משה קמחי ז"ל. צילום מתוך דף הפייסבוק

משה קמחי מאנשי הספורט הוותיקים של כרמיאל הלך לעולמו

שתפו

הלם בקרב מכריו של קמחי, שנפטר בסוף השבוע לאחר התמודדות קצרה אך קשה עם מחלת הסרטן. אחד מחבריו: הוא יחסר לאנשים רבים

מאת גיל דובריש

מותו של משה קמחי ז”ל, מוותיקי העיר ומאנשי הספורט הבולטים כאן בעשורים האחרונים, היכה בהלם רבים ממכריו ומוקיריו.

קמחי, בן 63, נפטר בסוף השבוע לאחר התמודדות קצרה אך קשה עם מחלת הסרטן. מאות תושבים, בני משפחה, חברים, עמיתים ומכרים ליוו אותו בדרכו האחרונה ביום שישי בבית העלמין העירוני.

קמחי החל את דרכו הספורטיבית בכרמיאל כשחקן ושוער קבוצת מכבי המקומית בשנות השמונים. כמי שהספורט המקומי זרם בדמו, המשיך לאחר מכן לעבוד בתחום, במסגרת מחלקת הספורט העירונית, ניהל אולמות באורט הורוביץ והאיריסים, והיה ידוע כמי ששומר על האולמות שבסמכותו באדיקות רבה, כאילו היו ביתו הפרטי. בארבע השנים האחרונות שימש כרכז הלוגיסטיקה והתחזוקה העירוני מטעם מחלקת הספורט. מתוקף תפקיד זה היה אחראי על כל האולמות ומתקני הספורט בעיר.

במהלך הקיץ החל קמחי לסבול מכאבים עזים. תחילה סברו רופאיו כי מדובר בבעיה אורטופדית. רק אחרי יותר מחודשיים, התגלה כי הוא נמצא בשלב מתקדם של מחלת הסרטן. במשך כל התקופה הזו, עד לגילוי הנורא, המשיך להגיע לעבודה מדי יום, חרף הכאבים, כי כזה היה משה, לעולם לא ויתר. גם אחרי שהתגלתה המחלה, הבטיח כי יילחם בה וינצח. גם בימיו האחרונים, לאחר שהחל בטיפולים הקשים, המשיך לספר לסובבים אותו כי הוא מתכוון לגבור על הסרטן והיה אופטימי עד הסוף.

מכריו סיפרו עליו השבוע, כי קמחי ז”ל היה חבר נאמן ואדם משכמו ומעלה. אחד החברים הוותיקים אמר: “משה היה איש משפחה נאמן ומסור, אדם שלא פחד מעבודה, כל פרויקט שלקח על עצמו היה דאג לבצע באופן מושלם. היה לו חוש הומור יחודי, איש שיחה נפלא, אדם שהספורט זרם בדמו. הוא יחסר לאנשים רבים בכרמיאל”.

הממונה עליו, מנהל מחלקת הספורט העירונית, סנדו בדנג’ו, סיפר השבוע:  “משה היה אדם עם חוכמת חיים, איש מקצוע בכל רמ”ח אבריו, חי את הספורט העירוני. הוא עזר בכל מפעלי הספורט השונים, אהב ליזום. בנוסף לתפקידיו לקח על עצמו כל בקשה ופניה בכיף ולא סירב אף פעם, כמו הליגות העירוניות בכדורסל וכדורגל, תמיד מצא איפה הוא יכול לתרום עוד ועוד. הפרוייקט האחרון שלו היה עזרה בארגון טורניר כדורגל ע”ש הנער דניאל סולומון ז”ל. אין ספק שהטביע את חותמו בכל אשר נגע. משה עשה עבודתו בצורה מיוחדת ושקטה, היה יד ימיני”.

משה ז”ל הותיר אחריו אשה, אוולין קמחי ושני ילדים שניים בוגרים – שרית וצחי. יהי זכרו ברוך.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …


תגובה אחת

  1. חיים סולומון

    קמחי היה באמת ספורטא ימשכמו ומעלהאיש מקצוע מעולה אשר תמיד לנגד עיניו היה הציוד עליו היה אחראי ותמיד היה אדם אשר ניסה לעזור ולקדם את הספורט בעיר אדם שיחסר להרבה אנשים הקשורים לספורט בעיר .
    כאדם שעבד מוחו הרבה שנים ושיחק מולו הוא יחסר לי כחבר וידיד אמיתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.