רינה גרינברג

סוף עידן: רינה גרינברג פורשת

שתפו

ממלאת מקום וסגנית ראש העיר המיתולוגית הודיעה על פרישתה מהחיים הציבוריים והפוליטיים. תעזוב את מועצת העיר באמצע חודש מאי: "אני פורשת בסיפוק, נטלתי חלק בבנייתה של כרמיאל"

מאת גיל דובריש

סוף עידן בכרמיאל: רינה גרינברג, ממלאת מקום ראש העיר וסגניתו במשך שנים רבות, הודיעה השבוע על פרישתה מהחיים הציבוריים והפוליטיים אחרי למעלה מ-30 שנות עשייה.

גרינברג עידכנה בימים האחרונים את חברי סיעתה, 'התחדשות עם אחריות', על כוונתה לפרוש סופית בתאריך ה-15 במאי. הבוקר (שני) שלחה מכתב לראש העיר משה קונינסקי בו הודיעו לו על פרישתה, הודתה לו על שיתוף הפעולה ואיחלה לו הצלחה בהמשך הדרך. את גרינברג תחליף באמצע מאי במועצת העיר מספר 4 בסיעתה, אלה בינר.

גרינברג, בת 71, הייתה פעילה מרכזית בתחום הקליטה בתקופת גל העלייה ממדינות ברית המועצות לשעבר. החל מסוף שנות השמונים ובמהלך שנות התשעים הגיעו לכרמיאל אלפי עולים חדשים ורינה הייתה במידה רבה האמא שלהם, זו שקלטה אותם ועזרה להם להתמודד עם חבלי הקליטה בארץ. משנת 1994 כיהנה כסגנית ראש העיר.

במשך שנים רבות הייתה גרינברג מספר 2 של ראש העיר דאז עדי אלדר, ומילאה את תפקידי ממלאת מקומו וסגניתו. בשנת 2008 החליטה להתמודד מול אלדר על ראשות העיר והפסידה בקרב צמוד למדי. השניים השלימו בהמשך וכעבור שנתיים רינה חזרה לכהן כסגניתו של אלדר, אבל מערכת היחסים ביניהם כבר לא חזרה להיות כפי שהייתה בשנותיה הראשונות.

כאשר פרש אלדר מהתפקיד לפני הבחירות המקומיות בסוף 2018, החליטה גרינברג להתמודד פעם נוספת על ראשות העיר, מול משה קונינסקי ורותם ינאי. גרינברג הפסידה אך סיעתה קיבלה שלושה מנדטים והפכה בהמשך לסיעה הגדולה באופוזיציה. בראיון מיוחד לפורטל זהר.נט סיפרה כי אנשים שסמכה עליהם בעיניים עצומות בגדו בה בבחירות (הראיון המלא – כאן).

בשיחה טלפונית איתנו מסרה היום רינה גרינברג: "אני מודה לתושבי כרמיאל על כול השנים היפות והטובות, התרגשתי ואהבתי לעבוד למען הציבור. החלטתי לפרוש מכיוון שאני מרגישה כי הגיע הזמן להעביר את השרביט לצעירים. אבי קוריאט ולימור מזור ימשיכו מכאן בניהול סיעת 'התחדשות עם אחריות'. מאז תחילת הקדנציה אני לא מרבה להשתתף בישיבות המועצה ולקחת חלק בעשייה הציבורית, תקוותי שראשי הסיעה יביאו תועלת רבה למען הציבור בכרמיאל".

רינה גרינברג רשימת התחדשות אבי קוריאט לימור מזור ד״ר יוליה נוסבק
רינה גרינברג עם חלק מחברי רשימתה בבחירות המוניציפליות. צילום ארכיון

– באיזו תחושה את פורשת?

"אני עוזבת כשאני שלמה עם עצמי, ובמידה רבה מצטערת שלא עשיתי זאת לפני שנתיים, לפני שהחלטתי לרוץ לבחירות לראשות העיר – אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא".

– מה תקחי איתך מהקריירה הציבורית המרשימה שלך?

"כולל חושבים שההישג הגדול ביותר שלי הוא קליטת העלייה בכרמיאל, אבל אני תמיד אזכור את הישגיי הרבים באותה מידה – ניהול מינהלת העסקים שפעלה יד ביד עם העסקים בכרמיאל, חנוכת מקבצי הדיור, פתיחת בית העלמין האזרחי, הקמת התזמורת, פתיחת הסטודיו לבלט והקמתו של בית הספר לספורט הישגי. אני פורשת בתחושה של סיפוק, נטלתי חלק בבניית כרמיאל, היו לי הרבה רגעים מרגשים".

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …


תגובה אחת

  1. פנינה בן שטרית לוי

    ראויה לתואר יקירת העיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.