בית / חדשות / חדשות כרמיאל / צעיר מכרמיאל שהגיע לעבודה באילת הפך להומלס
חדשות כרמיאל

צעיר מכרמיאל שהגיע לעבודה באילת הפך להומלס

הצעיר, כבן 18 העונה לשם איגור, ישן על ספסל תחת כיפת השמיים ומבקש מתושבים מקומיים עזרה באוכל ושתיה. מיטל דהן ויצמן, פעילה חברתית מאילת, מנסה לסייע לו לחזור לכרמיאל

מאת גיל דובריש

צעיר כרמיאלי כבן 18, שהגיע לאילת לפני מספר חודשים על מנת לעבוד שם, איבד את מקום עבודתו והפך להומלס הישן על ספסל באחת משכונות המגורים. כעת הוא מבקש מהתושבים בעיר הדרומית לתרום לו מזון, שתיה ולסייע

הבקשה לעזרה של איגור. באילת מחפשים את בני משפחתו הכרמיאלים
הבקשה לעזרה של איגור. באילת מחפשים את בני משפחתו הכרמיאלים

לו במציאת מקום לינה. הסיפור הזה נחשף לראשונה בקבוצת הפייסבוק כרמיאלים מדברים, בידי מיטל דהן ויצמן, פעילה חברתית מאילת, המסייעת בהתנדבות לנזקקים.

דהן ויצמן פנתה בקריאה נרגשת לתושבי כרמיאל, באמצעות הפייסבוק, על מנת לנסות ולאתר את בני משפחתו של הצעיר, העונה לשם איגור (שם משפחתו שמור במערכת, מטעמי שמירת הפרט). זאת מתוך כוונה להחזירו לביתו שבכרמיאל.

“במסגרת התנדבותי אני נתקלת לא מעט פעמים בצעירים המגיעים לאילת על מנת לעבוד ובשלב מסויים עוזבים את מקום העבודה או מפוטרים ואז פשוט הולכים לאיבוד, אפילו לא מספרים להוריהם את כל האמת”, מספרת מיטל.

“לפני זמן מה הבחנתי בפוסט שהעלה הצעיר, באחת מקבוצות הפייסבוק של אילת ובו ביקש מאנשים אוכל ושתיה. התברר לי שהוא ישן על ספסל כבר זמן רב”. דהן ויצמן פגשה את איגור והעבירה לו אוכל. לדבריה, הוא לא הירבה לספר על עצמו ומאידך היא לא ניסתה לחקור אותו לעומק, על מנת שלא להבריח אותו. “כל מה שהוא אמר זה שהגיע לפני מספר חודשים מכרמיאל, כדי לעבוד במלון. מאז שעזב את מקום העבודה אין לו איפה לישון ולאכול. ניסיתי לסדר לו מקום עבודה אבל המעסיקים סירבו לקבלו בגלל גילו הצעיר ומשום שחששו לחוסר יציבותו. הבנתי שכבר לפני מספר חודשים אנשים ניסו לעזור לו, ומאז אחת לשבוע-שבועיים הוא פונה באינטרנט בבקשה לעזרה”.
לדברי מיטל, התרשמה כי “מדובר בבחור רזה, מנומס, לא נראה כמי שמתעסק בדברים לא חוקיים, אבל שוב לא נכנסתי לשאלה מדוע הוא נמצא ברחוב ולא חוזר למשפחתו בכרמיאל”.

את ההודעה פירסמה מיטל לראשונה בקבוצת כרמיאלים מדברים על מנת לאתר את בני משפחתו של איגור וזאת לדבריה, “כדי שיידעו שהוא גר ברחוב, יכול להיות שהם לא מודעים למצבו".

 

שתפו

כתבה מעניינת:

כיבוי אש שריפה תחנת דלק

90% מהשריפות – בגלל מגע אדם

מאות שריפות בשבוע, עבודה מסביב לשעון – כך נראה יום עבודה טיפוסי בתחנת הכיבוי לב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable