עליון + תחתון 3
בית / המגזין / בריאות / מקרה ראשון של חצבת בכרמיאל
חיסון זריקה מחלה 1167 צילום: Pixabay
צילום: Pixabay

מקרה ראשון של חצבת בכרמיאל

מאמרים עליון 3
מאמרים עליון 1
מאמרים עליון 2

תינוק בן 11 חודשים נדבק במחלה. ילדי הפעוטון שבו שהה החולה נשלחו להיבדק בדחיפות. כמו כן הורה משרד הבריאות לילדי גן בעיר להתחסן בשל חשש כי נחשפו לנגיף

מאת גיל דובריש

מקרה חצבת ראשון בכרמיאל. תינוק כבן 11 חודשים נדבק במחלה, ככל הנראה בעת ששהה עם משפחתו באזור צפת. לזהר הצפון נודע כי בעקבות גילוי המקרה, הורה משרד הבריאות לכל הילדים ולצוות המטפלות בפעוטון בכרמיאל שבו שהה התינוק, להיבדק בדחיפות מחשש כי נחשפו למחלה. יש לציין כי ילדים מתחת לגיל שנה אינם מחוסנים כלל נגד חצבת.

לדברי בעלי הפעוטון, ״הילד החולה הוא חדש אצלנו, הגיע לראשונה ביום שישי בבוקר לביקור הסתגלות בן שעה בלבד. ביום שבת בערב קיבלנו הודעה מההורים שהילד סובל מחום ולכן לא יגיע למחרת למחרת. ביום שני כבר קיבלנו הודעה ממשרד הבריאות כי הילד חולה בחצבת והתבקשנו להיבדק מחשש כי הייתה חשיפה למחלה״.

מאמרים באמצע 3
מאמרים באמצע 2
מאמרים באמצע 1

בנוסף, התברר כי קיים חשש שילדים באחד הגנים בכרמיאל שם לומד אחיו הגדול של התינוק החולה, נחשפו גם הם לנגיף. מתברר כי בתחילת השבוע הגיעה האם בלווית התינוק לגן ושהתה זמן קצר במקום. מחשש כי כל מי ששהה במקום באותה שעה נחשף למחלה, הורה משרד הבריאות לכל ילדי הגן וכן לגננת ולצוות הסייעות, לגשת מיידית למרפאות קופות החולים ולהתחסן נגד המחלה. עוד נודע לנו כי הכניסה לגן מותרת אך ורק לילדים אשר ביצעו את החיסון.

יצויין כי החיסון משפיע רק כעבור כשבועיים ימים, כלומר אם נדבקו ילדים נוספים הוא לא ימנע זאת –  אך נכון לעכשיו, לא ידוע על מקרים נוספים של חצבת בכרמיאל.

בעיריית כרמיאל אישרו את הידיעה וציינו בתגובה: ״בהתאם להנחיות משרד הבריאות הונחו הורי וילדי הגן לגשת למרפאות ולחסן את הילדים בחיסון השני כנגד מחלת החצבת. הילדים היו אמורים להיות מחוסנים בעוד כשנה ובגלל המקרה הונחו להקדים את החיסון״.

כמה ילדים בכרמיאל לא מחוסנים נגד החצבת? כנסו לכתבה

ממשרד הבריאות נמסר לזהר הצפון: ״בתאריך 12.11.18 התקבל דיווח על מקרה חצבת אצל תינוק בן 11 חודשים, תושב כרמיאל. בעקבות ההודעה בוצעה חקירה אפידמיולוגית. מקור ההדבקה המשוער – חשיפה למחלה בעיר צפת. המגעים המשפחתיים והמגעים הקרובים של החולה אותרו וקיבלו חיסון פעיל וסביל נגד חצבת בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הועבר מכתב למנהלים האזוריים של כל קופות החולים בעיר כרמיאל עם בקשה להשלים חיסון נגד חצבת לילדים בגילאים שנה עד שש שנים, שאמורים להיות מחוסנים כשגרה במנת חיסון אחת נגד המחלה וטרם חוסנו. כמו כן, הוחלט להקדים מתן חיסון שגרתי נגד חצבת לתלמידי כיתות א' בכרמיאל. כל הפעילות מתבצעת בשיתוף פעולה הדוק עם צוותי קופות החולים בעיר ומחלקת החינוך בעירייה״.

לחדשות על כרמיאל והסביבה לחצו כאן>>>

מאמרים תחתון 2
מאמרים תחתון 1
שתפו

כתבה מעניינת:

משטרה אילוסטרציה 2018 צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה - מחוז צפון

צעיר נמצא ללא רוח חיים בדירתו

גופתו של המנוח התגלתה תלויה בתוך הבית. החשדות עלו כאשר לא יצר קשר עם משפחתו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עליון + תחתון 3

3 פופ אפ

SHOP NOW
close-link