השקת מטה וקמפיין משה קונינסקי צילום אופיר זגורי
השקת מטה הבחירות משה קונינסקי. צילום: אופיר זגורי

משה קונינסקי פתח את קמפיין הבחירות: הבטחתי שמשהו טוב עומד לקרות, והרבה דברים טובים קרו ויקרו!

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

מאות מתושבי העיר כרמיאל, השתתפו באירוע שפתח רשמית את קמפיין הבחירות של ראש העיר, משה קונינסקי: טקס פתיחת מטה הבחירות במרכז המסחרי בשכונת רבין וקביעת המזוזה.

קונינסקי פתח ואמר: ״אני מודה לכם על הזכות להיות בתפקיד הזה, שמשפיע על חייהם של כל כך הרבה אנשים יקרים ואהובים. כל בוקר בדרכי לבנייין העירייה, הוא מבחינתי היום הראשון בתפקיד, אני רוצה להוכיח את עצמי בפני הבוס, למעשה הבוסים… שזה אתם, התושבים היקרים – יופי של בוסים״, הוסיף בחיוך. ״שמעתי כבר את הבדיחה שאומרים שאני פותח את בניין העירייה, ומהרגע שאני נכנס פנימה, אני כולי שלכם, עובד רק עבורכם, ומבלי להרגיש מגיעות השעות הקטנות של הלילה, ורק אז אני חוזר לביתי״.

״לערב הזה יש קסם מיוחד״, הוסיף ואמר, ״וזה בדיוק הזמן להתמקד בתודה והוקרה לשותפים שלי לדרך, ובראשם אתם תושבות ותושבי כרמיאל היקרים, שנותנים לי את הכוח ואת הכלים הנכונים להצליח בעבורכם, לכל עובדי העירייה המסורים על כל אגפיה ויחידותיה וכל העוסקים בשליחות הכל כך חשובה הזו – תודה, תודה רבה לכם על הכל! אני באופן אישי לא הייתי מגיע למעמד המרגש הזה, כל כך נחוש, ממוקד וחזק ללא התמיכה, הסיוע והפרגון העצום והמרגש שלכם. אתם מרגשים אותי!״

הוא ציין בהתרגשות, ״כל חיבוק שאני מקבל ברחוב מתושב, כל מילה טובה, אפילו חיוך קטן מרחוק, ממלא אותי בתחושה הזו – שאני במקום שלי, שאני ממלא את הייעוד שלי ואני רק רוצה להספיק עוד״.

ראש העיר שיתף גם בתחושותיו: ״תפקיד ראש עיר משול בעיניי להורה שנפרד בכל בוקר מילדיו ושולח אותם לבית הספר, שומר מרחוק, עושה ככל האפשר כדי להעניק להם את התנאים הטובים ביותר לפרוח, שמח בכל שמחה שלהם וכואב את כאבם. בכל ערב לפני השינה, אני שואל את עצמי שלוש שאלות: 1- האם עשיתי היום את הדבר הנכון? וכשאני משיב כן – ממשיך לשאלה הבאה, 2 – האם פגעתי באדם במזיד? התשובה היא לא ואז אני עובר לשאלה השלישית – האם עשיתי משהו טוב למען תושב אחד לפחות? והתשובה היא תמיד כן, לא אחד, להרבה תושבים ורק אז אני מצליח להירדם״.

עוד הדגיש בדבריו, ״אם יש משהו שלמדתי בשנים שאני נושא באחריות לכרמיאל, זה שלהיות ראש עיר זה לא רק לנהל, זה לא רק לקבל החלטות, זה קודם כל ולפני הכל להיות מנהיג – להיות בן אדם. להיות שם כשצריכים אותך ולדעת לפני כולם מתי יצטרכו אותך, לחשוב קדימה, אבל לראות את העכשיו. להעניק שירות ולתת הזדמנויות, לסייע לכל פונה ודורש, גם בשעת צער וכאב, וגם בשעות הגדולות של החיים כשהילדים מתגייסים, כשבוגרי בתי הספר מסיימים את הלימודים, לחבק. לעודד. ותמיד להיות זמין, קשוב, נגיש ולדבר בגובה העיניים״.

