בית / חדשות / חדשות כרמיאל / נפתח פסטיבל המחול
חדשות כרמיאל
צילום: דורון זלצר

נפתח פסטיבל המחול

המופע המרכזי באמפי, לעיני אלפי צופים, היה מחווה למייסד הפסטיבל, הכוריאוגרף יונתן כרמון

מערכת זהר הצפון

אמש (שלישי) נפתח פסטיבל המחול בכרמיאל באור ירח מלא, כשהאמפיתיאטרון מלא וגדוש באלפי אנשים, עם 1500 רקדנים. הארוע הוקדש לכוראוגרף יונתן כרמון, האיש ששימש כמנהלו האמנותי הראשון של הפסטיבל. כרמון נכח בפתיחה , ומרבית הריקודים שהועלו על בימת האמפיתיאטרון היו ריקודים שהוא יצר לאורך השנים.

הארוע זכה להנחייה הומוריסטית של טוביה צפיר ורבקה מיכאלי. טוביה גם שחזר עם להקת רקדניות את הקטע ״ההסטורי״ שלו – חלק מבלט "אגם הברבורים״. להקת כרמיאל ביצעה את הכוראוגרפיה של אוהד נהרין שיצר בזמנו ללהקת בת שבע- "אחד מי יודע", ביצוע שזכה להתלהבות ומחיאות כפיים סוערות .

המופע נפתח בברכת ראש העיר עדי אלדר ובשירת התקווה. אלדר ברך את האורחים הרבים שהגיעו לפתיחה ביניהם למעלה מ-20 ראשי ערים ומועצות מקומיות, וכן את שגריר הודו בישראל, יו"ר מפעל הפיס אלוף במיל' עוזי דיין ועוד אורחים רבים. ראש העיר הודה גם לאנשים המופקדים על הפסטיבל אהרון סולומון המשמש כמנהל הפסטיבל מיומו הראשון וכן למנהלו האמנותי הנוכחי של הפסטיבל (ב-17 השנים האחרונות) שלמה ממן .

שרת הקליטה סופה לנדוור ברכה את הבאים וקראה קריאות בראבו לראש העיר על כך שהצליח להפוך עיר קטנה למרכז מחול עולמי. עוד ציינה השרה כי הכוראוגרפית מרתה גרהם אמרה כי לריקוד יש שפה סודית של הנפש, והשפה הסודית הזאת נמצאת בכרמיאל. בהיעדרה של שרת התרבות מירי רגב, שהייתה אמורה להגיע אך ביטלה את השתתפותה מסיבות מקצועיות, ברכה את הנוכחים בשם משרד התרבות, ראשת מנהל התרבות במשרד, גלית ווהבה שאשו.

השתתפו: יזהר כהן , אילנית, רז שמואלי, מאיה בלזיצמן ומתן אפרת , אוהד שרגאי ואתי ביטון. להקות מחול רבות לקחו חלק בארוע ביניהן : להקות המחול העממי, סולניות להקת שובל, להקת sugar&spice  מהודו, להקת מחול מטורקיה , להקה מארצות הברית של נערים ונערות , הרוקדים במסגרת פרוייקט "כיתות רוקדות". הלהקה האמריקאית רקדה סווינג.

עם סיום הארוע השמיים הוארו במטחי זיקוקי דינור צבעוניים , והרוקדים פנו למתחמים השונים בפסטיבל להרקדות עד השעות הקטנות של הלילה.

מתחם שזכה להצלחה גדולה אמש, היה המתחם לנשים בלבד, שם הועלו יצירות מחול על ידי נשים לנשים בלבד . בקהל נראו נשים חרדיות וחילוניות זו בצד זו. במסגרת הפסטיבל יועלו מופעים רבים מחו"ל , ביניהם מופע של התיאטרון השחור מפראג, להקה מגיאורגיה, להקה מירדן ועוד ועוד.

במהלך הלילה הראשון נרשם אירוע חריג, בעקבות תפיסת חשוד בגניבת תיק מאישה שהגיעה לבלות במתחם הפסטיבל. החשוד תושב אחת הערים בצפון, בעל עבר פלילי עשיר, הועבר לחקירה.

חדשות כרמיאל
צילום: דורון זלצר

שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה כרמיאל ג׳יפ הפוך

צומת שגיא – הדקל בכרמיאל: נהג ג׳יפ איבד שליטה והתהפך

קצת אחרי חצות איבד נהג ג׳יפ שליטה, פגע בתמרורים ועקר עמוד חשמל לפני שהתהפך על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable