קואליציה על סף פיצוץ

שתפו

משבר בהתהוות: סיעת הבית היהודי תומכת במועמד חדש, גורמים בש”ס ובישראל ביתנו לוחצים להשאיר את היו”ר המכהן שאול פרץ. האם דרישותיו של רותם ינאי ייענו או שהבית היהודי תפרוש מהקואליציה?

“רותח” בקואליציה. מחלוקת על זהותו של היו”ר הבא של המועצה הדתית, עלול להביא לקרע קואליציוני בין ראש העיר לסגנו רותם ינאי מהבית היהודי ולפרישתו של ינאי. האם בכך תיסלל הדרך לכניסתה של סיעת יחד לקואליציה ומינויו של פנחס סירוקה לתפקיד הסגן, או שסיעת יחד תישאר בחוץ, ודרישות הבית היהודי יתקבלו?

המחלוקת כאמור נסובה סביב שאלת זהותו של יו”ר המועצה הדתית. בשנים האחרונות ממלא את התפקיד שאול פרץ מש”ס. בהסכם הקואליציוני שנחתם אחרי הבחירות בין סיעת כרמיאל שלנו וביתנו בראשות עדי אלדר, לבין סיעת הבית היהודי, אז גם מונה רותם ינאי לסגן בתואר, סוכם לטענת גורמים במפלגת הבית היהודי כי הסמכות לקבוע את זהות היו”ר הבא תהיה בידיה.

ההסכם הקואליציוני הזה עומד למבחן ממש בימים אלה, מאחר שהגיע המועד לבחור את היו”ר הבא, ומתברר שהעניינים לא כל-כך פשוטים. מצד אחד אומנם ישנו סיכום ובבית היהודי מצפים שראש העיר יממש אותו, ואף יש לבית היהודי מועמד חדש לתפקיד, במקום שאול פרץ שאותו הם רוצים להחליף. מאידך, קיימים לחצים גדולים להשאיר את שאול פרץ בתפקידו מצד גורמים בש”ס בכרמיאל המקורבים למ”מ ראש העיר רינה גרינברג, ויש להניח, כי הלחצים מגיעים אף מגבוה, מההנהגה הארצית של ישראל ביתנו וש”ס. מאידך, יש לזכור כי שר הדתות נפתלי בנט הוא ראש מפלגת הבית היהודי ובידיו כוח רב.

לאור הלחצים הכבדים ומשום שאף צד אינו מוכן להתפשר, ראש העיר נמצא במידה רבה בצומת דרכים ועליו להחליט בהקדם (או שיתכן ויחליטו עבורו, לפני שיקבל את ההחלטה…). הפתרון לחידה, בתקופה הקרובה…

כתבה מעניינת:

דליקה רכב שדרות נשיאי ישראל

״פתאום הרחתי עשן״: רכב עלה באש ליד קניון לב כרמיאל

שתפומאת גיל דובריש הבוקר (יום ד׳) בסביבות השעה 9 הוזנקו צוותי כיבוי, שיטור ורפואה בעקבות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.