בית / חדשות / חדשות כרמיאל / נכה המתגוררת ביחד עם בנה הנכה: ״עמיגור הקפיצה פי 11 את שכר הדירה שלי״
חדשות כרמיאל
צילום אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לכתבה

נכה המתגוררת ביחד עם בנה הנכה: ״עמיגור הקפיצה פי 11 את שכר הדירה שלי״

שרה קוזינר, תושבת כרמיאל, טוענת כי בעמיגור העלו את דמי השכירות לאחר שבנה מצא עבודה, אך כעת מסרבים לחזור לתעריף המקורי, למרות שבנה נפגע בתאונה ואינו יכול להמשיך ולעבוד

מאת גיל דובריש

נכה תושבת כרמיאל המתגוררת בדירת עמיגור עם בנה בן ה-34, נכה אף הוא, לא מצליחים לעמוד בתשלום דמי השכירות הגבוהים הנדרשים מהם. לטענתם, בחברת עמיגור ממאנים להפחית מגובה שכר הדירה בנימוק כי אינם עומדים בקריטריונים לקבל הנחה.

שרה קוזינר, בת 64, חולת סרטן שעברה אירוע מוחי, מתגוררת בדירת 3 חדרים קטנה ברחוב החרוב יחד עם בנה בשנות השלושים לחייו, נכה הסובל מעיוורון חלקי ואפילפסיה. לשרה בת נוספת, נכה גם היא, המתגוררת בהוסטל ומגיעה ללון בדירה בכל סוף שבוע ובחגים.

עד תחילת השנה, שילמה שרה דמי שכירות נמוכים במיוחד לעמיגור, בגובה 103 ש״ח לחודש. אולם אז מצא בנה מקום עבודה חדש בחלוקת עיתונים ולאור משכורותו החליטו בעמיגור להעלות את שכר הדירה ל-1160 ש״ח בחודש, פי 11 ויותר מהסכום הקודם. בתחילת חודש מאי נפגע הבן בתאונה וריסק את ידו. מאז הוא עובר טיפולים רבים ומושבת מעבודה, אך בעמיגור, כך טוענים האם ובנה, לא מוכנים להוריד בחזרה את דמי השכירות למתכונתם הקודמת.

״אנחנו משלמים עכשיו לעמיגור דמי שכירות בחודש אחד, סכום ששילמנו כמעט בשנה שלמה, הם הקפיצו לנו את שכר הדירה פי 11 בבת אחת״ מספרת שרה. ״אני ובני ביחד משתכרים מקיצבאות הנכות והזקנה כ-5400 שקלים לחודש, כאשר מתוך זה למעלה מ-1000 שקלים מועברים לעמיגור לצורך תשלום שכר הדירה. בנוסף אנחנו מחזירים לבנק כ-1000 שקלים החזר בגלל הלוואה בגובה של כ-60,000 ש״ח שנטלנו לצורך מימון תרופות, טיפולים ובדיקות לי ולבני. ממה שנשאר, אנחנו צריכים לשרוד, לקנות אוכל, תרופות, לשלם מיסים, חשמל, מים. אין לנו יכולת לעמוד בהוצאות האלה. אני מוצאת את עצמי מוותרת על אוכל בבית, פשוט כי אין ברירה. למזלנו יש אנשים טובים שעוזרים לנו קצת עם האוכל, למשל מטעם צלחת חמה. אלה לא חיים, אני לא מאחלת לאף אחד לחיות כמונו״.

בנוסף טוענת שרה, כי פנתה מספר פעמים לעמיגור עקב השיתוק החלקי בו לקתה לאחר האירוע המוחי וביקשה למצוא פתרון דיור חלופי בקומת קרקע, שכן היא מתקשה מאוד לעלות במדרגות לקומה הראשונה שבה היא מתגוררת, לדבריה כל הפניות נדחו. ״ביצעתי 5 ניסיונות לעבור דירה לקומת קרקע אבל נתקלתי בסירוב מוחלט כי בעמיגור טוענים שאני לא עומדת בקריטריונים״, היא אומרת.

דובר עמיגור, ארז שני, מסר בתגובה״חברת עמיגור, פועלת על פי נהלי והחלטות משרד השיכון בכל הקשור לאכלוס, גובה שכ"ד קומה וכיוב'. משרד הבינוי והשיכון הוא המחליט בתחומים אלו. על פי החלטת משרד השיכון, לא חודשה ההנחה בשכ"ד למשפחה עקב הפקדות של כספים רבים בחשבון הבנק של המשפחה. המשפחה הגישה ערעור על החלטה וגם הוא נדחה על ידי ועדת החריגים. לגבי הבקשה למעבר לדירה בקומה נמוכה, חוות דעת של יועץ רפואי של משרד השיכון קבעה שאין הכרח רפואי לשינוי דירה לקומה נמוכה יותר. לפיכך נדחתה בקשתם על ידי משרד הבינוי והשיכון. גם ערעור לועדה ציבורית נדחתה״.

שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה כרמיאל ג׳יפ הפוך

צומת שגיא – הדקל בכרמיאל: נהג ג׳יפ איבד שליטה והתהפך

קצת אחרי חצות איבד נהג ג׳יפ שליטה, פגע בתמרורים ועקר עמוד חשמל לפני שהתהפך על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable