שדרות נשיאי ישראל פקק כניסה כרמיאל
פקק ביציאה מכרמיאל. צילום ארכיון

סקר הסגר הגדול: האם אתם בעד או נגד?

שתפו

מה דעתכם על הסגר במתכונת הנוכחית, האם הוא מיותר או נחוץ?

מאת גיל דובריש

בשעות האחרונות התקבלו במערכת פורטל זהר.נט דיווחים על חוסר אכיפה בכניסות וביציאות של כרמיאל. אחד הפונים אלינו, מ׳, תושב כרמיאל סיפר לנו: ״יצאתי בבוקר לעבודה מחוץ לעיר, כהרגלי. כמה שוטרים עמדו בכניסה הראשית וערכו בדיקות אקראיות לרכבים שנכנסו לעיר. כשחזרתי מהעבודה אחרי הצוהריים החלטתי לעבור הפעם דרך צומת כרמיאל מזרח, באזור ביג. לא הייתה שם אפילו ניידת משטרה אחת. כל מי שרוצה נכנס ויוצא באין מפריע? איזה מין סגר זה שבו אפשר להיכנס ולצאת כאן? כמי שומדאג מהמצב בארץ וגם בעיר שלנו, אני בטוח שבצורה הזו לא יצליחו לעצור את העלייה במספר חולי הקורונה״.

מצידו השני של המטבע, טוענים אנשים כי מחסומים ואכיפה מוגברת בכניסות יגרמו לפקקים ארוכים, לעומסי תנועה ולפגיעה קשה בעובדים המגיעים לתוך העיר או שיוצאים מכאן למקום עבודתם. ״אי אפשר לעצור את החיים לגמרי, המחיר ששילמנו בסגר הראשון היה כבד מאוד וגם ההנחיות בסגר השני קשות ופוגעות בהמון עצמאים ושכירים. אנחנו חיים גם כך בתוך כלוב שאי אפשר באמת לצאת ממנו, אז להחמיר עוד יותר? זה מוגזם, זו תהיה מכוות מוות לרובנו״ אומר בעל עסק מכרמיאל. ״בכלל, הסגר הזה מיותר, במקום לאכוף את הכללים בערים אדומות הכניסו את כל המדינה לסחרור נוסף שממנו לצערי יהיה בלתי אפשרי לצאת״.

גורם בכיר במשטרה אליו פנינו, אמר לנו שלא לציטוט כי במסגרת הסגר הנוכחי ישנם יותר היתרים מאשר סגרים במהלך שעות היום וזאת על מנת לאפשר תנועה זורמת למקומות העבודה, לקניות וכדומה. ״בשעות הבוקר כשאנשים יוצאים לעבודה, אין טעם להציב מחסומים. כמעט כל המגזר העסקי פתוח, אנשים יכולים להסתובב, להגיע לעבודה או לעשות קניות, אין טעם להשקיע במחסומים כוח אדם יקר שיכול לעסוק בינתיים במשימות חשובות יותר. בשעות היום האכיפה מבתצעת בתוך העיר עצמה. בשעות שבהן אנשים צריכים להיות סגורים יותר בבתיהם, מבוצעות חסימות משמעותיות וקשיחות יותר״.

מה דעתכם בנושא? האם הסגר הנוכחי קל מדי, או קשה מדי, האם הוא נחוץ במתכונת הנוכחית או מיותר? מוזמנים להצביע בסקר.

האם יש לדעתכם להחמיר את הסגר או להסירו לגמרי?

כתבה מעניינת:

ניידת טיפול נמרץ מדא מד״א מגן דוד אדום אמבולנס

3 פצועים בתאונה באזור התעשייה

שתפומערכת פורטל זהר.נט שלושה בני אדם נפגעו בתאונת דרכים שאירעה הבוקר (שישי, 11.6.2021) באזור התעשייה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.