נפל לבור מים בעומק 10 מטרים – וחולץ בחיים

שתפו

חייו של צעיר שנפל לבור עמוק ביער שגב, ניצלו הודות לפעילות מהירה של היחידה לחילוצים מיוחדים גליל מערבי

ביום שני בשעה 19:00 לערך, התקבלה הודעה ביומן המבצעים של כיבוי אש גליל מערבי, על אדם שנפל לבור מים בעומק של כ-10 מטרים ביער שגב. מפקד המשמרת רשף/מ ישראל שייה, הזניק למקום האירוע שישה צוותי כיבוי מתחנה אזורית גליל מערבי, במקביל הוקפצה יחידת היל"מ (יחידה לחילוצים מיוחדים) של גליל מערבי למקום.

עם הגעת צוותי הכיבוי למקום, הם הבחינו בבחור צעיר השרוע בתחתית הבור כשהוא בהכרה. למזלו היו מים בעומק הבור, אשר ספגו חלק נכבד מעוצמת הנפילה. מפקד יחידת היל"מ להב/מ עופר חזן בסיוע של לוחמי האש החלו בבנייה מהירה של עמדות הרמה מעל פתח הבור, גלאי גזים שהוכנס לבור התריע על המצאות גזים רעילים ככל הנראה כתוצאה מהמצאות מגנרטור שהופעל בתוך הבור.

לוחם יל"מ הורד באמצעות חבלים אל תוך הבור כשהוא מוגן נשימתית ורתם את הפצוע אליו, לאחר אבטחה של הפצוע ניתנה ההנחיה להרמה של השניים, כוחות הכיבוי שהיו פרוסים מעל הבור החלו במשיכה מבוקרת עד הוצאת הפצוע מהבור והעברתו לטיפול מד"א כשהוא במצב קשה אך יציב.

מדובר בפעולה מורכבת מאוד בתנאי שטח סבוכים שדרשה מיומנות רבה, עבודה מקצועית של לוחמי היל"מ ולוחמי האש הביאה לחילוץ מהיר של הפצוע ולהבאתו לטיפול רפואי תוך זמן קצר.

מפקד יחידת היל"מ: "לאחרונה היחידה חוותה מס' אירועי חילוץ מורכבים, אין ספק שהלוחמים הפגינו בטחון רב ומקצועיות ראויה לציון, עבודה טובה של כלל הכוחות סייעה בחילוץ מהיר של הפצוע ".

 

כתבה מעניינת:

רכב הסעות תלמידים צילום אילוסטרציה

קנסות לנהגי הסעות בכרמיאל: איפה מצפים שנחכה לילדים?

שתפונהגי הסעות טוענים להחמרת האכיפה בקנסות על חניה כשהם מחכים שעות ברכביהם לילדים בקייטנות. העירייה: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.