סיעת יחד מצטרפת לקואליציה

שתפו

כשמונה חודשים אחרי הבחירות, ראשי הסיעה הדתית-חרדית סיכמו אמש (שלישי) עם ראש העיר וממלאת מקומו על הצטרפותם, החתימה הרשמית צפויה בימים הקרובים

סיעת יחד סיכמה אמש (שלישי) עם ראש העיר עדי אלדר וממלאת מקומו רינה גרינברג על הצטרפותה לקואליציה. החתימה הרשמית צפויה כבר בימים הקרובים.

שלושת חברי הסיעה הדתית-חרדית: ראש הרשימה פנחס סירוקה, אוריאל מלכא ויאיר שטרן, הצטרפו לאופוזיציה מיד לאחר הבחירות האחרונות בסוף חודש אוקטובר. זאת בעקבות קרע ביחסים בין ראשי הרשימה לבין ראש העיר וממלאת מקומו, שנבע כתוצאה מהאשמות הדדיות במהלך הקמפיינים. אנשי יחד חזו מהצד, כיצד דווקא ראש סיעת הבית היהודי רותם ינאי, מתמנה לסגן ראש העיר בתואר, עם הצטרפותה של רשימתו לקואליציה.

לאחר מספר חודשים יושרו ההדורים וחלה התקרבות מחודשת בין רשימת יחד לבין ראשי רשימת כרמיאל ביתנו ושלנו. בעקבות הפיוס סוכם עקרונית על הצטרפותה של יחד לקואליציה, כבר לפני מספר חודשים. על אף שנותרה כסיעת אופוזיציה, נהגה הרשימה להצביע יחד עם הקואליציה במרבית ההחלטות שהתקבלו בישיבות המועצה. אלא שהזמן חלף, החתימה הרשמית על ההסכם בוששה להגיע, מסיבות שונות, ובסיעת יחד החלו לאבד את הסבלנות. בישיבת מועצת העיר האחרונה, הצביעו חברי הרשימה נגד החלטות הקואליציה, למורת רוחו של עדי אלדר. השבוע כאמור, חל מפנה והצדדים נפגשו מחדש וסיכמו על הצטרפות יחד לקואליציה. כעת תישאר סיעת מהפך בראשות משה קונינסקי על ארבעת חבריה, הסיעה היחידה באופוזיציה.

ההסכם החדש, שכאמור טרם נחתם רשמית, מעניק לסיעת יחד את ניהול התרבות התורנית, לתחום זה יוקצה תקציב נוסף, נפרד מזה של מחלקת חינוך ערכי, אותו מנהלת סיעת הבית היהודי. כמו כן סוכם על הקמת מרכז קהילתי חדש, כעין מתנ”ס שישרת את הציבור הדתי והחרדי בכרמיאל. בנוסף נציגי יחד יקבלו ראשות של שתיים מוועדות העירייה.

כתבה מעניינת:

דליקה רכב שדרות נשיאי ישראל

״פתאום הרחתי עשן״: רכב עלה באש ליד קניון לב כרמיאל

שתפומאת גיל דובריש הבוקר (יום ד׳) בסביבות השעה 9 הוזנקו צוותי כיבוי, שיטור ורפואה בעקבות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.