נשבר שיא הגשמים של חודש אפריל בכרמיאל

שתפו

מתחילת החודש ירדו כאן 89.2 מ”מ משקעים, פי 4-5 מהממוצע בתקופה זו

אפריל גשום כזה לא חוותה כרמיאל לפחות 40 שנה, כך קובע אסף כהן, מקים ומנהל התחנה המטאורולוגית היחידה בעיר (www.karmielweather.co.il).

במהלך סופת הגשם האחרונה, ירדו בכרמיאל 83.1 מ”מ משקעים והטמפרטורה ירדה עד 7 מעלות. מאז תחילת החודש ועד לכתיבת שורות אלו בסוף השבוע, ירדו בכרמיאל 89.2 מ”מ משקעים. מדובר בנתונים חריגים לחודש אפריל. למרות שאין נתונים היסטוריים על כמויות המשקעים בעיר, מספר אסף כי ככל הידוע, הפעם האחרונה שירדו כמויות דומות של משקעים בחודש אפריל, הייתה כנראה בשנת 1970. אסף כהן: “בדרך כלל יורדים כאן בחודש אפריל 20-30 מ”מ משקעים, כלומר אנחנו נמצאים במצב שבו הכמות גדולה פי 4-5 מכך, ועדיין צפויים לרדת במהלך החודש עוד משקעים, יש סיכוי טוב שנחצה את קו 100 המ”מ לאפריל – וזה באמת יהיה בגדר שיא”.

נכון לסוף השבוע, כמות המשקעים הכוללת בחורף האחרון עומדת בכרמיאל על 708.4 מ”מ, שהם כמעט 20% מהממוצע השנתי, העומד על 600 מ”מ. זאת עוד לפני הגשמים שצופים החזאים ביום העצמאות, מה שצפוי להעלות את כמות המשקעים בצורה משמעותית.

אגב, כרמיאל קרובה מאוד, רק 5-6 ק”מ בקו אווירי, למצפה חרשים, שיאנית הגשמים בארץ. למרות המרחק הקצר, אין לכך השפעה על כמויות המשקעים בכרמיאל.

לדברי אסף כהן, מספר ימי הגשם בחורף עמד על יותר מ-70, כפול מהמספר הממוצע.

כתבה מעניינת:

רכבים טעינה חשמלית

גיל הרכבים הממוצע בכרמיאל – כ-7 וחצי שנים

שתפוכרמיאל מדורגת במקום טוב באמצע, הרחק מקלאנסווה ובית עילית אבל גם לא קרובה אל רמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *