אחד מקטעי הפורנו בשיעור הזום. צילום מסך
אחד מקטעי הפורנו בשיעור הזום. צילום מסך

מזעזע: פורנו פדופילי באמצע שיעור הזום

שתפו

מאת גיל דובריש

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

מזעזע: תלמידי בני 12-13 מכרמיאל צפו באמצע שיעור זום בקטעים מתוך סרט פורנו פדופילי בהשתתפות ילדים קטנים.

האקרים פרצו הבוקר (שלישי, 24.11.2020) לתוכנת הזום והקרינו במהלך אחד השיעורים של תלמידי כיתות ז׳ בבית הספר אורט כרמים בכרמיאל, קטעים קשים לצפייה שבהם ״כיכבו״ ילדים צעירים בגילאי בית ספר יסודי כשהם מבצעים אקטים מיניים בעירום. לדברי תלמידים באורט כרמים, הסרט היה דובר רוסית וגם הכיתובים על מסך הזום היו ברוסית. התלמידים ההמומים צפו בקטעי הפורנו בעל כורחם, חלקם תיעדו את המתרחש בטלפונים ועידכנו את הוריהם. יצויין כי אחרי מספר רגעים התעשת צוות המורים וסגר את שיעור הזום. לאחר זמן-מה התחדש השיעור, הפעם ללא קטעי פורנו.

לפי ההערכות, מדובר ככל הנראה בפריצה אקראית של האקרים, והדבר התרחש במקרה הזה בשיעור של תלמידים בכרמיאל, באותה מידה האירוע הזה היה יכול להתרחש בשיעור זום בכל אחד מבתי הספר בארץ.

מנהל בית הספר אורט כרמים אילן פרסטר אמר בתגובה לפנייתנו: ״ככל הנראה מדובר בפריצה חיצונית שבוצעה לתוכנת הזום. המורות טיפלו במהירות בנושא וסגרו את השיעורים, לאחר מכן השיעורים חודשו והפריצה הוסרה. נפעל מול התלמידים בצורה מסודרת וחינוכית בנושא זה. כמו כן נעדכן את ההורים בעניין. פנינו למשרד החינוך ובכוונתנו לפעול בכל הדרכים החוקיות ולהגיש תלונה למשטרת ישראל על מנת שתחקור את העניין״.

 

כתבה מעניינת:

שריפה מכוש כרמיאל

שריפה גדולה בין שכונת מכוש לדרומית

שתפוצפו בווידיאו הקצר: מערכת פורטל זהר.נט שריפה גדולה מתפתחת ברגעים אלה (יום ה׳ 17.6.2021) באזור …


תגובה אחת

 1. אור פאר

  איזה האקרים יא מפגרים, אחד מילדי הכיתה פרסם את הקישור לזום באינטרנט ומישהו לחץ עליו, הילד כיתה הזה גם כנראה שלח ביחד שמות של תלמידים מהכיתה כדי שה"האקר" ישנה את השם שנראה על המשתמש שלו, אפשר לעשות את זה בשניה זה באמת פיגור.

  עלק האקרים אומרים לי חחחחח. וואי אני מצטער על אילן והמורים כרגע כמה שיחות טלפונים יש לו לעשות, לא הייתי רוצה להיות במקומם.

  כדי לפתור את הבעיה כולה פתחו שיעור זום חדש עם קישור חדש לא משהו מיוחד.

  לפעם הבאה תלמדו שזום פלטפורמה זבל שמתאימה רק לקבוצות שאפשר לסמוך על כל אחד מהאנשים.
  עם רוצים להשתמש בזום אז שמשרד החינוך לא יתקמצן ש ויקנה את הגרסות בתשלום של זום. זה מגיע עם האפשרות להכניס אנשים רק עם האימייל של הארגון/ אימייל בית ספרי. גם את זה אפשר לעקוף אם תלמיד נותן את האימייל שלו לסתם אדם רנדומלי אבל אז ידעו מי פרסם את הקוד ואני לא חושב שאיזה תלמיד רוצה להתסתכן.

  בקיצור המקרה היה לקח על איך קל כל כך ליצור כזה בלגאן משטות. מי שאשם פה בכל זה הוא משרד החינוך שמתקמצן ולא משלם לכל בתי הספר בארץ על zoom enterprise ונותן הנחיות למורים איך ליצור כניסה מאובטחת כי היופי והחסרון בזום זה כמה שזה פשוט להיכנס לשיחה, כל מה שצריך זה קישור כמו אתר אינטרנטץ

  לא פריצה אקראית ולא במקרה בכרמיאל, כולה ילד בכיתה פרסם את הקוד ברשת מי שמע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.