"פיצוץ" אוכלוסין: בכרמיאל יש חתול רחוב אחד לכל משפחה

שתפו

איך מעקרים ומסרסים למעלה מ-10,000 חתולי רחוב בכרמיאל?

מאז שנת 1999 ועד היום עוקרו וסורסו בכרמיאל כ-10,500 חתולים, ע”י עיריית כרמיאל בשיתוף עם עמותת כרמי-חי. זהו מספר ענק בהתחשב בעובדה שכרמיאל היא עיר קטנה יחסית בת כ-52.000 נפש. באופן סטטיסטי אפשר לומר שיש בעיר חתול רחוב על כל משפחה המתגוררת כאן.

פתרון העיקורים והסירוסים של חתולי הרחוב נובע מן העובדה שהתרבותם של החתולים איננה “טבעית” לגמרי.

החתולים הגרים ברחוב, מצד אחד נתמכים בחלקם על ידי מאכילי חתולים רחמניים, אך מן הצד האחר בחלקם הגדול עדיין מוזנחים וחיים בצד מחלות רבות, נדרסים בכבישים וסובלים מהתעללויות. עניין זה גרם לסטייה מן האיזון של בעלי החיים בטבע.

על פי מחקרים שנעשו בעקבות ריבוי חתולי הרחוב במדינת ישראל (על פי הערכות כ-2 מיליוני חתולים) ירדה כמות בעלי חיים אחרים כמו זוחלים (הלטאה הירוקה) וגם ציפורי שיר, שכן חלקם נטרף ע”י החתולים.

עיריית כרמיאל ועמותת כרמי-חי, לקחו על עצמם ניהול פרויקט זה של עיקור וסירוס חתולי רחוב מזה 14 שנה, על מנת להבטיח להם איכות חיים טובה יותר, וכמו כן לספק פתרון עפ”י חוק לתושבים המתלוננים על ריבוי חתולים המהווים מטרד.

המטרה שלמנהלי הפרויקט היא להגיע למספר חתולים מאוזן, שיתאים לחיים בעיר ולחיים בטבע.
יש לציין שבמבצע זה כל החתולים המגיעים למרפאה, לשם ניתוח, מקבלים חיסון נגד כלבת, טיפול נגד תולעים, טיפול אנטיביוטי וטיפולים אחרים לפי הצורך. חלק מן החתולים המגיעים פצועים מטופלים אף הם.

החתולים המטופלים נשארים להשגחה לאחר הניתוח, למשך יומיים ומוחזרים למקום בו נלכדו.
יש לציין לטובה את שיתוף הפעולה של חלק ממאכילי החתולים, העוזרים בלכידה של החתולים אשר בטיפולם.

פרט לחתולי הרחוב, דואגת עיריית כרמיאל בשיתוף עם עמותת כרמי חי, גם לבעלי חיים אחרים ללא בעלים כמו יונים, צבים, קיפודים, אשר לאחר דיווח של תושבים שראו בעל חיים כזה או אחר פצוע או חולה, מגיעים המחלצים המעבירים את בעל החיים למרפאה לשם טיפול רפואי.

כדאי לציין שמבצע העיקורים והסירוסים ימשך גם בעתיד ותושבים בעלי חתולים מתבקשים לדאוג להניח קולר מזהה על צוואר חתוליהם על מנת שלא יילקחו לניתוח העיקור או הסירוס.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *