עצוב: נועם שלזינגר שנזקקה לתרומת מח עצם – נפטרה הבוקר

שתפו

לפני שלושה שבועות פירסמנו את סיפורה של נועם שלזינגר מכרמיאל, שחלתה בלוקמיה חריפה ונזקקה לתרומת מח עצם. הבוקר (יום רביעי), 11 ימים לפני יום הולדתה ה-16, היא נכנעה למחלה לאחר מאבק קשה. ההלוויה תתקיים בשעה 4 אחה״צ

מאת גיל דובריש

נועם שלזינגר, הנערה מכרמיאל שחלתה בלוקמיה חריפה ונזקקה לתרומת מח עצם וסיפורה הובא בהרחבה בזהר הצפון רק לפני כשלושה שבועות, איננה עוד. היא נפטרה הבוקר (יום רביעי) לאחר מאבק קשה ועיקש, 11 ימים בלבד לפני שהייתה אמורה לחגוג את יום הולדתה ה-16.

שלזינגר שהייתה אמורה לעלות  לכיתה י״א בביה״ס אדם חברה וטבע, אושפזה בתחילת הקיץ במחלקה האונקולוגית בבית החולים רמב״ם בחיפה, שם עברה בדיקות וטיפולים קשים. בימים האחרונים מצבה הידרדר והיא נזקקה לדיאליזה. אימה אסנת, ביקשה מכל חבריה ומכריה להתפלל למען בתה החולה, אך הבוקר, כאמור, כוחה של נועם לא עמד לה והיא נפטרה. ההלוויה תתקיים בשעה 4 אחה״צ בבית העלמין בכרמיאל, המשפחה תשב שבעה בביתה ברחוב שורק 2.

המחלה התפרצה אצל שלזינגר בפתאומיות, כאשר טסה בתחילת חופשת הקיץ לדודתה בפלורידה, ארה״ב. היא התקשתה להתאושש מהג׳ט לג, התלוננה במשך ימים רבים על עייפות מתמשכת, אובדן תיאבון וסחרחורות. לאחר שהחלה להקיא, נלקחה לבדיקות בבית חולים מקומי, שם התברר כי היא חלתה בלוקמיה לימפוציטית חריפה (אקוטית), ALL באנגלית.

לוקמיה אקוטית היא המחלה הממארת השכיחה ביותר בגיל הילדות, ומייצגת כשליש מכלל סוגי הסרטן בילדים. מספר המקרים של לוקמיה לימפוציטית חריפה בשנה הוא כ-30 מקרים למיליון איש, לרוב בין הגילאים 2-5. הסיבות ללוקמיה לימפובלסטית עדיין אינן ברורות לגמרי.

אימה של נועם, אסנת שחם, מספרת כי קיבלה את הבשורה המרה על התפרצות המחלה, בשעה 4 לפנות בוקר, בשיחת טלפון מארה״ב. ״התקשרו להודיע לי שהבת שלי חולה בלוקמיה. באותו רגע יצא לי כל האוויר מהגוף, הייתי המומה לגמרי. שעתיים אחר-כך כבר התקשרתי לחברת הביטוח כדי לארגן הטסת חירום חזרה לארץ בליווי פראמדיקים, עם הגעתה של בתי לנתב״ג, המתין לה אמבולנס שהסיע אותה ישירות למחלקה האונקולוגית בבית החולים רמב״ם בחיפה, וזהו מאז אנחנו כאן. מהשבוע הראשון של יולי ועד עכשיו, נועם לא יצאה מכאן מלבד סוף שבוע אחד״.

מאז אשפוזה בבית החולים, עברה נועם סדרה של טיפולי כימותרפיה קשים. מאחר שהמערכת החיסונית שלה הייתה חלשה מאוד, היא נחשפה לזיהומים רבים וקיבלה טיפול אנטיביוטי באופן קבוע. למשפחה נמסר כי אחרי שיסתיים השלב הראשון של הטיפולים יהיה צורך במח עצם חדש שיחליף את הקודם. אחיה התנדב לתרום מח עצם אך נמצא לא מתאים לכך. בחודש האחרון התנהל מירוץ נגד הזמן במטרה למצוא דגימה מתאימה, אך למרבה הצער לא נמצאה התאמה שתוכל להציל את חייה של נועם.

אסנת מספרת כי בתה התמודדה באומץ רב עם המחלה והטיפולים הקשים: ״נועם סבלה מכאבים רבים וחוברה לעירויים של משככי כאבים כל הזמן.  היא הייתה אמיצה מאוד. זה נורא קשה לראות את הילד שלך סובל, אבל היא זו שהחזיקה אותנו, היא גילתה המון כוחות שלא ידענו שיש אצלה, עמדה בכל הבדיקות ודאגה שאנשים מסביבה ירגישו טוב״.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.