בית / חדשות / חדשות כרמיאל / מי רווחי – ומי בגירעון?
ישיבת מועצה מועצת עיר צילום מדף הפייסבוק 2019-05
ישיבת מועצת עיר. צילום מדף הפייסבוק של עיריית כרמיאל

מי רווחי – ומי בגירעון?

שתפו

היכל התרבות, רשת המתנ״סים ותאגיד עין כרמים הציגו את הדו״חות הכספיים שלהם לשנת 2018

מאת גיל דובריש

בישיבת מועצת העיר שהתקיימה ביום רביעי הוצגו הדו״חות הכספיים של תאגיד המים עין כרמים, היכל התרבות ורשת המתנ״סים. המספרים המלאים – בפניכם.

מוזמנים להיכנס לכתבות מעניינות נוספות בפורטל זהר הצפון:

רשת המתנ״סים

רשת המתנ״סים בהנהלת איריס צין הציגה בשנת 2018 מחזור של 24.2 מיליוני שקלים, כאשר ההכנסות העצמיות עמדו על 14.9 מיליון ש״ח, שהם 62% מהמחזור כולו. החל מהשנה נכללת בחישובים הקצבה של החברה למתנ״סים בגובה 800 אלף שקלים. יצויין כי המחזור הכספי של הרשת בכרמיאל הצטמצם בכחצי מיליון שקלים ביחס לשנה הקודמת, בשל צמצום תוכניות יעודיות כמו סל תרבות שהעירייה מפעילה. במקביל הורחבו פעילויות קיימות והוחל בתוכניות חדשות.

הגירעון המצטבר של רשת המתנ״סים עומד על 1.39 מיליון שקלים, זאת לאחר עמידה ביעדי תוכנית ההבראה וצמצום הוצאות. עיקר הגירעון הוא אקטוארי ונובע מהתחייבות כלפי עובדים שסיימו את עבודתם ברשת. יצויין כי לפני 10 שנים בדיוק, ב-2009, הציג המתנ״ס גירעון מצטבר של 10.5 מיליון שקלים עם תקציב שנתי של 15.6 מיליונים בסך הכל. תמיכת העירייה ברשת המתנ״סים עומדת על 1.89 מיליון שקלים שהם כ-8% ממחזור הפעילות.

היכל התרבות

היכל התרבות בכרמיאל הציג מאזן רווחי בשנת 2018 בגובה 366 אלף שקלים והמשיך את המגמה מהשנה שקדמה לה. הכנסות ההיכל בשנה החולפת עמדו על כ-7.5 מיליון שקלים, כמעט כמו בשנת 2017.

יש לציין כי 150 אלף שקלים מההכנסות ב-2018 הופרשו ולא נכללים בחישוב, וזאת בשל תביעה יצוגית שהגישה אקו״ם נגד אולמות והיכלי תרבות בארץ (אגודת קומפוזיטורים, ומחברים ומו"לים) בנשוא זכויות יוצרים.

יו״ר הנהלת היכל התרבות רז טישלר ומנכ״לית ההיכל לילך וקסמן רנה הציגו את הנתונים בישיבת מועצת העיר. לדבריהם, ההכנסות נובעות מהקצבת העירייה ומהכנסות עצמיות כמו אירועי תרבות, מכירת מינויים והצגות.

רז טישלר ציין כי הרווחים הביאו לצמצום קל בגירעון המצטבר של היכל התרבות. חבר האופוזיציה, גיא מרציאנו, טען כי יש להתנהל בשקיפות מלאה: ״ההיכל נמצא בגירעון מצטבר של 7 מיליון שקלים. ברור שתרבות עולה כסף אבל אנחנו מצפים שהיכל התרבות יציג תהליך של התייעלות כלומר חיסכון ולא גיוס עובדים אלא צמצום בהוצאות, ועם זאת לא לפגוע ברמת השירות לציבור התושבים״.

עין כרמים

תאגיד המים והביוב עין כרמים סיים את שנת 2018 בעודף של 2.9 מיליון שקלים. מדובר בעודף התקציבי הגדול ביותר שהיה לתאגיד מאז הקמתו. בשנה האחרונה מכר התאגיד כ-3.98 מיליון קוב מים.

עין כרמים השקיע בפיתוח תשתיות מים וביוב ושיקום תשתיות קיימות, כמו כן ביצע החלפה של 98% ממדי המים למדי קריאה מרחוק, כאשר החלפת של שאר המדים נתקלה בקשיי תקשורת בשל בעיות טופוגרפיות, אולם השלמת הפרויקט צפויה בקרוב. בשנה האחרונה ביצע התאגיד תהליך של מחיקת חובות, שחלקם נבע מחוב אבוד של עסק בכרמיאל אשר בעליו נמלט לחוץ לארץ.

כתבה מעניינת:

מסיכה קורונה צילום אילוסטרציה Pixabay

עדכון ממשרד הבריאות: חולה קורונה ביקר במיון טרם

שתפומערכת פורטל זהר.נט על פי דיווחי משרד הבריאות, בעקבות חקירות אפידמיולוגיות, ביקר חולה קורונה בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.