תחנת אגד לא מקורה ארכיון
תחנת אוטובוס. צילום ארכיון, אין קשר לכתבה

מרכז יום לקשיש יש – תחנת הורדה אין

שתפו

מאת גיל דובריש

בכרמיאל הוקם לאחרונה אחד ממרכזי היום המפוארים והגדולים ביותר, אבל כדי להגיע למקום על הקשישים המגיעים לפעילות לעשות דרך מייגעת ברגל – בחום הכבד של הקיץ. הסיבה – אף אחד לא דאג להציב במקום תחנת הורדה ואיסוף של אוטובוסים…

לפני כמה חודשים, כשהוסר הסגר בהדרגה, החל לפעול ברחוב זמורה בכרמיאל מרכז ״זרו״ של עמותת בראט. המקום המפואר והענק שהוקם בסיוע תרומות ונועד לרכז את מרבית פעילויות היום של האזרחים הוותיקים בעיר, נמצא עדיין בתקופת הרצה אבל כבר עתה מתקיימים בו מספר פעילויות וחוגים בהשתתפות אזרחים ותיקים.

אלא שבהיעדר תחנת אוטובוסים סמוכה, הקשישים בני ה-70,80 שמגיעים למקום באופן עצמאי נאלצים לרדת בתחנת אוטובוס מרוחקת, מאות מטרים משם ולעשות את יתרת הדרך ברגל, וכך גם בדרך חזרה. ״אנחנו לא בני 30-40, עבורנו ההליכה היא משימה לא פשוטה, בטח לא בימי הקיץ החמים. ומה נעשה כשיתחילו הגשמים בחורף?״ אמרה לנו גימלאית תושבת העיר. ״למה הקימו מועדון גדול כזה אבל לא טרחו לארגן מראש את הסדרי הנסיעה?״

פנינו אל יו״ר עמותת בראט, אלכס פלד, שציין כי קיים תכנון להציב ליד המרכז החדש תחנות אוטובוס ולשנות את אחד ממסלולי הקווים העירוניים כך שיעבור סמוך למקום – אך בשל סיבות שונות עדיין לא מומשה התוכנית. הוא הבטיח לפנות פעם נוספת אל הרשויות האחראיות כדי להביא לזירוז הצבת התחנה.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ״התקיימה ישיבת עבודה משותפת של העירייה עם משרד התחבורה ואגד והועלתה בקשה להוסיף תחנה. הנושא נמצא בבדיקה. בתכנית החדשה של מסלולי אגד, תוצב ככל הנראה במהלך 2021 תחנה במקום״.

כתבה מעניינת:

שירה איסקוב שומרות הסף מפגש צילום ויצו כרמיאל

שירה שניצלה מרצח בידי בעלה פגשה את שומרות הסף בכרמיאל

שתפושירה איסקוב שלפני כשנה וחצי הותקפה ונפצעה קשה על-ידי בעלה לשעבר והפכה מאז לסמל המאבק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.