בית / חדשות / חדשות כרמיאל / נהגים מתלוננים: ״כרמיאל עיר הבורות״
כבישים בורות כרמיאל
בור בכביש באזור התעשייה. צילום ארכיון

נהגים מתלוננים: ״כרמיאל עיר הבורות״

שתפו

טענות רבות על מפגעים ובורות בכבישי העיר שנפערו בעקבות הגשמים העזים: ״זה גורם נזקים לרכבים״. העירייה: הליקויים מתוקנים בימים אלה

מאת גיל דובריש

טענות רבות מצד נהגים בכרמיאל על מפגעים בכבישים ברחבי העיר, הגורמים לנזקים לרכבים. לטענת נהגים, כבישים רבים מלאים בבורות, חלקם נפערו בעקבות פגעי מזג האוויר, לאחר שלא עמדו בסופת הגשמים לפני כשבועיים. באחד המקרים, שאף פירסמנו עליו בהרחבה בזהר הצפון, נתקע אוטובוס נוסעים בתוך בור ברחוב מורד הגיא, בעת שנסע בכיכר שבין אולם הורוביץ לאיצטדיון העירוני. הכביש נסגר לתנועה במשך ארבעה ימים.

נהג מונית שמבקש להישאר בעילום שם, סיפר לנו: ״כרמיאל היא עיר הבורות. כל העיר מלאה בהם. הבעיה קיימת בעיקר בכבישים ששופצו דווקא לאחרונה. למשל, ברחוב היוצרים באזור התעשייה, נפערו בורות רבים לאורך הכביש, דווקא אחרי שהכביש שופץ ורובד מחדש בשנה שעברה. אני ממליץ לעיריית כרמיאל שתתחיל לבדוק את איכות החומרים שבהם משתמשים כדי לשפץ את הדרכים כאן״.

אחד האזרחים העלה פוסט זועם בקבוצת כרמיאלים מדברים ברשת הפייסבוק בו קרא: ״מתי מישהו ייקח אחריות על הכבישים בעיר הזאת? עזבו פקקים, עזבו כיכרות, עזבו מחסום רכבת. הבעיה הכי חמורה בעיר הזאת זה הבורות בכביש!.. ולאף- אחד- לא- אכפת! כבר שנים שאנחנו מתלוננים.. זה מסוכן, זה פוגע ברכב, זה גורם לתאונות דרכים! אבל זה לא מעניין אף אחד. רק לפני כמה ימים כשאוטובוס נתקע בבור נזכרו לתקן אותו, אבל רק אותו! בור אחד! יש פה מאות!״

לדברי המתלונן, בעת שובו הביתה בתום יום עבודה, הוא נתקע עם רכבו בתוך בור שהיה להגדרתו בעומק כ-20 ס״מ אשר קרע את אחד הצמיגים. ״מי יחזיר לי את הזמן והכסף שהלכו לי בגלל חוסר האחריות הזאת? עזבו לתקן את הבור, אין זמן? אין תקציב? – תסגרו את הכביש, שימו שלט, קונוס, משהו!! אני לא הראשון ובטח שלא אחרון שזה קורה לו בעיר הזאת והגיע הזמן שזה ייפסק!״ טוען הנהג.
הפוסט זכה לתגובות רבות, בין היתר כתבה אחת המגיבות: ״זוועה מה שהולך פה עם הבורות… גם לי קרה… לא מספיק שהלך לי 400 שקל על הצמיג גם 100 שקל נוספים על שירות גרר שהגיע הפנצ׳ריה עד אל המקום״.

תושבים נוספים שאליהם פנינו, ציינו כי בורות קיימים גם ברחובות נוספים, באזור התעשייה, בשכונת מכוש ובשכונות נוספות.
תגובת העירייה: ״מדובר בנזקי מזג האויר. בימים אלו מבוצעות עבודות תיקון ע״י העירייה ותאגיד המים״.

כתבה מעניינת:

שכונת רבין משאית כביש צר

תושבים בשכונת רבין: סובלים ממפגע משאיות וכלים כבדים

שתפותושבים ברבין הופתעו בתקופת הסגר לגלול כי מגרש ריק מול ביתם הפך לשטח אחסון של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.