עיצוב בית עם צמחיה מלאכותית צילום להמחשה
צילום להמחשה

עיצוב חלל פנימי עם צמחיה מלאכותית – איך עושים את זה נכון?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

צמחיה מלאכותית עברה בשנים האחרונות מהפכה של ממש. מפרחי פלסטיק שנראים מזויפים וחסרי חיות, עולם הצמחיה המלאכותית השתדרג לצמחים מלאכותיים עם נראות אותנטית, צבעונית ומשמחת. בין אם אתם חובבי פרחים נמוכים או עצים גבוהים, ישנו עולם שלם ורחב של צמחים מלאכותיים המתאימים בדיוק לצרכים שלכם. צמחיה מלאכותית תאפשר לכם לעצב כל חלל, מואר או חשוך, בצמחים יפים לבחירתכם, שידרשו מכם מינימום התעסקות ויחסכו מכם הוצאות כלכליות.

למה נכון להשתמש בצמחיה מלאכותית?

בחללים רבים, ישנו צורך גדול להאיר ולהנעים את החלל, אל מול הצורך שבתחזוקה מינימלית מפאת חוסר בכוח אדם. למשל בנייני משרדים, לובי של בניין מגורים וחדרי המתנה למיניהם, אליהם אנשים מגיעים בקביעות והרוגע שמשרים צמחים תנעים את שהותם במקום, עשויים להיות יפים ומזמינים פי כמה וכמה עם שימוש בצמחיה מלאכותית. אך מצד שני, במקומות אלו לא תמיד יש תקציב להחזיק גנן, אין תמיד מספיק אור או תנאי חיים אחרים שיאפשרו לצמחים לגדול בצורה מיטיבה, ולכן פתרון של צמחיה מלאכותית מאפשר לרקוד על שתי החתונות ולהנות מיופיים של צמחים בלי להשתעבד לטיפול בהם.

כיצד נכון לתחזק צמחיה מלאכותית?

בכדי לספק באופן הטוב ביותר את המרחב הנעים שתרצו לייצר, יש כמה דברים שנכון לדעת על צמחיה מלאכותית בכדי לתחזק אותה כך שתפיק את מירב הערך שלה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בכך.

מומלץ לא לחשוף לשמש ישירה – צמחייה מלאכותית, במידה והיא ממוקמת באזור שבו יש שמש ישירה באופן פעיל רוב שעות היום, נפגעת מבחינת המראה של הצמח ומביאה לכך שהצבע דוהה לאט לאט. על מנת לשמר את המראה המקורי והיפה של הצבע, יש למצוא נקודה שבה ניתן להניח את הצמח שבה אין שמש ישירה ואפילו צל מלא. הרי זו אחת הסיבות לרכישת צמחים מן הסוג הזה מלכתחילה, כדי שניתן יהיה להניח אותם במקום שאין בו שמש בכלל.

לנקות בעדינות מדי תקופה – עם הזמן, כמו כל דבר שעומד במקום זמן מה, עלול להצטבר אבק על הצמחיה. בכדי לשמור על יופיה, יש לנקות אותה עם מטלית לחה בעדינות, ולאחר מכן ניתן לשטוף את הצמח בזרם עדין של מים, ולייבש בעדינות בתום השטיפה.

לא להניח ליד צמחים אמיתיים – חרקים אוהבים לשכון בצמחיות, ומספיק להם לראות שהצמח דומה מאוד לאמיתי בשביל לראות בו בית נוח. לכן חשוב לא למקם את הצמחיה המלאכותית בקרבתם של צמחים אמיתיים.

לשים בכלי – באופן טבעי אנו נוטים להניח שמקומם של צמחים באדמה, אך צמחיה מלאכותית עשויה להינזק מכך. חשוב מאוד לשים צמחיה מלאכותית בכלי, ללא אדמה, אולי רק כמה אבנים לנוי.

להקשיב להוראות היצרן – כמו רב המוצרים שאנו רוכשים, בדרך כלל עם צמחיה מלאכותית מגיעות הנחיות כתובות הנוגעות לטיפול ולתחזוקה הכרוכות בה. במידה ואין כאלו, ניתן ליישם את הטיפים המצוינים כאן.

לסיכום, צמחיה מלאכותית יכול לשפר ולהנעים מרחבים וחללים רבים הסובבים אותנו. ההשקעה הכלכלית מינימלית, התחזוקה שואפת לאפס והתשואה גבוהה ומספקת מאוד. ההנאה מצמחים בחללים שלא היו מאפשרים צמיחה טבעית משרתת כל עובר ושב שנכנס לחלל בו נמצאת צמחיה מלאכותית, ונהנה מהרוגע, הצבע והחיות שלה.

 

(תוכן מקודם)

*** Shahar Shitrit

כתבה מעניינת:

שטיחים מודרנים צילום להמחשה

שטיחים מודרנים לעיצוב הבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט עיצוב הבית שלכם לא צריך להיות משעמם, והרי שאם רק תבחרו לקנות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.