סגן ב׳ מכרמיאל. מצטיין פיקוד צפון. צילום דוברת צה״ל
סגן ב׳ מכרמיאל. מצטיין פיקוד צפון. צילום דוברת צה״ל

מצטייני צה״ל ביום העצמאות: מכרמיאל, גילון, פרוד וחוסן

שתפו

בכל יום עצמאות מעניק צה״ל אות הצטיינות לחיילים וקצינים המשרתים בצבא, על פועלם, מנהיגותם והדוגמה והמופת שהם משמשים. אלה הם המצטיינים השנה: מכרמיאל, גילון, פרוד וחוסן

מערכת פורטל זהר.נט

כרמיאל: סגן ב׳, סגן קמ״ן הגיס הצפוני ומצטיין ראש מטה פיקוד הצפון

ב' בן 23, גדל במושב דלתון סמוך לצפת וכיום מתגורר עם אשתו בכרמיאל. את רעייתו פגש בגיל 17 במשלחת של הסוכנות היהודית והם התחתנו בגיל 20, ממש סמוך לגיוסו, אחרי לימודיו בישיבת הסדר. השניים מצפים לבת ראשונה.

סגן ב׳ התגייס כמש״ק מודיעין באיו״ש, שם חווית השירות שלו הייתה משמעותית מאוד – הוא חש תחושת שליחות והנאה לדעת שמה שהוא עושה בסופו של דבר מציל אנשים. לפני כשנה וחצי החליט שהוא רוצה להשפיע אף יותר, ויצא לקצונה שלאחריה השתבץ בתפקידו הנוכחי בגיס הצפוני הנמצא תחת פיקוד הצפון, תפקיד שאליו שאף במיוחד. במסגרת תפקידו מתעסק בהכנות למלחמה בצפון, ומפקד על שני פקודים.

סגן ב׳ מודע לחשיבות הגדולה של תפקידו ושמח להגיע כל בוקר ולהיות בעל השפעה כל כך גדולה, כשזה מגיע לשמירה על השקט והביטחון בגזרת הצפון.

"הופתעתי מאוד כשבישרו לי על קבלת הצטיינות ראש מטה הפיקוד. כיף שמעריכים את העבודה הקשה והמאמץ. אני מתרגש למלא תפקיד בעל השפעה כל כך גדולה על המון אנשים וחיילים בחירום ובשגרה״ אומר ב׳.

גילון: סרן עומר גטומה קצין אג"ם של סיירת צנחנים מצטיין פקד פיקוד מרכז

אחד מ-26 מצטייני אלוף פיקוד המרכז, הוא קצין אג"ם של סיירת צנחנים, עומר גטומה, בן 25, מהיישוב גילון שליד כרמיאל.

את הצטיינתו קיבל עומר על אופן עבודתו והובלת פלוגתו למצויינות, הוביל אותה להיות פלוגה מצטיינת ומנצחת בתחרות בוחן "ראש חץ" של כלל יחידות החי"ר והקומנדו. הוא היה מ"פ הכשרות של מחזור נובמבר 2019, מפקד צוות וסגן מפקד פלוגה בפלוגת חיל הנדסה בסיירת צנחנים.

עומר מגיע ממשפחה בעלת רקע צבאי, אביו שירת 30 שנה בצבא בתור מנהל עבודה בגדוד איסוף 869 שבגזרה הצפונית ואמו הייתה בתעשייה האווירית בטכני. עומר הוא הבכור מבין שלושה אחים: אח אחד הוא מפקד צוות בדובדבן ואחותו הצעירה היא תלמידת כיתה י"א.

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, עוצבת האש נרתמה למאמץ הסיוע במרחב האזרחי, עומר הוביל מתוך תחושת שליחות את הסגר הראשון שנערך בחג הפסח בשנה שעברה, בו ניתן סיוע לאוכלוסייה האזרחית בעיר בני ברק.

סרן עומר גטומה צילום דובר צה״ל
סרן עומר גטומה מגילון. צילום דובר צה״ל

פרוד: סרן תהל עוגן אלון, מפקדת מרפאת השיניים במחנה פילון ומצטיינת ראש מטה פיקוד הצפון

תהל עוגן אלון, בת 34, מתגוררת בקיבוץ פרוד שבגליל, נשואה ואם לשני ילדים צעירים. תהל היא רופאת שיניים במקצועה.

בשירותה הסדיר הייתה הפרמדיקית הראשונה של גדוד ההנדסה 603. לאחר מכן הייתה בתפקיד הדרכה ב-669 והחליטה שלא להמשיך בשירות קבע למרות אהבתה הגדולה לתפקיד. כשהשתחררה התחילה ללמוד רפואת שיניים בבית חולים הדסה, בעזרת מלגת impact של הארגון FIDF. המלגה שניתנה לה בזכות שירותה הצבאי, ושינתה את חייה, גרמה לה לרצות לחזור לצבא, ולתרום לאנשים בתוכו.

