הפועל עירוני כרמיאל רפורמה בספורט 2019-04

רגע היסטורי: יש קבוצת כדורגל חדשה בכרמיאל

שתפו

אחרי כמעט 4 עונות שוב תהיה לכרמיאל קבוצת כדורגל – שתיקרא הפועל עירוני כרמיאל. ראש העיר משה קונינסקי בישר על רפורמה חדשה בחוגי הכדורגל לילדים וסיפר מדוע סירבה העירייה להצעת רכישה של קבוצה מליגה א'? הכל בכתבה שלפניכם

מאת גיל דובריש

לפני כמה חודשים ישבו בעיריית כרמיאל נציגי קבוצת כדורגל מליגה א' וניסו לשכנע את ראש העיר משה קונינסקי ואת צוותו "לרכוש" את הקבוצה במחיר נמוך במיוחד. התשובה הייתה שלילית. "אנחנו לא ממהרים לשום מקום" הסביר קונינסקי. "ככה בנינו את נירוסופט (קבוצת כדורסל נשים שהגיעה לצמרת, ג.ד). לאט, בטוח ושיטתי". היום (חמישי) בישר ראש העיר על רפורמה חדשה בענף הכדורגל בכרמיאל ועל הקמתה של קבוצת הפועל עירוני כרמיאל שתחל את דרכה בעונה הבאה בליגה ג'. המטרה: לעלות 3 ליגות בתוך  4 עונות.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

במפגש עיתונאים חגיגי בו נטלו חלק עו"ד אליסה דריקר-מן מחזיקת תיק הספורט בעירייה, סנדו בדנג'ו ראש מחלקת הספורט העירונית, נציגי קבוצת הפועל עירוני כרמיאל, עמותת אופק כרמיאל ועמותת פרחי כרמיאל, הוכרז על דרך חדשה בכדורגל המקומי. לא עוד פיצול ופיזור אלא איגום ואיחוד. "אנחנו עושים היסטוריה" אמר ראש העיר. "אחרי הרבה שנים של פעילות נפלאה אבל לא מחוברת ולא מגובשת, יוצאים לדרך חדשה כשטובת העיר וטובת הילדים בראש מעיינינו" ציין קונינסקי.

(מודעה)

 

זה מתחיל… הפועל עירוני כרמיאל

עומרי דרור יו"ר הפועל עירוני כרמיאל 2019-04
יו"ר הפועל עירוני כרמיאל עומרי דרור

החל מעונת 2019-20 תצא לדרך קבוצת הכדורגל החדשה של העיר, הפועל עירוני כרמיאל. היא תתחיל בצנעה בליגה ג', אך בשאיפה להעפיל 3 ליגות בתוך 4 עונות. זו המטרה – להגיע בעונת בסוף עונת 2022-23 לליגה א', הליגה שבה שיחקה בפעם האחרונה קבוצת הבוגרים הכרמיאלית, זו אשר פורקה באמצע עונת המשחקים. התקציב שתעביר עיריית כרמיאל בעונה הראשונה יעמוד על 192 אלף שקלים – לקבוצה הבוגרת ולקבוצת הנוער. רוב הכסף אמור להגיע מספונסרים חיצוניים.

יו"ר הקבוצה הוא עומרי דרור, בן 27, עצמאי ומאמן כדורגל באופק כרמיאל מזה כ-10 שנים בקירוב. המנהל המקצועי הוא אושרי לוי, לשעבר שוער כדורגל עם ניסיון עשיר בקבוצות מליגת העל ומהלאומית וכיום איש חינוך העוסק בעבודה עם נוער בסיכון.

"העניין הוא לא התקציבים, אלא הניהול הנכון, הכדורגל הוא האמצעי ולא המטרה" אמר דרור. "אני צעיר, אינני מתבייש לומר זאת, חשוב לי להקיף את עצמי באנשים הנכונים, שיעניקו מנסיונם. את הלהט והנמרצות לסחוף אחרינו את כולם – את זה אני אביא. הייתי שנתיים בליגת החופים עם נתנאל הררי ואני בטוח שהוא יעזור לנו בבוגרים".

אושרי לוי אמר: "עברתי כמה דברים מרגשים בחיים וזה אחד מהם. אני שמח שאני חלק מההיסטוריה שנעשית כאן. החזון של כולנו הוא שכרמיאל תגיע להישגים. אנחנו בשלבי סגירה סופיים עם מאמן שמפאת כבודו לא נחשוף עדיין את שמו, עם עבר בליגת העל ובלאומית. המטרה היא להחזיר את השחקנים הכרמיאלים, גם מי שמשחק בלאומית וגם מי שמשחק בליגה ג', כל החבר'ה המוכשרים, כדי שתהיה זהות, אווירה ביתית חמה. זה לא יקרה ביום אחד, נחווה קשיים בדרך, אבל נעבור אותם בעזרת השם".

לקראת הקמת הקבוצה נפתח דף פייסבוק בשם הפועל עירוני כרמיאל, אליו ניתן להצטרף ולעשות  לייק. בדף מתקיימת תחרות פתוחה לציבור לבחירת סמל הקבוצה החדשה.

שני בתי"ס לכדורגל במקום שלושה

במסגרת הרפורמה, במקום שלושה בתי ספר לכדורגל הפועלים כיום בעיר, יצטמצם מספרם לשניים – אופק כרמיאל ופרחי כרמיאל. פעילות הכדורגל של רשת המתנ"סים תיסגר והחוגים הקיימים יועברו לניהול המכללה לכדורגל של עמותת פרחי כרמיאל. קבוצות כיתות ז' וח' של המכללה לכדורגל יועברו בהדרגה ובתוך שנתיים לעמותת אופק כרמיאל. כמו כן תוקם ועדה מקצועית משותפת לשני הגופים שתבנה תוכנית מתואמת ושיטתית לפיתוח השחקנים בגילאי הילדים, הן המצטיינים והן הפחות טובים. בהסכם בין הצדדים נקבע תעריף מקסימלי בגובה 2200 שקלים להשתתפות בבתי הספר לכדורגל, כאשר לכל גוף יש האפשרות לקבוע את מחיר החוג בעצמו, ובלבד שלא יעלה על הסכום שנקבע. הילדים שיטלו חלק בחוגים, ילבשו מדים עם סמל העירייה וסמל הקבוצה העירונית החדשה במטרה ליצור הזדהות עם המועדון העירוני ותחושת שייכות וגאווה מקומית.

עוד נמסר בישיבה כי החל מחודש ספטמבר תגבה העירייה דמי שימוש מהאגודות והגופים אשר יעשו שימוש במתקני הספורט העירוניים. הרווחים יושקעו בפיתוח הספורט בכרמיאל.

חתימה רפורמה כדורגל 2019-04-11
חותמים על הסכם הרפורמה בבתי הספר לכדורגל

עו"ד אליסה דריקר-מן מחזיקת תיק הספורט ציינה כי "זו יריית הפתיחה בתחום ההישגי, אני חשה גאווה שאתם נותנים את האפשרות לילדים ליהנות  מספורט כמו שצריך" אמרה כשהיא פונה אל נציגי העמותות.

מנהל אופק כרמיאל דביר איפרגן אמר כי "מאז ומתמיד היינו בעד כל מהלך שיכול לקדם את הספורט בעיר ובפרט את הילדים. אנחנו מקווים לשיתוף פעולה שיביא בסופו של דבר את הילדים לקבוצות התחרותיות. זו גאווה לעיר שפותחים פה קבוצת בוגרים, אנחנו נשמש כעזר לכל הנדרש. זו התחלה של תהליך, המרוויחים העיקריים הם הילדים. הכדורגל הוא האמצעי ולא המטרה".

רונן הולצר חבר עמותת פרחי כרמיאל אמר: "בחודשים האחרונים היה תהליך לא פשוט, לומר את האמת, כשראש עיר מעורב ברמה כזו, לא יכולנו שלא להירתם ועשינו זאת בשמחה. אנו מאמינים בהסכם. העמותה קיימת כ-20 שנה, כך גם המכללה לכדורגל בהנהלת אבי גיסברג, שהביא אותה להישגים עצומים".

על שאלת זהר הצפון, מדוע לא אוחדו בתי הספר לכדורגל לגוף עירוני אחד, השיב ראש העיר: "אנו רוצים תחרות לטובת הלקוח. ילדים בכיתות א-ו יוכלו לבחור להתאמן בשכונות השונות או בקריית הספורט. יש \הבדלים בין הגופים, אבל תהיה תוכנית מקצועית אחת. תחרות זה דבר טוב אבל יהיה שיתוף פעולה, יד ביד, עם עבודת צוות".

 

כתבה מעניינת:

הפועל עירוני כרמיאל נגד ג׳דידה מכר צילום מג׳דנה נאסר

״מתנות קטנות״: שער עצמי העניק את הניצחון להפועל עירוני כרמיאל

שתפוהכרמיאלים חזרו מג׳דידה מכר עם ניצחון קטן גדול בעקבות שער עצמי של שחקן מקומי. הפער …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.