כל התושבים להעלות שם הצעות להתנדבות ולהציף צרכים שעולים מהשטח״.

מאירים את העיר פעילות 2018-12 מאירים את העיר פעילות 2018-12

כתבה מעניינת:

שירלי סידיק צילום הפקת האח הגדול

שירלי סידיק: מכרמיאל דרך מוסקבה לבית האח הגדול

שתפושירלי סידיק שנכנסה במוצ״ש ביחד עם הדיירים החדשים לבית האח הגדול היא ילידת כרמיאל, גדלה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.