בתפקידה הראשון בשירות הקבע הייתה מפקדת מרפאת השיניים של בסיס חוות השומר – תפקיד מאוד משמעותי שהעניק לה תחושת עשייה יומיומית. "הרגשתי שאני משנה חיים של אנשים. אין דבר יותר מרגש מלתת למישהו את החיוך שלו בחזרה."

תפקידה הנוכחי משמעותי לא פחות, והיא עובדת לילות כימים כדי להעניק את הטיפול המסור והטוב ביותר לכלל החיילים במחנה. "עם שני ילדים קטנים בבית, זה קשה למלא תפקיד כל כך דורש, אבל זה לא מונע ממני לתת את כל כולי לכל חייל שזקוק לטיפול. אני זמינה 24/7 וכולם יודעים שהם יכולים לפנות אליי לגבי כל בעיה."

עבודתה המסורה של תהל מסבירה את העובדה שזו כבר ההצטיינות השנייה שלה, אך זה לא מוריד מההתרגשות הגדולה.

סרן תהל עוגן אלון מפרוד ביחד עם וגיסתה. צילום דובר צה״ל
סרן תהל עוגן אלון מפרוד ביחד עם וגיסתה. צילום דובר צה״ל

חוסן: סמ"ר אורי בן טוב, ע׳ קצין הגמ״ר בחטיבה 300, מצטיינת מפקד חטיבת 300 לשנת 2021.  

אורי גרה בישוב חוסן שבגליל המערבי, קיבלה מצטיינת מח"ט על פועלה הרב למען ביטחון תושבי הצפון בשנה האחרונה.

לכבוד הצטיינותה, ביקשנו ממנה לכתוב כמה מילים על התפקיד שלה מהענייניים שלה, זו התוצאה:

"אז איך זה לשרת בתפקיד כל כך משמעותי 20 דקות מהבית שלי? אני אספר לכם מאיפה הכל התחיל. היום אני מתגוררת בחוסן וגדלתי במעונה, גרתי שם במלחמת לבנון השנייה, והיו טילים שנפלו ממש כמה בתים ליד הבית שלי. במלחמה ראיתי כמה הצבא שלנו חזק, ושאם אנחנו לא נילחם למען המדינה שלנו – אף אחד לא יעשה זאת עבורנו. לאחר המלחמה החלטתי שאני אעשה הכל על מנת לשרת בחטיבה המרחבית 300  שמגנה על הבית שלי. השנים עברו והתגייסתי בנובמבר 2016 להיות תצפיתנית בגזרת הבקעה. לאחר מכן קודמתי למפקדת חמ"ל מבצעים של סמב"ציות. אחרי השחרור ושנה באזרחות החלטתי לחזור לצבא, הייתה לי תחושה שלא נתתי מעצמי מספיק לצבא ושיכולתי לתרום עוד. אני וחברה שלי דיברנו – ופתאום היא סיפרה לי שהיא מכירה את קצין ההגמ"ר בחטיבה 300, ושהוא בדיוק מחפש נגדת שתעשה תפקיד של קצינה. ישר התלהבתי מהתפקיד – כי אני הרי מכירה את כל הגזרה, הכבישים והצירים בעל פה. זה הבית שלי. התחלתי כמילואימניקית, ואחרי שלושה חודשים כבר חתמתי בבקו"ם על מאות טפסים, וחזרתי לצבא אחרי שנה שלמה של אזרחות. נלחמתי להשיג את זה. בשגרה ובכוננות האחרונה אני מתעסקת בקשר מול הרבש"צים וכיתות הכוננות של הישובים, דואגת למעבר חלק בין שגרה לחירום, למחסני הנשק ביישובים ולחמ"לים, ולקשר בין כולם לבין הגדודים שתופסים קו. אני מאוד קרובה פיזית לבית האמיתי שלי, והחטיבה היא הבית השני שלי לכל דבר.  אני וכל חיילי ומפקדי חטיבה 300 כאן כדי לשמור על התושבים ועל הגזרה שלנו."

אורי קיבלה הצטיינות בשל היותה נגדת משכמה ומעלה, מגדילה ראש ועוסקת בהצטיינות בקשר הרציף של הצבא והגורמים האזרחיים בגזרה.

סמ״ר אורי בן טוב מחוסן. צילום דובר צה״ל
סמ״ר אורי בן טוב מחוסן. צילום דובר צה״ל

כתבה מעניינת:

שלג בכרמיאל תמונת ארכיון פרסום לפי סעיף 27א בחוק זכויות יוצרים

והרי התחזית: סיכויים לפתיתי שלג בכרמיאל

שתפוצפו: לפי התחזית המעודכנת, השלג עשוי להגיע גם לכרמיאל ביום רביעי בלילה מאת גיל דובריש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.