משה קונינסקי

משה קונינסקי הקפיא את ישיבות ועדת הביקורת

שתפו

יו”ר האופוזיציה שמשמש גם כיו”ר ועדת הביקורת הודיע לראש העיר ולמנכ”ל העירייה כי אין בכוונתו להיות “עלה תאנה“ עקב חוסר התקדמות בנושאים המבוקרים. מבקר העירייה יוסי אבן צור: העיכובים – בגללי

יו”ר האופוזיציה ויו”ר ועדת הביקורת, משה קונינסקי, הודיע השבוע לראש העיר עדי אלדר ולמנכ”ל העירייה מנחם טפר, כי הוא מקפיא את ישיבות הוועדה. זאת לטענתו, במחאה על כך שעד לתאריך 31.12 לא הוגש הדוח המסכם לועדה וגופי סמך ומחלקות עירייה שנדרשו להשיב, לא עשו זאת כלל ולא קיימו את הנחיות מועצת העיר וועדת הביקורת.לאחר שהובהר לקונינסקי כי למרות שכינס את ועדת הביקורת למרתון של ישיבות ארוכות במטרה לדון בדוחות המבקר לשנים 2008-2013 ולמרות שסוכם בועדה ואושרר בישיבת מועצת העיר, כי על כל הגופים המבוקרים להשיב לדרישות הועדה לעדכן אודות תיקון הליקויים של הביקורות, התחוור לו לדבריו, כי בפועל לא הייתה כל התקדמות בנושא.

בתגובה, החליט קונינסקי שלא לכנס את ועדת הביקורת שנועדה להתכנס ולדון השבוע בדוחות הביקורת לשנת 2013 – והודיע כי לא יכנס את הוועדה, עד שכל הגופים המבוקרים יעבירו את התיחסותם באופן מיידי.

“לא אסכים לשמש כסות ועלי תאנה ולתת יד לעירייה ולגופי הסמך למסמס את ממצאי הביקורת” אמר קונינסקי. לטענתו, “הגופים המבוקרים התרגלו שלא להתייחס לביקורת, לאחר 6 שנים שלא התכנסה הועדה שרר תוהו ובוהו, כל גוף מבוקר עשה את אשר נראה בעיניו ללא כל חשש, ללא כל בקרה ולא כל צורך לתת את הדין, לתקן ליקויים ולשפר דרכי ניהול ודרכי פעולה”.

קונינסקי הדגיש כי “אני מאמין שתפקיד ועדת הביקורת שאני עומד בראשה הוא לשפר ביצועים, לשפר תהליכים, ליעל את המערכת ולהשביח את השירות לציבור התושבים ובאם לא יתאפשר לי לעשות כן אפנה למבקר המדינה, אעדכן אותו על המצב ואדרוש את התערבותו”.

במכתב ששלח קונינסקי אל ראש העיר ומנכ”ל העירייה, כותב יו”ר ועדת הביקורת: “שוחחתי… עם מבקר העירייה יוסי אבן צור אשר עדכן אותי כי, מחד, לא קיבל ממך את המייל שהעברתי לפני כשבוע  כתזכורת… להזכירך, הוחלט במליאת מועצת העיר כי על כל הגופים המבוקרים להעביר דיווח מעודכן  עד לתאריך 31.12.2014 על כל תיקוני הליקויים והטיפול בדרישות הועדה אותם אישרה מועצת העיר”.

“מבקר העירייה עדכן אותי כי (למיטב זכרונו) קיבל התיחסות רק מגוף מבוקר יחיד… בישיבת ועדת כספים הבנתי מענת לנקסטר (גזברית העירייה, ג.ד) כי היא לא קיבלה ממנו וממך כל דרישה להתיחסות לנושאים ה’קשורים הסבר שבתחום אחריותה. יתרה מכך מבקר העירייה לא ידע לעדכן אותי מי העביר התיחסות ומי עדיין לא עשה זאת וחמור מכל לא הכין דוח מפורט לועדת הביקורת כפי שסוכם”.

“…מכאן אני מבין כי הגופים המבוקרים כלל לא קיבלו הודעה מסודרת ורשמית כי הם נדרשים להגיב עד לתאריך ה-31.12.2014 על תיקון הליקויים שנדרשו לבצע, הודעה לגופים המבוקרים היתה באחריות מנכ”ל העירייה והמבקר . מאידך המבקר לא ריכז את הנתונים ולא עדכן אותי על כך שהנושא לא מטופל… ממתין לטיפול מהיר ורשמי בנושא , אשמח שתתאם ישיבה דחופה ביננו למיצוי תהליך הטיפול בדרישות תיקון של הועדה”.

בתגובה נמסר ע” מבקר העירייה יוסי אבן צור: “בשל עיכובים בעבודתי השוטפת, נגרם האיחור בהבאת הסיכומים עד ל-31.12.2014. בימים אלו אני שוקד על עיבוד התגובות של המבוקרים שהתקבלו ומיד עם הסיום אניחם על שולחן הוועדה”.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *