פארק אופירה בכרמיאל. צילום ארכיון
פארק אופירה בכרמיאל. צילום ארכיון

ראש העיר הגביל כניסת תושבי חוץ לפארקים, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה כועסת

שתפו

בעקבות הצעד שלחה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר מכתב ליועץ המשפטי של העירייה ודרשה לבטל את ההנחיה. קונינסקי: לא אכנע לפרובוקציות

מאת גיל דובריש

גם זה כנראה יעניין אתכם לקרוא:

ראש העיר כרמיאל, משה קונינסנקי הורה לאסור כניסת תושבי חוץ לפארקים ולמגרשי הספורט בעיר וזכה לביקורת על הצעד מצד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, אשר הורתה לבטל את ההחלטה.

קונינסקי הודיע בתחילת השבוע כי "לנוכח העלייה בתחלואה, הכניסה לפארקים ולמגרשי הספורט בעיר, תותר רק לתושבי העיר ותיאסר כניסתם של מי שאינם מתגוררים בעיר".

בעקבות הטענה כי משפחה מנחף הוצאה מהפארק, פנו גורמים שונים אל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, ודרשו ממנה לבטל את הנחייתו של ראש העיר. זילבר שלחה מכתב ליועץ המשפטי של עיריית כרמיאל, עו״ד שלמה גבע ומתחה ביקורת קשה על הצעד: "החלטה על כניסה ושהייה בפארקים עירוניים – המהווים מרחב ציבורי משותף – אינה יכולה להתבסס על שיקולים של גזע, דת, לאום, ארץ, מוצא, מין, נטייה מינית או כל מאפיין אחר". לדבריה, כל החלטה כזו פסולה ובטלה.

בתגובה לסערה אמר ראש העיר: "כיו"ר אשכול בית הכרם המאגד רשויות מהאזור, לרבות המגזר הערבי, אני פועל רבות לדו קיום ואני מוחה על הניסיון של גורם כזה או אחר לייצר כותרות באמצעות פרובוקציה ודמגוגיה זולה. כראש העיר, אני מחויב לפעול לבריאות תושבי העיר שלי. אני לא איכנע לניסיונות כלשהם מצד חברי כנסת מסיעות שונות גם באמצעות פנייה ליועץ המשפטי לממשלה למנוע ממני מלקבל את ההחלטות הנכונות למען תושבי העיר ובריאותם".

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.