ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26
בית / חדשות / חדשות כרמיאל / משפחתו של שי אשכנזי ז”ל טוענת להזנחה במצפור על שמו
הוט סינמה באנר מאמרים 2019-02
תצוגת אופנה ירון מינקובסקי
תצוגת אופנה ירון מינקובסקי

משפחתו של שי אשכנזי ז”ל טוענת להזנחה במצפור על שמו

הוט סינמה באנר מאמרים 2019-02

עיריית כרמיאל: לא התקבלה שום תלונה, אנחנו מקפידים על שימור וטיפוח

בשכונת הגליל ברחוב אשכולות קיים תל עתיק תל זגג אשר נמצאו בו שרידים של תעשיית זכוכית, התל נקרא, מצפור שי’ על שמו של שי אשכנזי, אשר שימש במשך שנים רבות כמנהל מחלקת הגינון של העיר ונהרג בתאונת דרכים מצערת ליד קריית שמונה.

שמעתי על המקום ולאחרונה טיפסתי על הגבעה הקטנה, תל זגג, או בשמה החדש “מצפור שי”. ראשית, התרשמתי ממראה הנוף היפה, שניגלה לי בראש התל: שכונות העיר פרושות מכל עבר, 360 מעלות של מראות והרים סביב. לא התעכבתי הפעם לחפש עתיקות שמצויות על התל מן התקופה הביזנטית. חיפשתי את מקום ההנצחה לשי אשכנזי. מצאתי שלט קטן סמוך לעץ חרוב צעיר ועליו מילים מספר על האיש. היו גם כמה אבנים גדולות לצורך ישיבה.

סביב לשלט שאריות אשפה, שרידי מדורה ומזרון ישן. ידידה קרובה של משפחת המנוח סיפרה כי פנתה לעירייה מספר פעמים בבקשה לטפל באתר ולא נענתה.

שי אשכנזי ז”ל נהרג בתאונת דרכים ביוני 2001, לפני 13 שנים. בן 54 היה במותו. בשנים 1979 עד 1991 היה מנהל מחלקת הגינון וחזות העיר בעיריית כרמיאל. תרומתו לעיצוב הנוף בעיר הייתה גדולה. בין השאר גינון הכיכרות ברחבי העיר ושילוב צמחייה טבעית, צמחי בר, לגינות. הותיר אחריו אשה וארבעה ילדים. את חמשת הנכדים לא זכה להכיר. לפני מספר חודשים עברה רעייתו אסתי לירושלים להתגורר סמוך לילדיה ולנכדיה.

ביקשתי לדעת פרטים על שי ועל ההנצחה שלו. אסתי סיפרה כי חבריו לגרעין הנח”ל נטעו באתר 3 עצים. למרות פניותיה לעירייה כי יתקינו במקום השקייה לעצים כדי שייקלטו, לא נענתה. מדי שנה נהגו חבריו של שי לנקות את המקום לקראת יום השנה לפטירתו, ואז התקיים שם טקס האזכרה השנתי.
מצפור שי הוא מקום כמעט אלמוני: מעטים מאד שמעו על קיומו. פה ושם נזכר כאתר העתיקות ‘תל זגג’, אך גם העתיקות לא נחפרו או נחקרו. המשפחה העדיפה אתר זה, כיוון שבהיותו כבר אתר עתיקות לא ניתן יהיה לבנות עלי גם בעתיד.

“מותו של שי זו הייתה אבידה גדולה גם לנו וגם לעיר כרמיאל” אומרת אסתי אשכנזי.

דוברת העירייה לביאה שלו-פישר מסרה בתגובה: “עיריית כרמיאל מקפידה על שימור וטיפוח העיר ונענית תמיד לפניות בנושא. בדקתי את פנייתך מול המוקד העירוני, מנהלת מחלקת גנים ונוף ומנהלת מחלקת איכות הסביבה. לא נתקבלה בעירייה פניה בנושא. כל הגורמים הנוגעים בדבר יבקרו שוב באתר ויפעלו בהתאם לצורך”.

ארט דה ג׳לטו באנר דף ראשי 2018-12-26
2019-01-10 ד״ר קוקיס באנר כתבות
שתפו

כתבה מעניינת:

ישיבת מועצה אופוזיציה 2018-12-26

רגע היסטורי: האופוזיציה גרמה לכינוס ישיבת מועצה – אבל הופיעה בהרכב חסר

לראשונה בכרמיאל: המועצה התכנסה לבקשת האופוזיציה, אבל רק שניים מחברי האופוזיציה הגיעו לישיבה. רותם ינאי: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

זול סטוק באנר דף ראשי 2018-12-16

SHOP NOW
close-link