משטרה שוטר בדיקה צילום דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה 13 חשודים בהלבנת הון בכרמיאל ובסביבה

שתפו

לאחר חקירה סמויה של משטרת ישראל פשטו עשרות שוטרים על בתים ועצרה חשודים בביצוע עבירות הונאה לכאורה באמצעות מסחר לא חוקי במטבע חוץ

מערכת פורטל זהר.נט

משטרת ישראל עצרה 13 חשודים בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון ומרמה ועבירות על פי פקודת מס הכנסה, במסגרת ביצוע הונאות פורקס בלתי חוקיות לפעילות סחר במטבע חוץ.

בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת, פשטו הבוקר (שני) עשרות שוטרים על בתים של החשודים הגרים באזור כרמיאל והסביבה, ועל משרדים מהם על פי החשד הופעלו זירות מסחר פורקס. מהמשטרה נמסר כי ״הפעלת זירות פורקס בלתי חוקיות משמשת להלבנת כספים תוך ביצוע עבירות מס בידי אירגוני פשע בארץ ובעולם״.

על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו, ביצעו לכאורה עבירות הונאה כלפי אזרחים, כשהם פונים באמצעים שונים לקורבנות העבירה ומבקשים להעביר להם כספים לרכישת מטבע חוץ בהבטחה לתשואה ורווחים גבוהים ומהירים.

השקעה בזירות פורקס נחשבת אפיק השקעה ספקולטיבי ומסוכן המתבסס על ניסיון לצפות שינויים עתידים בשערי מט״ח. בארץ פועלות מספר זירות 'פורק חוקיות שאושרו על ידי הרשות לניירות ערך ומקיימות פעילות מסחר און ליין אמיתית. הפעלת זירות שאינן מאושרות אסורה על פי חוק, הן מבוססות על מסחר וירטואלי במערך המחשוב של מפעילי הזירה ובכך, לטענת המשטרה, חשוף המסחר למניפולציה של מפעילי הזירה למטרת הונאת הסוחרים בהם.

במסגרת המעצרים ערכו הכוחות חיפושים לשם תפיסת אמצעי אחסון דיגיטליים וראיות נוספות, לגיבוש תשתית ראייתית להעמדת החשודים לדין. בין השאר תפסה המשטרה 9 רכבים, ביניהם רכבי יוקרה וכסף מזומן בסך של כ-180,000 ש"ח, כמו גם ספרי חשבונות, מסמכים וראיות נוספות.

החקירה מתנהלת על ידי משטרת ישראל, בשיתוף פקיד שומה חקירות חיפה והצפון ברשות המיסים.

משטרת ישראל ממליצה לציבור לגלות ערנות מיוחדת בעת הזאת, לא למהר להתחייב ולהעביר כספים, וכן מומלץ לבדוק היטב את אופי העסק או החברה. משטרת ישראל ורשות המסים ימשיכו לחקור ולחשוף עבירות פליליות, ויחתרו ויחקרו כל חשד לפעילות פלילית הפוגעת באזרחים הנורמטיביים ובכלכלת המדינה.

כתבה מעניינת:

גראס ידיים. צילום אילוסטרציה

פרשת הטלגראס: נדחתה עדות הסוכן הכרמיאלי

שתפומאת גיל דובריש תפנית דרמטית בפרשת הטלגראס שנדונה בבית המשפט, לאחר שנדחתה עדותו של עד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.