המדרחוב בכרמיאל. בצילום הקטן: אטי מזרחי 2018
המדרחוב בכרמיאל. בצילום הקטן: אטי מזרחי 2018

נכה מכרמיאל מבקשת מבעלי עסקים: תתחשבו בנו קצת

שתפו

אטי מזרחי (64) המתניידת בקלנועית, מתוסכלת מהרחבת מקומות הישיבה החיצוניים בבתי עסק בשדרות קק״ל ובשדרות נשיאי ישראל המגבילה את תנועת הנכים

מערכת זהר הצפון

אטי מזרחי (64) מכרמיאל, נכה המתניידת בקלנועית, טוענת כי הרחבתם של מקומות הישיבה החיצוניים בשדרות קק״ל (המדרחוב) ושדרות נשיאי ישראל מגבילה באופן משמעותי את אפשרויות התנועה של נכים המתניידים בכסאות גלגלים ובקלנועיות. היא אומרת כי פנתה בעבר לעיריית כרמיאל, שם לדבריה הובטח לה כי הנושא ייבדק ויטופל – אך ללא הועיל.

מזרחי מספרת כי בשנה האחרונה הוקמו מספר במות ישיבה חיצוניות וכן הורחבו אזורי הישיבה והשולחנות במקומות מסויימים, כך שכמעט לא נותר מעבר פנוי לתנועה. ״אני מתניידת בקלנועית למעלה משנה, אני עוברת פעמים רבות במדרחוב בדרך לביצוע הסידורים שלי, בין השאר ביקורים בקופת חולים ובבית המרקחת״ היא אומרת. ״לצערי הרב, בגלל מקומות הישיבה החיצוניים המוצבים על המדרכות, אני נאלצת לעבור במרווחים צפופים מאוד ברוחב של כמטר בלבד. אסור לי לנסוע עם הקלנועית על הכביש ומצד שני אני פוחדת להתנגש בהולכי רגל שעוברים מולי״.

אטי מדגישה: ״אין לי שום דבר נגד אף עסק בעיר ואני מאחלת לכולם פרנסה טובה, אני בסך הכל מבקשת קצת התחשבות בציבור הנכים, אם אפשר לצמצם קצת את המרווחים בין השולחנות והכסאות המוצבים בחוץ, כדי שגם מי שמתנייד בכסא גלגלים או קלנועית ואפילו הורים העוברים במקום עם עגלות תינוק, יוכלו לעבור ביתר קלות על המדרכה. לגבי במות הישיבה החיצוניות פניתי לעירייה כדי לדעת כיצד ניתנו האישורים להקמתן והאם נלקחו בחשבון צרכי הולכי הרגל ובייחוד הנכים? המצב הנוכחי יוצר אצלי תחושת תסכול עמוקה, גם כך אני לא ניידת באופן עצמאי ועל אחת כמה וכמה מתסכל אותי לנסות ולעבור במקומות צפופים שכאלה״.

פנינו אל עיריית כרמיאל וביקשנו לבדוק כיצד אושרה הקמת במות העץ שמגבילות את התנועה במעברים. בתגובה נמסר לנו: ״הנושא יבדק ע״י גורמי המקצוע ויועץ נגישות״.

 

לכתבות בנושא חברה וקהילה בכרמיאל והסביבה לחצו כאן>>>

כתבה מעניינת:

קבר רבי ישמעאל כהן גדול בסג׳ור. צילום אריאל פלמון (ויקיפדיה)

הילולת רבי ישמעאל כהן גדול: המשטרה תחסום הכניסה לאתר הקבר

שתפוההילולה הגדולה שבה משתתפים מדי שנה כרמיאלים רבים, לא תתקיים הפעם באתר הקבר – בהנחיית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.