משה קונינסקי תדמית יח״צ 2018-07
משה קונינסקי. צילום ארכיון

משה קונינסקי: לאחד את היכל התרבות, עמותת הפסטיבל ומינהל התרבות

שתפו

לקראת פסטיבל המחול ה-31 ועל רקע הבחירות הקרובות, חושף משה קונינסקי את תכניתו לריענון ושדרוג הפסטיבל: הרחבת הפעילות לשאר השכונות ואיחוד המינהלים השונים תחת מינהלת אחת

מערכת זהר הצפון

לקראת פסטיבל המחול ה-31 של כרמיאל ועל רקע הבחירות הקרובות לראשות העיר, הציג יו״ר תנועת רק כרמיאל והמועמד לראשות העיר משה קונינסקי את תוכניתו ואת עמדתו ביחס לנושא הריקודים בעיר כרמיאל בכלל ולפסטיבל המחול בפרט.

״ראשית, בדעתי לייעל את ניהול פסטיבל המחול״, אמר משה קונינסקי והוסיף, ״עפ״י התכנית שלי ושל רשימת רק כרמיאל ניצור ממשק חיבור ושילוב של כלל הגופים הפועלים בתחום התרבות בעיר. עמותת פסטיבל המחולות, היכל התרבות ומנהל התרבות העירוני, יאוחדו למנהלת תרבות עירונית אחת, מה שיגרום לייעול העבודה ולצמצום גדול בהשקעות העירייה בפסטיבל. המחול של כרמיאל הוא אחד מהדברים היפים ביותר שחזה והוציא לפועל ראש העיר הראשון של כרמיאל, ברוך ונגר ז״ל. יחד עם זאת, אחרי 31 שנים יש מקום לשפר אותו, לשדרג אותו ולייעל באופן משמעותי את הפקתו״.

עוד אמר קונינסקי: ״פסטיבל המחול מציב, ללא ספק, את כרמיאל במקום ייחודי בארץ, ואפילו בעולם. במדינת ישראל ישנם אלפי אנשים המשתתפים בחוגים לריקודי עם, והם מכירים את כרמיאל ומגיעים אליה בזכות הפסטיבל. העיר זוכה לחשיפה רבה בזכות הפסטיבל, ואין ספק שברוך ונגר המנוח, הגה רעיון ענק, ואף הוציא אותו לפועל. לזכותו של עדי אלדר, ראש העיר הנוכחי, יש לומר שלקח את הרעיון ופיתח והרחיב אותו מאוד״.

יחד עם זאת, הוא הוסיף, ״נדרש שינוי ושיפור משמעותי במבנה הארגוני של הפסטיבל, ובמהות האומנותית שלו גם יחד. בשנים האחרונות התייעלו מאוד דרכי ההגעה לפסטיבל, ואני מעריך שעם בואה של הרכבת לעיר וקווי הנסיעה הייעודיים לפסטיבל, עליהם התבשרנו השבוע, יהיה שיפור גדול בנושא העומס בכבישי העיר בימים אלו, לרווחת תושבי העיר, אבל בכך לא די״.

קונינסקי התייחס גם לתחום המחול והריקודים בעיר, מעבר לימי הפסטיבל. ״לא מתקבל על הדעת בעיניי שבעיר המחולות אין אפילו מגמת מחול אחת בבתי הספר. בדעתי להניע פתיחת מגמת מחול באחד מבתי הספר התיכוניים בעיר, ומהיכרותי עם מאות ילדים הרוקדים בחוגי מחול מסוגים שונים בעיר, יהיה למגמה כזו ביקוש רב. בדעתי להרחיב את פרויקט בית ספר רוקד הפועל בצורה מאוד מצומצמת בחלק מבתי הספר היסודיים, ולהשיג לשם כך תקציבים ממשרד החינוך״. כמו כן, הוא חשף את תכניתו להקים בכרמיאל את בית ריקודי העם, מקום שיהיו בו גם חומרים של שימור ותיעוד תולדות הריקוד והמחול במדינת ישראל לצרכי לימוד ועריכת מחקרים. מקום שבו יוכלו להיעזר גם המרקידים מרחבי הארץ, ואליו גם יגיעו תלמידי בתי הספר לשם לימוד והעשרה תרבותית.

״אני מברך את אלפי האורחים הצפויים להגיע לכרמיאל בימי הפסטיבל, ומבטיח לתושבי העיר, כי לאחר הבחירות נביא לפריחה ולשיפור גם בתחום זה״, סיכם קונינסקי.

כתבה מעניינת:

תמונת ארכיון. אין קשר לכתבה. צילום תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל

דליקה פרצה בדירת מגורים: אדם חולץ מהבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם ניצל בנס כשחולץ על-ידי כוחות שיטור וכיבוי מדליקה שפרצה בדירה בה …


תגובה אחת

  1. ציפור הנפש

    בדיוק!
    כל השחיתות במקום אחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.