בית / חדשות / חדשות כרמיאל / ראש העיר הורה לראשי המינהלים שלא לפנות יותר אל סגנו

ראש העיר הורה לראשי המינהלים שלא לפנות יותר אל סגנו

שתפו

בעקבות ביטול סמכויותיו, מצהיר רותם ינאי: אף אחד ושום דבר לא יעצור אותנו. אלדר עידכן את הבכירים, משרדו של הסגן ננעל והמזכירה הועברה לעבודה בספריה. העירייה: אין צורך לפנות אליו בנושאים שהיו בסמכותו

מאת גיל דובריש

שקט מתוח בעיריית כרמיאל. בעקבות הודעתו של ראש העיר עדי אלדר, בשבוע שעבר, על כך שהוא שולל את כל סמכויותיו של סגנו רותם ינאי, וזאת לאור הצבעתו נגד אישור התקציב, הוחל בעיריית כרמיאל בביצוע ההליכים באופן מעשי. משרדו של ינאי נסגר בפניו והמנעול הוחלף, על מנת שלא יוכל להיכנס למקום. תקן המזכירה בחצי משרה שהוקצה למשרדו של ינאי הועתק לטובת הספריה העירונית. לזהר הצפון נודע כי תקציב המחלקה לחינוך ערכי שאותה ניהל רותם ינאי, הועבר במלואו למינהל התרבות וצפוי לשמש לעריכת אירועים עירוניים. כמו כן עידכן ראש העיר את ראשי המינהלים בנושא והורה להם שלא לפנות עוד אל ינאי, בכל נושא שקשור לסמכויות שניטלו ממנו.

בשלב זה, רותם ינאי נשאר עדיין בתפקיד הסגן, מאחר שכדי להדיחו מהתפקיד יש צורך בהעלאת הנושא להצבעה במועצת העיר והשגת רוב קולות. לאור התייצבותם של מ״מ ראש העיר רינה גרינברג וארבעה חברי מועצת העיר נוספים לצידו של ינאי, לא בטוח שיהיה רוב להעברת ההחלטה. בשלב זה מסתמן כי גרינברג וארבעה חברי המועצה המזוהים עימה, צפויים להחליט על פרישה מהקואליציה.

ינאי שלח השבוע מכתב אל ראש העיר, ובו הוא דורש הבהרות לגבי מצבו בפועל, זאת לדבריו מאחר שאין תקשורת בינם ולפיכך לא קיבל הסבר באשר להיקף הסמכויות שניטלו ממנו.

במכתב כותב ינאי לאלדר, בין השאר: ״אני שמח לראות שמערכת המיילים היוצאים במשרדך עובדת ונותר לי להצטער על כך שלא מצאת לנכון להשתמש בה מוקדם יותר במענה למכתבים ששלחתי ובהם יוזמות, רעיונות, פרויקטים לקידום בעיר וכן נושאים אותם ביקשתי לקבל לידיי לפני מועצת העיר, כחלק משיתוף פעולה צפוי בין ראש עיר לסגנו, התייחסות עניינית ממך מראש היתה מונעת את המצב הנוכחי… למרות כל זאת, המשכתי לפעול מתוך שותפות, מנהיגות ואחריות מלאה ובלויאליות מוחלטת כלפי תושבי העיר וכלפיך כראש העיר ושאפתי כל הזמן לקדם עשייה עניינית, ליצור שיתופי פעולה, להעזר בשותפיי בכנסת ובממשלה לטובת כרמיאל, להציע רעיונות ולהיות חלק לגיטימי מהנהגת העיר. ועוד קצרה היריעה מלפרט את עשרות היוזמות והפרויקטים שהבאתי לשולחנך לאורך הקדנציה ושבחרת מסיבות אלה או אחרות שלא לקדם. מכיוון שממך לא קיבלתי שום התייחסות, למעט המכתב הלקוני בדבר נטילת סמכויותיי, אבקש שתגלה אחריות ושתעדכן אותי ואת הציבור בדבר פירוט הסמכויות שניטלו ממני ואת החלטתך בנוגע להמשך שיתוף הפעולה בינינו למען תושבי כרמיאל״.

בשיחה עם זהר הצפון אמר ינאי: ״נטילת סמכויותיי רק מגבירה את המוטיבציה שלי ושל חבריי, להמשיך ולהגביר את העשייה למען תושבי כרמיאל, כפי שעשינו במשך ארבע השנים האחרונות בכל התחומים. אף אחד ושום דבר לא יעצור אותנו״.

תגובת העירייה: ״מאחר וראש העיר נטל מרותם ינאי את סמכויותיו, אין צורך להעמיד לרשותו משרד או לפנות אליו בנושאים הקשורים לסמכויות שהיו לו״.

כתבה מעניינת:

מסיכה קורונה צילום אילוסטרציה Pixabay

עלייה במקרי הקורונה בכרמיאל: איפה ביקרו החולים החדשים?

שתפומספר החולים הפעילים מכרמיאל הגיע ל-31, קרוב מאוד לשיא החולים בגל הראשון. משרד הבריאות עידכן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.