לדבריו, ״ההישגים שהשגנו בקדנציה האחרונה הם של כולנו יחד – עובדי העירייה, עובדי גופי הסמך, מערכת החינוך, ההורים, הקהילה ואתם, כי את ההישגים האלה גם אם לא תמיד כתבנו עליהם, דיברנו עליהם, או חיפשנו ליייקים עליהם, כולנו חיים אותם. אני יכול לספר בגאווה גדולה על השיאים בהישגי הבגרויות, ופרסי הצטיינות בחינוך, על איך הנהגנו את הקהילה לאורך השנתיים המאתגרות ביותר בתקופת הקורונה, הקמת מרכז חדשנות הקליקה וחממה טכנולוגית לסטרטאפים, פתיחה של 11 מפעלים חדשים והגדלת מספר מקומות התעסוקה, בניית מבני חינוך חדשים – רקפת, כלנית, שחר, כרם גפנים, וגני ילדים, פעוטונים, פינת חי, בריכה טיפולית ועוד ועוד״.

״אני מאמין שמצאנו בשנים האלה את האיזון הנכון בניהול העיר מצד אחד, לחזק את הדברים הטובים שנעשו פה בעבר״, ומאידך, חידשנו, יצרנו ועמלנו על שינויים המחויבים בחדשנות והתאמה לעידן הניהול המודרני. התקציב שאישרנו בעירייה, לא רק לשנה אחת, אלא כולל תכניות רב שנתיות. התחלנו לתכנן את העתיד של העיר, עם שכונות חדשות, מבני ציבור והבאנו תכנית התחדשות עירונית מסודרת ואחראית, זרענו ושתלנו השתילים שאת פירותיהם אנחנו קוצרים כיום ונקצור גם בעתיד״.

משה קונינסקי בחר אף לספר ״סיפור אישי, על אחת החוויות המכוננות בתפקיד, כאשר 4 אמהות נכנסו אליי ערב אחד למשרד, אמהות ׳לביאות׳ שלהן נערים בוגרים על הרצף האוטיסטי. ״יש לנו בעיר כרמיאל מערכת חינוך מיוחד מעולה עד גיל 21׳ אמרו לי אותן אמהות והייתה להן בקשה אחת אליי – ׳אנא סייע לנו להקים לילדנו מסגרת ובית כאן ולהמשיך להיות חלק מקהילת כרמיאל, אנחנו אוהבות את העיר, אבל אנחנו במצב בלתי אפשרי כי הילדים שלנו נמצאים במסגרות דיור רחוקות מחוץ לעיר׳. הבטתי לאמהות האלה בעיניים, והתחייבתי בפניהן והתחייבתי לעצמי, שאני אעשה הכל למענן ולמען הילדים. שנה לאחר אותו מפגש״, סיפר, ״כבר חנכנו בית בקהילה לבוגרים עם צרכים מיוחדים וביניהם ארבעת הילדים שלהן. לא רבים מכירים את הסיפור הזה, אבל לפעמים הדברים הסמויים מהעין הם הדברים החשובים ביותר״.

קונינסקי סיכם: ״הבטחתי לכם לפני 5 שנים שמשהו טוב עומד לקרות, והרבה דברים טובים קרו ויקרו! זו זכות לשרת אתכם, להיות הנציג שלכם. הצלחה שלי היא הצלחה של כולנו, של העיר כרמיאל ותושביה! אוהב אתכם, שיהיה לכולנו בהצלחה״.

את דבריו סיים, ראש העיר משה קונינסקי במילים: ״תודה לכולכם שהגעתם הערב. בעזרת השם נעשה ונצליח! כרמיאל בידיים טובות!״

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *